اخبار

بازدید مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران از شرکت گلدایران و خط تولید شرکت سامسونگ

www.tehran.mcls.gov.ir
مهندس شاکرمی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با هیئت همراه صبح گاه دوشنبه 97/7/30 ضمن بازدید از خط تولید شرکت سامسونگ و شرکت خدمات پشتیبانی گلدایران(ال جی) در خصوص مباحث و مشکلات کارگری این دو شرکت با مدیران و کارکنان آنها به بحث و گفتگو پرداختند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران؛ حاتم شاکرمی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ضمن ابراز خرسندی از فعالیت این مجموعه ها بیان داشتند: امروز از دو واحد بزرگ صنعتی که وضعیت تولید خوب، بهره وری بالا و بازار پرطرفداری هم دارند، بازدید شد. اوضاع آنطور که برخی ها می خواهند سیاه نمایی کنند، نیست.

ایشان ضمن قدردانی از نگاه ارزشمند و انسانی مدیران این دو مجموعه  نسبت به نیروی کار و تامین نیازهای آنان، گفتند: با وجود تحریم‌ ها می‌توان از بسیاری مشکلات عبور کرد و ما مصمم‌تر از گذشته با قدرت بیش از پیش در راه تولید و آبادانی کشور عزیزمان تلاش می کنیم. محدودیت‌ها اثری بر اراده ملت ما برای ساختن میهنی آباد و پیشرفته ندارد.

مهندس شاکرمی با اشاره به اینکه این دو واحد تولیدی در  بخش لوازم خانگی فعالیت دارند، افزودند: در روزهای اخیر با توجه به مسائلی که در حوزه بازار لوازم خانگی پیش آمد. برخی  افراد تلاش کردند اینگونه نشان دهند که واحدهای صنعتی کشور با مشکل روبروست. اما در این بازدید مشخص شد. با وجود واردات و قاچاق لوازم خانگی توسط اخلالگران اقتصادی واحدهای تولید کننده اینگونه کالاها، وضعیت خوبی دارند.

وی با تاکید بر حفظ سرمایه های انسانی و سرمایه اجتماعی شرکتها، گفتند : حفظ شادابی و نشاط نیروی انسانی شاغل در تولید یکی از مهمترین وظایف مدیران این مجموعه هاست.

ایشان ضرورت مدیریت هوشمندانه و مراقبت از نیروی انسانی و اشتغال موجود را در شرایط اقتصادی فعلی ضروری  دانسته و تاکید نمودند: در بخش تولید برخی مشکلات وجود دارد و تولید کنندگان نیازمند حمایت دولت هستند تا از این دوره گذار عبور نمایند.

شایان ذکر است، مهندس شاکرمی مدیر کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان تهران طی این بازدیدها، نکات مختلفی را به مدیران این دو شرکت بیان و راهکارهایی در رابطه با افزایش تولید و بومی سازی فناوری ارائه دادند.

مهندس موسوی مدیرعامل سام الکترونیک ضمن تشریح وضعیت شرکت های مجموعه سامسونگ با اشاره به تاسیس شرکت که در سال1386 با مالکیت خصوصی راه اندازی شده است و هم اکنون پس از تحریم ها با تعداد 4000 کارگر مستقیم و 40 هزار نیروی غیر مستقیم و با1100 نمایندگی خدمات پس از فروش در سراسر کشور فعالیت دارد را خوب ارزیابی کرد.

مدیرعامل سام الکترونیک تنها مشکل موجود را تامین ارز جهت تهیه مواد اولیه عنوان نموده و تاکید کرد: تولید یخچال، تلویزیون و لباسشویی در مجموعه سامسونگ(سام الکترونیک) صورت می گیرد. اما هنوز بسیاری از هموطنان و حتی دستگاههای اجرایی دولتی بر این تصور هستند که این محصولات از طریق واردات به بازار عرضه می شوند. به همین خاطر ما در بخش توزیع محصولات در سطح کشور با مشکلاتی از سوی آنها مواجه می شویم.

ایشان با اشاره به طرح جدید توسعه این شرکت گفتند: ماشین الات سنگین  بدون اخذ حمایت های مالی توسط دولتی خریداری و آماده برای استقرار در خطوط جدید تولید هستند.

وی در خاتمه گفت: شرکت سامسونگ برای حل مسئله قاچاق در کشور در حال راه اندازی مرکز داده ای(data center) می باشد. زیرا این سیستم می تواند جلوی بسیاری از تخلفات را در زمینه قاچاق کالا بگیرد.

۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۲۹
روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید