اخبار

در راستای توسعه، فعالسازی و توانمندسازی تعاونیهای شهرستان پاکدشت جلسه هم اندیشی برگزار شد.

www.tehran.mcls.gov.ir
دومین جلسه هم اندیشی در جهت بستر سازی اشتغال پایدار، توسعه ، فعالسازی و توانمندسازی تعاونیهای شهرستان پاکدشت در راستای برداری مطلوب و موثر از ظرفیت های بالقوه شهرستانهای استان تهران، با حضور علی علیمحمدی معاون برنامه ریزی و اداری فرمانداری شهرستان پاکدشت، کمال عبادزاده مدیر امور تعاون و جمعی از روسا و کارشناسان حوزه مدیریت امور تعاون، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در ابتدای این جلسه علیمحمدی معاون برنامه ریزی و اداری فرمانداری شهرستان پاکدشت، ضمن خوشامدگویی، بیان داشت: شهرستان پاکدشت قطب صنعتی و حائز اهمیت استان تهران است که دارای 3 شهرک صنعتی  می باشد. در این سه هرک مجموعا 2 الی 3 هزار واحد صنعتی در حال فعالیت هستند. همچنین بزرگترین تولیدکنندگان گل و گیاه کشور در شهرستان پاکدشت قرار دارند و همه ساله در هفته پایانی آبانماه نمایشگاه بزرگ گل و گیاه جهت بازدید عموم مردم در این شهرستان برگزار می شود.

علیمحمدی در ادامه افزود: این شهرستان 1200هکتار فضای گلخانه ای بی نظیر دارد که زیر کشت گل و گیاه می باشد و این نمایشگاه جهت توسعه و شناساندن  جایگاه ویژه شهرستان پاکدشت در کشت و زرع کشور برگزار می گردد .

ایشان نرخ بیکاری در شهرستان پاکدشت را 7/5 درصد بیان داشته و افزود: نرخ بیکاری در استان تهران 11 درصد است که این  شهرستان با نرخ 7/5 درصد پایین ترین نرخ بیکاری را در بین همه شهرستانهای استان تهران دارد.

علیمحمدی معاون برنامه ریزی و اداری فرمانداری شهرستان پاکدشت در خاتمه سخنانشان بیان داشت: فرمانداری پاکدشت  اصرار و نظر مساعدی درخصوص فعالیت تعاونی توسعه عمران شهرستان دارد، لیکن نگرانی از ضعف جایگاه کنترل و نظارت بر تعاونی ها علی الخصوص تعاونی توسعه عمران و ساز و کارآن، عاملی بازدارنده می باشد که باید تغییراتی در اعضای  هیات موسس تعاونی توسعه عمران شهرستان پاکدشت صورت پذیرد.

در ادامه این جلسه عبادزاده مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست، بیان داشت: پس از دوران دفاع مقدس عملا در بخش کلان مدیریت، از ظرفیتهای مردمی کمتر استفاده شده است. با توجه به شرایط اقتصادی امروز جامعه بهتر است با جلب مشارکت حداکثری مردم و برنامه ریزی، بازنگری و بررسی شرایط تشکیل تعاونیهای روستا تعاون، توانمندسازی تعاونی توسعه عمران، توسعه در جهت آبادانی روستا ها با مشارکت دهیاری ها موجبات رشد و تعالی اقتصادی کشور را فراهم نمود.

عبادزاده با اشاره به اینکه اجرایی نمودن ماده 27 برنامه ششم توسعه در روستاها اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد، افزود: طرح روستا تعاون راهی در جهت افزایش مشارکت و رونق اجتماعی و اقتصادی روستاها خواهد بود. بایستی اقدامات صورت گرفته و طرحهای روستایی تصویب و در کمیته شهرستانی با توجه به ظرفیتهای نسبی اقتصادی مناطق مورد ارزیابی قرار گیرد. باید در پیشبرد آنها از مشارکت حداکثری مردم استفاده کرد.

عبادزاده مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران توسعه و ترویج فرهنگ تعاون و همچنین نظارت بر فعالیت تعاونی ها را مورد تاکید قرار داد و افزود: با الگوسازی می توان فرهنگ سازی کرد در همین راستا بایستی روستاهای موفق و منتخب را معرفی نمود.

در خاتمه ی این نشست، حضار پس از بررسی آخرین وضعیت آماری تعاونیهای شهرستان پاکدشت و ارائه گزارش، از سه شرکت تعاونی به نام های تعاونی تولید شیرآلات بهداشتی ماهان هدایت، تعاونی خرم پلاست جوین، تعاونی فرش ارس و اتحادیه تعاونیهای فرش پاکدشت  بازدید بعمل آوردند.

۲۶ آبان ۱۳۹۷ ۱۳:۲۷
روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید