اخبار

افتتاح اولین نیروگاه خورشیدی تولید برق در ادارات دولتی استان تهران

www.tehran.mcls.gov.ir
در راستای سیاستهای کاهش مصرف انرژی در ادارات دولتی استان تهران امروز با حضور نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی این استان اولین پروژه نیروگاه تولید برق از پنل های خورشیدی در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در راستای سیاستهای کاهش مصرف انرژی ادارات دولتی صبح امروز اولین پروژه عظیم تولید برق از پنل های خورشیدی در اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی جنوبغرب  تهران با حضور نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران و نوربخش عسگری معاون هماهنگی امور برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران و حاتم شاکرمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران و مدیران ستادی و اجرایی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران افتتاح شد.

نعمت اله ترکی در تشریح روند بازدید از ادارت کل استان و پروژه های استان تهران گفت: طی این بازدیدها به مشکلات کارکنان، اداری دستگاه و ارباب رجوع، همچنین بررسی رضایتمندی مردم از عملکرد ادارات رسیدگی می شود.
وی با اشاره به بازدید خود از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، افزود: این دستگاه اجرایی با توجه به میزان خدمات رسانی به قشر کم درآمد جامعه (کارگری) و رسیدگی به شکایات مراجعه کنندگان و احقاق حق دادخواست شکات، عملکرد خوبی داشته و رضایتمندی حاصل شده است اما مشکلات دیگری از جمله در ساختار سازمانی و کمبود نیروی انسانی وجود دارد که باید مرتفع شوند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به ضرورت اجرایی کردن سیاست دولت الکترونیک گفت: هنوز هم سیستم سنتی مکاتبه و بایگانی پرونده ها در بعضی از دستگاه های اجرایی استان تهران حاکم است که در این بازدید، مقرر شد سیستم های الکترونیکی جایگزین روش های قدیمی گردد.

ترکی با اشاره به اینکه 1500 دفتر پیشخوان دولت در سطح استان تهران وجود دارد، افزود: مقرر شد تا حداقل 20 درصد خدمات اداره کل تعاون در قالب دفاتر پیشخوان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بازرسی و نظارت اداره کل تعاون باید به بخش خصوصی واگذار شود، اظهار کرد: انجمن ها، اتحادیه ها و صنوف کارگری بسیاری وجود دارد که می توان کار نظارت و پیگیری ها را به آن ها سپرد؛ چراکه هم خدمات مناسب ارائه و هم نظارت به شکل دقیق انجام می شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران درباره تولید برق از پنل های خورشیدی در اداره تعاون جنوب غرب تهران گفت: تولید برق از پنل های خورشیدی و انرژی پاک به دنبال سیاست کاهش مصرف انرژی در ادارات دولتی استان، یکی از مهمترین مصوبات شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران است که برای اولین بار، در اداره تعاون و کار و رفاه اجتماعی جنوب غرب تهران اجرایی شده است.

در ادامه این مراسم مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران ضمن خوشامد گویی به مدعوین افزود : اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران به عنوان نخستین اداره دولتی در استان تهران می باشد که با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز دنیا توانست 30 در صد از نیاز خود را از پنل های خورشیدی در یافت کند.

وی افزود: سیستم خورشیدی اجرا شده در این اداره  بصورت آنگرید بوده (تحت شبکه ) بوده که در آینده نزدیک کل ادارات تابعه را به این این تکنولوژی مجهز خواهیم کرد.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفتند: این سامانه خورشیدی با تولید 16 کیلو وات برق و با اعتباری بالغ بر 100میلیون تومان از محل خزانه معین در اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی جنوبغرب تهران (سخایی) اجرا شده است که صرفه جویی ماهانه 2 میلیون و 700 هزار تومان را به همراه دارد و در عرض 4 سال تمامی هزینه خود را برگشت خواهد داد.

۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۶:۱۱
روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید