اخبار

در برگزاری جلسات شورای هماهنگی بایستی از ایده‌های نو و خلاقانه بهره گرفت

www.tehran.mcls.gov.ir
یازدهمین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با محوریت استفاده بهینه از منابع و امکانات موجود برای اجرای مطلوب وظایف و ماموریت‌های ادارات کل با حضور محسن دلبری مدیر کل امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رضاییان مدیر صندوق کارآفرینی امید استان تهران، حسن بابایی مدیر پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، مدیران کل دستگاه‌‎های اجرایی زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان تهران روز سه‌شنبه 98/11/29 به میزبانی صندوق کارآفرینی امید استان تهران برگزار شد.

محسن دلبری در این جلسه با اشاره به اینکه بایستی از ایده‌های نو در برگزاری بهتر این جلسات استفاده کرد، بیان داشت: بهره گیری از روشهای خلاقانه منجر به بازدهی بیشتر نشستها می شود و مذاکراتی که با شیوه های نوین و علم روز دنیا صورت می گیرد موجب هم فکری، همدلی و وحدت رویه در رسیدن به اهداف مورد نظر در کمترین زمان و هزینه می شود. ما طی جلسات پیشینی که داشته‌ایم در این مسیر گام برداشته و حتی در مورد مکان برگزاری این جلسات نیز تجدیدنظر کرده‌ایم. از حالت میزگرد به فضایی دوستانه‌تر کافه های کارآفرینی و محیط فعالیت استارتاپ‌ها پیش رفته ایم.

در ادامه رضاییان پس از پرداختن به اهداف و وظایف صندوق کارآفرینی امید استان تهران به ارائه گزارشی در زمینه فعالیت های خود پرداخت و گفت: استان تهران دارای 9 شعبه فعال در مراکز شهرستان‌های تهران، اسلامشهر، ری، پاکدشت، شهریار، رباط کریم، ورامین، دماوند، فیروزکوه و بهارستان می‌باشد. این صندوق همچنین تفاهم نامه‌هایی با عاملیت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و... دارد که تنها ارزش تفاهم نامه فی مابین صندوق کارآفرینی امید استان تهران و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ۱۲ هزار میلیارد ریال می‌باشد. که شامل برنامه‌هایی از قبیل نوسازی و جایگزینی ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی، جایگزینی موتور سیکلت‌های انژکتوری و برقی و همچنین توسعه انواع خودروهای پاک در ناوگان حمل و نقل همگانی، ترویج فرهنگ دوچرخه سواری، نصب تجهیزات کاهنده آلایندگی بر روی ناوگان حمل و نقل عمومی و تامین تجهیزات پایش و کنترل آلودگی هوا می‌باشد. همچنین تسهیلاتی جهت اجرای تعداد ۹۴ طرح از طرح های معرفی شده در تفاهم نامه سازمان ورزش و جوانان استان تهران جهت توسعه و راه اندازی اماکن ورزشی، سازمان های مردم نهاد و دفاتر مشاوره در سطح استان  پرداخت گردیده است.

 مدیر صندوق کارآفرینی امید استان تهران در ادامه گفت: از ابتدای سال جاری بالغ بر 5900 فقره تسهیلات در حوزه های مختلف خدمات، صنعت و کشاورزی تسهیلات قرض الحسنه پرداخت گردیده که در مقام مقایسه با سطح کشور استان تهران ۱۷ درصد بودجه را جذب نموده است. به عنوان مثال یکی از طرح های قابل توجه این صندوق در راستای فقر زدایی و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق محروم حمایت از پروژه کشت علوفه هیدروپونیک بوده است.

در ابتدای این جلسه حسن بابایی مدیر پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ضمن خوش آمد گویی به مدعوین در خصوص دستور جلسه مطالبی بیان داشت.

شایان ذکر است مهمان ویژه یازدهمین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران بود که به تشریح عملکرد حوزه تحت مدیریت خود و نحوه برگزاری نشستهای شورای هماهنگی استان مازندران پرداخت. 

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۰۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید