اخبار

حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در محل بروز حادثه کهریزک

www.tehran.mcls.gov.ir
مهندس حاتم شاکرمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران روز دوشنبه مورخ 97/8/7 به همراه گروه مهندسین و متخصصین فنی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران به اتفاق آقای نعمت زاده شهردار کهریزک، قاضی حسینی مسئول رسیدگی به پرونده و معاون فرماندار کهریزک در محل سانحه ریزش دیوار پروژه در روستای صادق‌آباد قاسم‌آباد از توابع بخش کهریزک حاضر و از نزدیک ابعاد مختلف این حادثه را بررسی نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در این بازدید مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با ابراز تاسف از بروز این حادثه و عرض تسلیت به بازماندگان قربانیان، بیان داشتند: حادثه واقعا ناراحت کننده می باشد و ما اینجا هستیم تا دلایل و درصد تقصیر احتمالی هریک از طرفین را با کارشناسی دقیق مشخص نماییم.

مهندس شاکرمی با تاکید بر اینکه در حوادث ناشی از کار برای ما دو مسئله بسیار اهمیت دارد، گفتند: ابتدا جلوگیری از تضیع حقوق افراد آسیب دیده و همچنین اقدامات و بررسی های تخصصی برای پیشگیری از وقوع اینگونه حوادث در کارگاه های مشابه می باشد.

ایشان در ادامه بازدید از نحوه مهار دیوارها در این پروژه افزود: متاسفانه شواهد نشان می دهد بین زمان گودبرداری تا شروع پروژه پنج ماه وقفه وجود داشته است که همین عامل یکی از علل بروز این حادثه دردناک می باشد. ضمنا مجوز های قانونی برای ساخت این پروژه و همچنین فعالیت عوامل اجرایی آن ازجمله تاییده و رتبه مهندس ناظر، گواهی آزمایش خاک تا کنون از سوی نظام مهندسی و شهرداری کهریزک صادر نشده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با اشاره به اینکه با صدور اخطاریه ای از سوی دادسرای کهریزک فعلا این پروژه تعطیل شده است، گفتند: همکاران متخصص ما در حال بررسی و تحقیقات کارشناسی می باشند که در اولین فرصت ممکن گزارش خود را ارائه خواهند داد.

مهندس شاکرمی از اجازه ساخت این پروژه بدون اخذ مجوز و پروانه ساخت توسط شهرداری کهریزک انتقاد کرده و بی توجهی نسبت به نظارت بر ایمنی کار توسط پیمانکار و مالک را مهم ترین عامل حادثه دانستند.

۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۵:۲۷
روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید