اخبار

حضور سرزده محمد شریعتمداری وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به استان تهران

بازدید,محمد,شریعتمداری
محمد شریعتمداری وزیر به همراه محمدرضا علایی مشاور وزیر و رییس مرکز حراست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز سه شنبه مورخ 1399/3/31 بطور سرزده در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران حضور یافت و در جلسه‌ای صمیمانه با پروانه رضایی بختیاری مدیر کل، مدیران، رؤسای ادارات ستادی و جمعی از کارکنان این اداره کل به گفتگو پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان تهران محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه با اشاره به راه حل گذر از مشکلات اقتصادی در شرایط کنونی، بیان داشت: ایجاد هم افزایی در نشست هایی همچون شورای هماهنگی بین ادارات زیر مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت بهره وری و استفاده از نیروی کار مستعد می باشد و بایستی از جوانان دارای تخصص و مهارت که ایده‌های نوین و دانش روز دارند جهت تولید کالاهایی با استاندارد جهانی استفاده کرد و در این راستا بسترهای تحقیق و پژوهش را در این زمینه بیش از گذشته آماده نمود. همچنین با ترویج فرهنگ تعاون برای رونق اشتغال و اقتصاد قدمهای بلندتری برداشته شود.

وی در ادامه از به وجود آمدن سامانه ی کمک هزینه به کارگاه های تعطیل شده و یا آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا خبر داد و افزود: هدف از تشکیل این سامانه اعطای سریع تسهیلات بدون نیاز به پیمودن روند طبیعی پرونده های بیمه بیکاری به این کارگاه هاست تا با عبور از مرحله همه‌گیری این ویروس کارگاه‌ها بتوانند به کار خود ادامه دهند.

وی با اشاره به اینکه 20 درصد کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان تهران متمرکز شده است،گفت: کارهای بزرگی در این استان انجام شده است که بایستی اطلاع‌رسانی‌های لازم در معرفی این اقدامات ارزشمند صورت گیرد. امیدوارم در حذف مسیرهای طولانی اداری و مقررات زائد و دست و پاگیر هم اقدامات جدی‌تری به عمل آید.

دکتر شریعتمداری

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه شفافیت راه حل بسیاری از مشکلات کشور است، اذعان داشت: کسب رتبه برتر در بخش سلامت اداری توسط این اداره کل نشان دهنده تلاش ایثارگونه مدیران و کارکنان آن می باشد. اما باید توجه داشت که مسئولیت پذیری و کارآمدی با شفافیت بوجود خواهد آمد و در بخش مبارزه با فساد اداری باید با جدیت برخورد کرد و تا حد ممکن بازرسی ها را افزایش داد تا فساد از جامعه ریشه کن شود.

شریعتمداری در راستای شکل گیری دولت الکترونیک گفت: ما در این زمینه جدی هستیم و از همه معاونت ها درخواست برنامه کرده ایم. گزارشات نشان داده است که گسترش دولت الکترونیک سبب کاهش چشمگیر مراجعات حضوری و تسریع در انجام کار و صرفه جویی در هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در صدد هستند تا مشکلاتی بوجود آورند، افزود: تمامی کارگزاران دولت باید با صبر و تحمل و اخلاق اسلامی به مردم خدمت رسانی و کمک نمایند. ما باید بصورت جهادی کار کنیم و حتی در ساعات غیر اداری در خدمت مردم باشیم.

در ابتدای این نشست پروانه رضایی بختیاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران به ارائه آمار و گزارشی از فعالیت‌های این اداره کل پرداخت و بیان داشت: در سال گذشته در تهران ۶۰ هزار دادخواست داشتیم و ۵۳ هزار نفر در بخش بیمه بیکاری بوده است و همچنین ۱۵۴هزار نفر در سامانه بیمه بیکاری ثبت دادخواست داشتند که رسیدگی به این حجم از دادخواست ها با توجه به تعداد پرسنل موجود کار سختی بود. دادخواست‌های حوزه روابط کار نسبت به سال گذشته در تأثیر از شیوع ویروس کرونا در همین مقطع سه ماهه اول سال ۱۶ درصد افزایش یافته است. با این وجود در ارزیابی های بعمل آمده استان تهران رتبه نخست را در حوزه روابط کار کسب نموده است. همکاران ما تمامی این پرونده ها را به شکل صحیح ساماندهی نمودند بطوریکه هیچگونه اعتراضی در این زمینه وجود نداشت.

وی با اشاره به حجم فعالیت کارکنان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران که 5/2 برابر حجم متوسط است، افزود: در نتایج کارسنجی های به عمل آمده  مشخص شد که در حوزه تعاون به طور میانگین هر روز ۳۰۰ مراجعه کننده داریم. حدود ۱۸۰۰۰ تعاونی ثبت شده در استان تهران وجود دارد که از این تعداد حدود ۱۰هزار تعاونی فعال هستند که به هر کارشناس ما حدود ۷۰۰ پرونده تعاونی اختصاص می یابد. با این وجود طی دوسال متوالی ما در جشنواره شهید رجایی رتبه برتر را کسب نموده ایم.

رضایی بختیاری با ابراز امیدواری از گسترش دولت الکترونیک، اضافه کرد: بخش عمده از جامعه هدف ما هنوز با فضای الکترونیکی آشنا نشده اند. ما باید برای آموزش آنها جهت استفاده از خدمات دولت الکترونیک و سایر سامانه ها همچون سامانه جامع روابط کار و یا بیمه بیکاری تمهیدات لازم فراهم نماییم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با استناد به گزارش دیوان محاسبات کشور شرح داد که استان تهران هیچ انحرافی در اجرای طرح های اشتغالزایی نداشته و تمامی اعتبارات لحاظ شده در هر حوزه به همان بخش اختصاص یافته است.

 پروانه رضایی بختیاری

۱ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۰۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید