اخبار

بیست و نهمین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید استان تهران برگزار شد.

www.tehran.mcls.gov.ir
بیست و نهمین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار وتولید استان تهران با حضور مهندس مقیمی استاندار تهران ، دکتر صادقی فر معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، دکتر محجوب نماینده مجلس شورای اسلامی ، خانم دکتر اتابکی مدیر امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ، مهندس دهقان مدیر اشتعال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ، خانم مهندس رضایی مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و جمع کثیری از کارگران استان تهران سه شنبه 1397/02/11 در تالار مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در این مراسم دکتر صادقی فر معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب و همچنین رئیس جمهور با جامعه کارگری، گفت: رئیس جمهور برخی از نکات کلی در رابطه با وضعیت فعلی کشور و پیشرفت های اقتصادی در چهار سال گذشته را بیان کردند که تمامی آنها حاصل دست رنج کارگران ایرانی است.

صادقی فر ادامه داد: پیشرفت های اقتصادی از چهار سال گذشته تا کنون دارای ۲ ویژگی شاخص اعم از حرکت به سمت موفقیت و کنترل تورم هاست.

وی اضافه کرد: با توجه به آمار منتشر شده از بانک مرکزی تورم به نحوه پلکانی کاهش پیدا کرده است بطوریکه‌ شاخص های مربوط به تورم از سال 1393 از مقدار 34 درصد به حدود ۸ درصد رسیده است.

وی با توجه به تلاش کارگران در بازسازی کشور در دوران مربوط به سال های دفاع مقدس بیان کرد: بدون همکاری و تلاش جامعه کارگری، کشور هرگز به آبادانی و رفاه نسبی دست نمیافت.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد: برای رفع مشکلات کشور نیاز به یک تغییر نگرش اقتصادی داریم چراکه اکنون اقتصاد کشور به علت زیرساخت های نا مناسب با یک ابر چالش مواجه شده و توسعه پایداری را نداشته است و باید ساختار مبتنی بر رشد و موفقیت با رعایت قواعد صحیحی بروز پیدا کند.

وی بیان کرد: ساختار مدون نیاز مند یک حرکت دولتی است زیرا حمایت دولت می‌تواند به تغییر این ساختار کمک شایانی بکند.

صادقی فر تصریح کرد: برای رسیدن به رفاه و عدالت اجتماعی باید همه را در یک جایگاه قرار داد و همه تمامی افراد با کار، تلاش و گفتمان سازنده مسئولیت اجتماعی را شکل دهند و به ایفای نقش بپردازد.

صادقی فرد بیان کرد: دولت باید عزم جدی را درمورد ورود کالاهای قاچاق داشته باشد و در این امر قوه مجریه و قضایه باید دوش به دوش خوانواده های کارگران از تولید ملی حمایت کنند .

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه به مشکلات کار آفرینان اشاره کرد و خواستار حذف هزینه های جانبی برای تولید کنندگان و سعی در رفع مشکلات کار آفرینان و همچنین تسریع در امور تولید کنندگان داخلی شد.

صادقی فرد گفت: تسریع امور تولیدکنندگان داخلی موجب کاهش قیمت اجناس و تشویق این فعالان برای حضور هرچه بیشتر در بازار های داخلی و خارجی می شود، بنابراین دولت باید در این موضوع‌اهتمام ورزد.

مهندس مقیمی استاندار تهران دیگر سخنران این جشنواره از تخصیص اعتبارات به میزان چهارهزار ودویست میلیارد تومان برای مشاغل فراگیر و صنایع روستایی خبر داد و افزود: تخصیص اعتبارات یکی از مواردی است که به رونق واحدهای تولیدی کمک می کند و در این راستا و برای حمایت از کالای ایرانی امسال میزان چهارهزار دویست میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

مقیمی ادامه داد: در سالجاری برای رونق اشتغال فراگیر که یکی از اولویت های دولت است مبلغ ٣هزارمیلیارد اعتبار و برای حمایت از صنایع روستایی به میزان هزارودویست میلیارد اعتبار تخصیص یافته است.

استاندار تهران این میزان اعتبار برای رونق فضای کسب و کار و واحدهای تولیدی خوب توصیف کرد وادامه داد: البته سقف اعتبارات بنا به کوچک یا بزرگ بودن واحدها متغیر خواهد بود که در استان تهران سقف اعتبارات برای واحدهای کوچک تا٥٠ میلیون تومان و برای واحدهای بزرگ بین ٢تا ٣میلیارد تومان می باشد.

مقیمی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود جامعه کارگری ،مشتمل از افرادی خدوم با نقشی اثرگذار در ایجادتحولات اجتماعی برشمرد و گفت: حجم خدمات کارگران در دوران دفاع مقدس و دوران بازسازی غیرقابل توصیف است و این قشر زحمتکش در همه عرصه های انقلاب نقشی اثرگذار داشته اند.

استاندار تهران جدی گرفتن دو عنصر ارتقای کیفیت کالاها و کاهش قیمت کالاهای تولید شده را از سوی صاحبان صنایع در راستای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی خواستار شد و تصریح کرد:برای تحقق شعار امسال دولت و ملت یک مسئولیت متقابل دارند ،از یک سو دولت باید بابرطرف کردن موانع تولید به پایین آمدن قیمت تمام شده کالاها کمک  و از طرفی مردم هم با خرید کالای ایرانی به رونق تولید اهتمام کنند.

مقیمی ادامه داد:امروز با راهبرد صحیحی که در صنایع فولاد و پتروشیمی اتخاذ کردیم به جرأت می توانیم ادعا کنیم که فولاد و فرآورده های پتروشیمی در دنیا مشتریان مختص به خود را دارند و باسیاستگذاری دقیق در بخش تولید می توانیم همین اقبال را در خرید دیگر اجناس ساخت ایران برای مشتریان داخلی وخارجی ایجاد کنیم.

در این مراسم خانم دکتر اتابکی مدیر امور اجتماعی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ضمن تبریک هفته کارگر به تمامی کارگران عرصه کار و تولید بیانیه مهندس شاکرمی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران را قرائت کرد.

مدیر امور اجتماعی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در ادامه با اشاره به منویات مقام معظم رهبری (مدظله والعالی) که کارگران را ستون فقرات اقتصاد تولیدی و کاری در کشور بیان کردند افزود: برای داشتن اقتصادی پویا باید به قشر کارگر اهمیت داد.

وی همچنین بیان داشت : اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران به منظور تشویق کارگران و ارتقا سطح دانش و آگاهی  و مهارت های شغلی کارگران و کاهش وابستگی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی با هدف شناسایی کارگران خلاق و تشویق کارگران پر تلاش به شرکت در برنامه ها و فعالیت های سازنده همه ساله اقدام به شناسایی کارگران مخترع ، مبتکر و خلاق استان می نماید.

خانم اتابکی افزود: در مرحله مقدماتی که در سطح کارگاه و کارخانه صورت گرفت ، پس از اعلام و اطلاع رسانی به کلیه بنگاه های اقتصادی استان ، 1150 نفر کارگر و گروه کار در سامانه امتنان ثبت نام کردند. که از این تعداد 6 نفر به عنوان کارگر نمونه استانی و 14 گروه کار در قالب 55 نفر کارگر منتخب معرفی می شوند.

گفتنی است، جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید هرساله همزمان با هفته کارگر با هدف تشویق وتجلیل از فعالین،کارگران ومدیران واحدهای تولیدی وشناسایی کارگران خلاق ،گروه های کارگری نمونه و مدیران موفق واحدهای تولیدی برگزار می شود.

درپایان این جشنواره ازگروه های کارگری نمونه ای از شرکت های ایران خودرو،سایپا،پارس خودرو و شرکت های"دمنده"،"گروه صنعتی برنز"،"شرکت لوله وماشین سازی"،"صنایع آردورامین"و"اورندپیشرو"به دست استاندار تهران تجلیل بعمل آمد.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۵:۳۹
روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید