اخبار

نخستین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با رعایت فاصله اجتماعی برگزار شد

www.tehran.mcls.gov.ir
نخستین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با محوریت استفاده بهینه از منابع و امکانات موجود برای انجام مطلوب وظایف و ماموریت‌های دستگاه های اجرایی عضو این شورا خصوصا در شرایط وجود کرونا و همچنین پسا کرونا با حضور محسن دلبری مدیر کل امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پروانه رضایی بختیاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، مدیران کل دستگاه های اجرایی زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان تهران و جمعی از روسا و کارشناسان ذیربط روز سه‌شنبه 99/2/9 به میزبانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران برگزار شد.

دلبری مدیر کل امور استان های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ضمن قدردانی از اعضای شورای هماهنگی به دلیل عملکرد عالی این شورا در سال گذشته، بیان داشت: با توجه به بررسی های به عمل آمده شورای هماهنگی استان تهران با فاصله زیادی از بقیه استان‌ها عملکرد مطلوبتری داشته است و در مقام اول قرار دارد.

دکتر دلبری در ادامه افزود: با توجه به شرایط پیش آمده از این به بعد ما باید به شکل قوی تری به انجام وظایف خود بپردازیم. زیرا تحت تاثیر شرایط شیوع بیماری کرونا، اکنون سرمایه و اندوخته خانواده ها رو به اتمام است. بایستی با توجه به هدف تعیین شده جهت کاهش فرآیندهای اداری، تصمیمی اتخاذ شود تا از طریق شورای هماهنگی بین دستگاه ها رابطینی تعیین گردد تا آنها در بخش های مختلف بدون بورکراسی اداری و حتی بدون انجام مکاتبات زمانبر بتوانند از طریق تلفنی این افراد ارتباط بین اعضای شورا برقرار شود. تا کارها با سرعت بیشتری انجام شود و همچنین مراجعین کمتری در معرض آسیب قرار گیرند.

پروانه رضایی بختیاری ضمن تبریک فرارسیدن هفته کارگر و ماه مبارک رمضان، گفت: در شرایط خاص به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا در عرصه فعالیتهای اقتصادی مشکلات فراوانی به وجود آمده است که تلاش چند برابری و اقدامات عاجل ما را می‌طلبد. در شرایط کنونی دو مسئله حائز اهمیت بسیار است. اول صیانت از نیروی کار، مددجویان، مهارت آموزان، متقاضیان تسهیلات و... دوم معیشت این گروه‌ها می باشد. هریک از اعضای این شورا باید درحیطه وظایف خود فعالیت‌های مقتضی و گسترده ای را انجام دهد. زیرا هدف از برگزاری این جلسات ایجاد وحدت رویه و هماهنگی میان تمام اعضای این شورا می باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ضمن درخواست از اعضای شورای هماهنگی برای ارسال کتبی اقدامات و تصمیمات خود را در این خصوص، افزود: با توجه به شعار سال که "جهش تولید" می باشد باید به دو نکته توجه کرد اولاً حذف قوانین دست و پا گیر دوما کاهش هرچه بیشتر تشریفات اداری که در همین راستا روز گذشته در شهرک صنعتی شمس آباد جلسه‌ای را برگزار کردیم تا بتوانیم موضوعاتی را که مستلزم مکاتبات فراوان و صرف زمان بود را به صورت رو در رو و در کمترین زمان ممکن حل و فصل نماییم.

وی با تاکید بر رسیدگی هرچه سریعتر پرونده روابط کار، گفت: ما در بخش بیمه بیکاری با کمک و مشورت همکاران خود برای کنترل و مدیریت این موضوع تدابیری اندیشیده ایم. در ادارات پر تردد تمهیداتی برای فاصله گذاری اجتماعی انجام گرفته و از نیروهای ادارات ستادی در بخش اجرا نیز بهره گرفته شده است. همچنین تا حد توان برای خرید تجهیزات بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده و در دسترس قرار دادن آنها برای همکاران عزیز و مراجعین محترم اقدام شده است. تا آنها بتوانند با اطمینان خاطر بیشتری به فعالیت بپردازند.

پروانه رضایی بختیاری با اشاره به اینکه به منظور جلوگیری از تردد مراجعین به ادارات، اقدام به راه اندازی سامانه بیمه بیکاری، افزود: در این روزهای مبارزه با کرونا در یک حرکت جهادی با کمک همکاران روابط کار سامانه بیمه بیکاری راه اندازی شد که این مهم همکاری همه جانبه را می طلبید. در نظر داریم در آینده به کمک یک زیرسامانه، به صورت هوشمند متقاضیان بیمه بیکاری را شناسایی کرده و فرآیند تایید صلاحیت آنها را تسریع بخشد.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۴:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید