اخبار

چهاردهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان تهران برگزار شد.

www.tehran.mcls.gov.ir
چهاردهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان تهران روز شنبه مورخ 97/8/12 با حضور مهندس مقیمی استاندار ، مهندس شاکرمی مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران و بقیه اعضای کارگروه اشتغال در محل استانداری تهران تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، محمدحسین مقیمی استاندار این استان در این جلسه با اشاره به آمار عملکرد بانک ها در ارائه تسهیلات اشتغالزایی روستا وعشایری بیان کردند: اعتبار پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی عشایری از محل صندوق توسعه ملی تامین شده است و قابل قبول نیست که قراردادی بدون دلیل از سوی بانکها عودت داده شود.

وی تاکید نمود: بانک ها بایستی حداکثر تا پایان آبانماه نسبت به تعیین تکلیف طرحهای انعقاد قرارداد شده اقدام و در صورت نیاز با جایگزین نمودن طرحهای واجد شرایط نسبت به پرداخت اعتبارات باقیمانده در تسهیلات اشتغال پایدار روستا عشایری اقدام نمایند.

استاندار تهران با اشاره به اینکه ٥ میلیارد و ٦٠٠ میلیون ریال طرح روستایی و عشایری برای تسهیلات به بانک ها ارسال شده است تصریح کردند: همه دستگاه های استان تهران باید خدمتگزار مردم این استان باشند و با رویکردی مطلوب در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مواجه شویم.

مهندس مقیمی در ادامه سخنانش به ضرورت توجه به طرح های اقتصادی در کشور تأکید کرده و گفتند:کارگاه ها باید در کشورفعال شوند تا زمینه ایجاد اشتغال فراهم گردد. در شرایطی که دشمن تمام عیار علیه کشور در جنگ اقتصادی قرار گرفته است بایستی همه دستگاه ها،مسئولان و بانک ها با تمام قوا با همدلی وارد میدان مقابله با او شوند.

حاتم شاکرمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران و دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان تهران در ادامه این جلسه با ارائه گزارش عملکرد کمیته فنی بانکها و موسسه عامل پرداخت تسهیلات، اعلام داشتند: علیرغم اینکه  استان تهران در شاخص انعقاد قرارداد دارای رتبه یک کشور می باشد، لیکن در شاخص پرداخت تسهیلات در رتبه پانزدهم کشوری قراردارد. گذر از این مرحله و رسیدن به رتبه ی شایسته پایتخت، نیازمند همکاری و مساعدت بیش از پیش بانکها و موسسه عامل در اعطای تسهلات می باشد.

۱۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۶:۳۰
روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید