اخبار

قاریان استان تهران برای اولین بار در رشته قرائت تحقیق و ترتیل در حوزه برادران در سیزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار و تلاش کشور خوش درخشیدند.

www.tehran.mcls.gov.ir
مراسم اختتامیه سیزدهمین دوره مسابقات قرآن جامعه کارو تلاش کشور باحضور معاونین وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی و مسئولین استانی و نخبگان قرآنی روز چهارشنبه مورخ 97/5/3 به میزبانی استان البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، مراسم اختتامیه سیزدهمین دوره رقابت‌های قرآنی جامعه کار و تلاش کشوری با حضور معاون امور تعاون وزیر کار؛ سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت؛ معاون سیاسی و امنیتی استانداری البرز؛ مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت، مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان‌غربی و استان البرز و جمعی از مسئولان، قاریان و فعالان قرآنی جامعه کار و تلاش کشور، برگزار شد.

در این مراسم کلانتری معاون تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ضمن تقدیر از میزبانی خوب استان البرز در برگزاری این برنامه نورانی، گفت: مهمترین نکته ای که باید توجه کرد، انس با قرآن وعمل به آیات است.

وی بابیان اینکه باید باز گردیم به گذشته و بیش از این به قرآن بپردازیم و از آن متأثر شویم، تصریح کرد: جامعه‌ای که فرهنگ قرآنی در آن باشد، جامعه کار و تلاش، سازندگی، علم و دانش و نوآوری خواهد بود.

کلانتری با بیان اینکه برای پیشرفت باید به قرآن متوسل شویم، خاطرنشان کرد: در کنار مسابقات تلاوت و تجوید و حفظ قرآن، مسابقات تفسیر قرآن نیز باید برگزار شود.

در ادامه ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ضمن قرائت پیام ربیعی وزیر تعاون و کار ورفاه اجتماعی گفت: جامعه کارگری، جامعه ایمانی و قرآنی است و کارگری که با قرآن انس بیشتری داشته باشد، موفق‌تر است.

وی افزود: استقبال خوب جامعه کار وتلاش از برگزاری این مسابقات نشان از بروز و ظهور قرآن در زندگی این عزیزان دارد.

ابراهیم صادقی فر در ادامه بابیان اینکه در بازه زمانی یک سال و نیم گذشته، سه دوره مسابقات قرآنی در سطح کشور برگزار شده است، افزود: امیدواریم بتوانیم بیش‌ از پیش در راستای پرداختن به قرآن تلاش کنیم.

وی بابیان اینکه جامعه کارگری کشور برای به ثمر نشاندن انقلاب تلاش فراوانی کرده است، گفت: پس از هشت سال دفاع مقدس هیچ‌ گاه شاهد شورش این قشر نبوده‌ایم زیرا کارگران ملبس به لباس دینی هستند.

لازم به ذکر است در این مسابقات که با حضور 270 نفر در 2 بخش بانوان و آقایان از سراسر کشور به مدت سه روز به میزبانی استان البرز برگزار شد از استان تهران آقایان علی خشنود نفر نخست رشته قرائت تحقیق و محمد اکبر زاده نفر سوم رشته قرائت ترتیل کارگران را به خود اختصاص دادند و استان تهران برای نخستین بار در رشته قرائت ترتیل و تحقیق در جایگاه نخست کشوری قرار گرفت و برگزیدگان این مسابقه در رشته های (قرائت،,ترتیل، مفاهیم قران و حفظ ده، بیست جزء و کل قران) با اهدای لوح تقدیر و تندیس تقدیر شدند.

 

۶ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۵۶
روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید