اخبار

اولین جلسه هم اندیشی توسعه ، فعالسازی و توانمندسازی تعاونیها در شهرستان دماوند برگزار شد.

www.tehran.mcls.gov.ir
در راستای بهره برداری مطلوب و موثر از ظرفیت های بالقوه شهرستانهای استان تهران اولین جلسه هم اندیشی در جهت بستر سازی اشتغال پایدار، توسعه ، فعالسازی و توانمندسازی تعاونیها روز سه شنبه مورخ 1397/8/15با حضور مهندس صفری فرماندار شهرستان دماوند، کمال عبادزاده مدیر امور تعاون به همراه جمعی از روسا و کارشناسان حوزه مدیریت تعاون، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران و علی مشهدی عباسی سرپرست اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی شهرستان دماوند در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در ابتدای این جلسه مهندس صفری فرماندار شهرستان دماوند ضمن خوشامدگویی به حاضرین، بیان داشتند: ظرفیتهای شهرستان دماوند در بخش تعاون خصوصا در صنعت گردشگری و بوم گردی بسیار بالا می باشد. به همین منظور پیشنهاد می نمایم شرکتهای تعاونی با همکاری دستگاههای اجرایی و حمایت فرمانداری در این حیطه فعالیت خود را آغاز نمایند.

مهندس صفری افزودند: شرکتهای تعاونی می بایست نسبت به جامعه، خصوصا اعضای خود  پاسخگو باشند. انتظار می رفت شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان دماوند پس از تشکیل نسبت فعالتر و پویا تر عمل نمود و کارهای عمرانی این شهرستان را به دست می گرفت. در همین راستا فرمانداری شهرستان دماوند حاضر است اجرای برخی از پروژه ها ی عمرانی را به این تعاونی و یا تعاونیهای ذیصلاح که با مشارکت چند تعاونی خواهان انجام پروژه های عمرانی باشند، برون سپاری نماید.

ایشان در خصوص ترویج روحیه و فرهنگ تعاون گفتند: پیشنهاد می گردد هر چند وقت یکبار نمایشگاههای بزرگی با مشارکت شرکتهای تعاونی برپا شود. تا مردم از نزدیک شاهد فعالیتها، دستاوردها و تولیدات آنها باشند. تا با ایجاد انگیزه در بین اقشار مختلف مردم این شهرستان، روحیه و فرهنگ تعاون هم ترویج گردد.

مهندس صفری فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به اینکه خواهان مشارکت تعاونیها در انجام پروژه های گردشگری هستیم، اظهار داشتند: در شهرستان دماوند 6 منطقه برای اجرای پروژه های گردشگری وجود دارد که آنها برای جذب سرمایه گذار مشخص شده اند. اما اولویت ما در این خصوص ظرفیت حوزه عشایری می باشد.

در ادامه این جلسه عبادزاده مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست هم اندیشی، تاکید کرد:  با توجه به شرایط خاص اقتصادی و  اقلیمی منطقه دماوند بایستی با کمک دهیاری شرایط تشکیل تعاونیهای روستا تعاون ،توانمندسازی  توسعه عمران و توسعه روستا ها بازنگری و بررسی شود تا در این بخش گام های موثرتری برداشته شود.

وی با توجه به اجرایی نمودن ماده 27 برنامه ششم توسعه جهت ایجاد اشتغال پایدار درروستاها بیان داشت: طرح روستا تعاون راهی درجهت افزایش مشارکت و رونق اجتماعی و اقتصادی روستاها می باشد.

عبادزاده درخصوص ضرورت تشکیل شرکتهای تعاونی توسعه عمران براساس قانون ابلاغی سال 1389 بیان داشت: با تشکیل تعاونیهای توسعه عمران شهرستانها می توان از ایجاد فضای رانتی در عمران و آبادی شهرستانها پیشگیری نمود و بایستی به شرط تخصص و توانایی تعاونیها اجرای کلیه امور عمرانی و خدماتی شهرستان را به آنها واگذارکرد. در توسعه مناطق محروم براساس ظرفیت اقتصادی و  جذب اعتبار و هدایت جهت  اشتغالزایی و کارآفرینی بایستی در بخش تعاون همت بیشتری گمارده شود.

عبادزاده مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در پایان سخنانشان ضمن اشاره و تاکید برتصویب اقدامات صورت گرفته توضیحاتی را در خصوص تسهیلات ویژه ای که دولت دراختیار تعاونیهای روستا تعاون براساس طرح و پروپوزال پیشنهادی دراختیار قرار خواهد داد ارائه نمودند.

شایان ذکر است در خاتمه این نشست، حاضرین از سه شرکت تعاونی به نام های تکاب اتصال دماوند، گل و گیاه سبز افشان دماوند و فارغ التحصیلان دماوند بازدید بعمل آوردند.

۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۵:۲۴
روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید