اخبار

ششمین جلسه کارگروه اشتغال استان تهران برگزار شد

کارگروه,اشتغال,استان,تهران
ششمین جلسه کارگروه اشتغال استان تهران با حضور حشمت اله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، پروانه رضایی بختیاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی عضو این کارگروه، نمایندگان بانک‌های عامل تسهیلات اشتغال‌زایی استان تهران، مدیران و کارشناسان ذیربط روز چهارشنبه مورخ 1399/4/25 در سالن اجتماعات استانداری تهران برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در این جلسه پروانه رضایی بختیاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در ابتدا دستور جلسه را بررسی عملکرد بانکی و دستگاهی طرحهای روستا عشایری بیان کرد و افزود: با توجه به اعلام مرحله پنجم تسهیلات اشتغال در استان تهران لزوم جمع بندی آخرین عملکرد بانک ها و دستگاه ها به جهت ورود به مرحله پنجم لازم است.

دبیر کارگروه تخصصی استان تهران مجموع اعتبار اشتغال ابلاغی به استان تهران را 3180 میلیارد ریال دانست و بیان داشت: از مجموع اعتبار اشتغال ابلاغی به این استان تا کنون 2810 میلیارد ریال توسط بانک ها بصورت ( اقساطی و با پرداخت کامل ) پرداخت گردیده است.

وی افزود: تا کنون 88 درصد از کل اعتبارات ابلاغی استان تهران هزینه گردیده است.

رضایی بختیاری موفقیت دستگاه های حمایتی را در جذب اعتبارات تخصیصی را ناکافی دانست و افزود: دستگاه های حمایتی از کل اعتبار مبلغ 749 میلیارد ریال در اختیار داشته اند که تا کنون فقط موفق به جذب 262 میلیارد ریال آن گردیده است.

دبیر کارگروه تخصصی استان تهران پست بانک استان را یکی از دلایل کاهش تحقق اهداف در استان بیان کرد و افزود: متاسفانه ضعف عملکرد 55 درصدی پست بانک موجب کاهش درصد تحقق اهداف در استان تهران گردیده است.

پروانه رضایی بختیاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در خاتمه بیان داشت:  بایستی در مرحله فعلی دبیرخانه کارگروه اشتغال به معرفی طرح هایی اقدام نماید که در ارائه مدارک مشکلات کمتری داشته باشند و منجر به ایجاد اشتغال پایدار در سطح استان گردند.

حشمت اله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران نیز در این نشست بیان داشت: بانک ها در راستای وظایف خود مکلفند تا پایان ماه جاری نسبت به عودت طرح هائی که تاکنون و علی رغم گذشت زمان قادر به تکمیل مدارک مورد نیاز به آنها بانک نبودند، اقدام نماید.

رئیس کارگروه تخصصی استان تهران افزود: همچنین بانک ها بایستی هر چه سریعتر نسبت به بررسی طرح های جایگزین اقدام کنند. 

خاطر نشان می گردد در این جلسه از بانک هایی که عملکرد مناسبی داشتند تقدیر بعمل آمد و دلایل روند نا مناسب  سایر بانک ها در تحقق اهداف بررسی گردید.

۱ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید