اخبار

خانه فرهنگ کار و تلاش در مجموعه فرهنگی ورزشی غدیر باقر شهر در شهرستان ری و شهید ملاآقایی در شهرستان قرچک افتتاح شد

افتتاح,خانه,فرهنگ,کار,قرچک,شهرری
خانه فرهنگ کار و تلاش با هدف آشنایی نیروی کار با فضای کار و تلاش، رصد برنامه های فرهنگی، توانمندسازی نیروی کار، تقویت بنیه دینی نیروی کار و... با حضور دکتر احمد بیگی مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حنانه نبوی سرپرست مدیریت اجتماعی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران و جمعی از نمایندگان جامعه کارگری در مجموعه فرهنگی ورزشی غدیر باقر شهر شهرستان ری و شهید ملاآقایی شهرستان قرچک در روز پایانی هفته گذشته افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در این مراسم شهریار احمد بیگی مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از آسیب‌های حوزه کار و اشتغال، بی‌توجهی به فرهنگ کار در جامعه است چرا که اگر این فرهنگ در بین جوانان ارتقا داده شود، بسیاری از مشکلات در حوزه اشتغال برطرف می شود. امروز خلاء توجه به فرهنگ کار در کتب درسی نیز به خوبی مشهود است و هیچ‌گاه در کتاب‌ها اسمی از کارگران و تلاش آنان به عنوان قهرمانان جبهه اقتصادی نیامده است .وی تصریح کرد: فرهنگ کار، با کارآفرینی متفاوت است، فرهنگ کار به حفظ و دوام شغل ارتباط داشته و جامعه را از خطر دوری جستن جوانان از تلاش و کارکردن دور می‌کند.

ایشان با تأکید بر نقش رسانه‌ها در ارتقاء جایگاه فرهنگ کار در جامعه اظهار کرد: امروز فضای مجازی، فرصت ارزشمندی را در اختیار جامعه قرار داده تا با استفاده صحیح از این بستر، مفاهیم فرهنگ کار به جامعه ارائه شود. مدیرکل امور فرهنگی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: بسیاری از افراد به واسطه تلاش رسانه‌ها به قهرمانان جامعه تبدیل شدند، امروز کارگرانی که در سخت‌ترین شرایط، چرخ‌های اقتصاد کشور را به حرکت در می‌آورند قهرمانانی هستند که باید در بستر فضای مجازی و تلاش رسانه‌ها معرفی شده و زندگی آنان، الگویی برای جوانان جویای کار باشد.

لازم به ذکر است خانه های فرهنگ کار به منظور آموزش و ارتقا سطح فرهنگی کار و تلاش در استان و نیز جلب مشارکت آحاد جامعه، رسانه‌های دیداری، شنیداری و مجازی و فعالان فرهنگی جامعه راه‌اندازی شده که ارتقاء کارکرد این اماکن، به توسعه و ارتقا فرهنگ کار به عنوان یکی از عوامل بنیادین یک جامعه پویا و بهره‌ور منجر خواهد شد.

۲۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید