اخبار

جلسه شورای اداری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران برگزار شد

شورای,اداری, تیر,مجموعه کارگران
جلسه شورای اداری تیرماه سال 1399 اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران با حضور مدیر کل، مدیران و سرپرستان ادارات ستادی و اجرایی و چند تن از بازرسین کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران روز سه شنبه 1399/4/3 در تالار زمرد مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران استان تهران برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در ابتدای این جلسه پروانه رضایی بختیاری مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران با ابراز خوشحالی از صحت و سلامتی همه همکاران در طول گذر از شیوع ویروس کرونا بیان داشت: علی رغم تعطیلی چند ماهه هیأت‌های حل اختلاف کارگری و کارفرمایی که باعث انباشته شدن حدود ۱۰ هزار پرونده شد، با تلاش و بردباری همکاران توانستند بر این مشکلات فائق آیند.

وی با ذکر این که مهمترین دغدغه ذهنی این روزهای ما سلامتی همکارانمان بوده است گفت: از طراحان برنامه ها و پروتکل های بهداشتی پیشگیری از بیماری کرونا بسیار سپاسگزارم و از مجریان آن در ادارات مختلف نیز کمال تشکر را دارم. در بازرسی های به عمل آمده مشاهده شد در این زمینه ادارات شمال شرق و اداره شهرستان پاکدشت به طور جدی پروتکل های بهداشتی را رعایت نموده و از سایر ادارات برتر بودند.

ایشان در جهت حفظ و صیانت از حقوق مردم گفت: در بررسی‌های صورت گرفته دریافتیم که اداره شرق استان تهران در زمان رسیدگی پرونده ها کاهش چشمگیری داشته است. اولویت ما حل سریع،سازشی و توافقی پرونده‌ها است تا بتوانیم در این برهه حساس جامعه شاهد کاهش نرخ بیکاری باشیم و این مهم تنها با صبر و اخلاق اسلامی شما عزیزان در برخورد با مراجعین قابل دستیابی خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه انسان‌ها در مواجهه با شرایط سخت تجارب ارزشمندی را کسب مینمایند، افزود: تبحر و دانش در زمان وقوع بحران بیشتر بروز  خواهد کرد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران حفظ کرامت و جایگاه رفیع انسانی را برای کارکنان امری واجب دانست و گفت: بایستی شرایط و امکانات لازم برای انجام کار فراهم شود تا همکاران ما دچار فشارهای روحی و جسمی نشده و خللی در پیشرفت روند امور بوجود نیاید. در همین راستا از همکارانم خواستارم تا تهدیدات را به فرصت تبدیل نمایند و از مسایل، مشکلات و گلوگاه های موجودی که در مراحل انجام کار وجود دارد گزارش تهیه نموده و به همراه راهکار جهت انعکاس به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ارسال نمایند. از آنجا که منابع انسانی بزرگترین سرمایه هر سازمانی میباشد بایستی از تخریب همکاران و یا مدیران در هر سطحی خودداری شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران در ادامه تاثیرگذاری تعداد بازرسین کار را در کارگاه ها مورد تاکید قرار داد و افزود: چشم انداز ما رسیدن به رضایتمندی کارگاهها از حضور دائم و فعال بازرسان کار می باشد، پس باید بازرسان بتوانند با افراد حاضر در کارگاه‌ها گفتگو کنند و مشکلات آنها را بشنوند و پیوسته به فکر ارتقا سطح زندگی کارگران باشند.

در ادامه رضایی بختیاری با اشاره به تاثیر بازرسین کار در ایمنی کارگاه ها  افزود: ۸۸ درصد از خطرات کارگاهها ناشی از عوامل محیطی است و ما در آنها اختیاری نداریم اما در همین 12 درصد بازرسان می توانند تاثیر بسزایی در کاهش آن داشته باشند. همانطور که در بررسی های صورت گرفته رویت میشود. در این راستا براساس شاخص آسیب شناسی استان تهران رتبه خوبی کسب نموده است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران پیشنهاد تشکیل کمیته کارسنجی را در جهت رسیدن سریعتر به اهداف سازمانی این اداره، صادر نمود و با تاکید به  صرفه جویی  در حامل های انرژی و سایر مواد مصرفی، بیان داشت: سال جاری از لحاظ مالی سخت ترین سال دولت تدبیر و امید است و بایستی همکاران در عبور از این بحران ما را یاری نمایند.

قابل ذکر است که در ادامه تعدادی از مدیران، رؤسا و سرپرستان ادارات ستادی و اجرایی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان تهران به بیان گزارشی از اقدامات خود پرداخته و نقطه نظرات خود را در جهت بهبود روند خدمت‌رسانی به مردم عزیزمان مطرح نموده و موارد عملی جهت اقدام فوری لحاظ گردید.  

در پایان از اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شرق تهران که رتبه نخست را در بخش صیانت از حقوق شهروندی کسب نموده بود و همچنین همکارانی که بیشترین تعداد آرای سازشی و توافقی را طی سه ماهه سال جاری صادر نموده بودند، تقدیر به عمل آمد.

۳ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید