اخبار

نشست هم اندیشی حمایت از کالای ایرانی در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار شد.

www.tehran.mcls.gov.ir
نشست هم اندیشی حمایت از کالای ایرانی با هدف همفکری و هم افزایی در بخش های مختلف در جهت بهبود فضای کسب و کار با حضور حاتم شاکرمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ، سید عباس طباطبایی مشاور اجرایی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، علی عوض پور دبیرکل اتاق اصناف ایران، یدالله صادقی مدیر صنعت معدن و تجارت استان تهران ، محسن ولیئی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، دلاور بزرگ نیا مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران در سالن اجتماعات معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران، مهندس شاکرمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست سخنان خود را اینگونه آغاز نمودند که:  حمایت از کالای ایرانی به تعبیری حمایت از تولید و اشتغال است.

وی افزود: تهران یکی از استانهای محروم کشور است چرا که امکان توسعه اشتغال و تولید در ظرفیت تقاضای آن نیست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با بیان اینکه 126000 کارگاه بیمه شده در استان تهران در حال فعالیت می باشد افزود: در بخش صنعت تعداد 17000 کارگاه وجود دارد و بالغ بر 4 میلیون کارگر در استان تهران در حال فعالیت می باشند که از این میان نزدیک به 3/3 میلیون نفر کاگر بیمه شده اند.

شاکرمی جمعیت جویندگان کار در استان تهران را در خور توجه دانست و بیان داشت: چیزی بیش از 517 هزار جوینده کار در استان تهران وجود دارد که متوسط سالی 100 هزار نفر به جویندگان کار در استان اضافه می شود که با برنامه ریزی دقیق می توان جمعیت به این بزرگی را از آسیب های احتمالی مصون داشت.

وی تفاوت جویندگان کار در استان تهران با دیگر استانها در تحصیلات آنها برشمرد و افزود: عمده جویندگان کار در استان تهران فارغ التحصیلان هستند.

وی فعالیت کسب و کارهای اینترنتی در استان تهران را رو به رشد برشمرد و افزود:  در استان تهران بالغ بر 23 شبکه توضیع اینترنتی وجود دارد که می توان با استفاده از مالیات این کسب و کارها کمک شایانی به اشتغال در استان تهران شود.

شاکرمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در خاتمه مشکلات استان در زمینه تولید را آموزش و عدم شناخت امکانات موجود برشمرد و افزود: باید با همفکری و هم افزایی دستگاه ها و نهادهای متولی در جهت تسهیلگری برای بهبود فضای کسب و کار در پایتخت بر اساس توجه به ظرفیت های بومی و اقتصاد مقاومتی گام برداریم که برای حمایت از کالای ایرانی نیازمند آموزش و فرهنگ سازی و تقویت اعتماد عمومی جامعه هستیم.

در ابتدای این نشست سید عباس طباطبایی مشاور اجرایی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ضمن خیر مقدم به مدعوین حضور مدیران کل و کارشناسان را در این نشست بیانگر عزم جدی مسئولین در بسترسازی و بهبود فضای کسب و کار در پایتخت بیان داشت و افزود: تولید کالای ایرانی نیازمند کارفرهنگی و تقویت اعتماد عمومی است.

وی از ذهنیت موجود در جامعه درباره کیفیت پایین کالاهای ایرانی به عنوان عارضه فرهنگی کشور یاد کرد و گفت: اصلاح این تفکر نیازمند انجام کار فرهنگی است و باید با اصلاح تفکر در میان افکار عمومی، زمینه برای ایجاد اعتماد اجتماعی فراهم شود.

سید عباس طباطبایی با اشاره به لزوم هم افزایی برای برندسازی و تبلیغ بازاریابی برای کالاهای ایرانی، تاکید کرد: برآیند این اقدام به تقویت اعتماد عمومی و افزایش سرمایه اجتماعی در کشور منجر خواهد شد.

بر اساس این نشست، بر لزوم توسعه اشتغال در شهر تهران از طریق ارتقای مهارت های فنی جویندگان کار متناسب با بازار کار، ایجاد محل های توزیع برای استفاده سریعتر آسان تر و ارزان تر به کالاهای ایرانی، فعال سازی نمایشگاه های دست آفرین در مناطق 22گانه و حمایت از کارآفرینان نخبه محلات، اصلاح قوانین برای فراهم سازی بیشتر زمینه های تولید و اشتغال در شهر تهران، برگزاری دوره های کارآفرینی و ایده یابی و راه اندازی بازارچه های فصلی و محلی در بوستان ها تاکید و مقرر شد علاوه بر افزوده شدن نهادهای مرتبط جدید به مجموعه این شورا، نمایندگان نهادهای حاضر در نشست طرح مشخص و عملیاتی خود را برای بهبود فضای کسب و کار در تهران ارائه دهند.

۱۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۳:۵۴
روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید