اخبار

هفتمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان تهران به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد

کارگروه,اشتغال,استان,تهران
هفتمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان تهران در راستای اجرای برنامه های جامع اصلاح نظام اداری منجمله برنامه دولت الکترونیک و هوشمندسازی به صورت ویدئو کنفرانس با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار و فرمانداران استان تهران، پروانه رضایی بختیاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی عضو این کارگروه، نمایندگان بانک‌های عامل تسهیلات اشتغال‌زایی استان تهران، مدیران و کارشناسان ذیربط از طریق ارتباط تصویری روز یکشنبه مورخ 12/5/1399 برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران انوشیروان محسنی بندپی در هفتمین جلسه کارگروه اشتغال استان با اشاره به ضرورت حمایت از تولیدکنندگان اظهار داشت: در شرایط شیوع کرونا 10 هزار و 640 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی با سود 12 درصد به استان تهران جهت حمایت از صاحبان تولید و فعالان صنعتی اختصاص پیدا کرده است.

وی ادامه داد: تاکنون در استان تهران 973 میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است؛ البته با توجه به نامعلوم بودن وضعیت کرونا دوره تنفس سه ماهه این تسهیلات نیاز به بازنگری دارد که در این زمینه پیشنهادی مبنی بر دوره تنفس 6 ماهه به ستاد ملی کرونا ارائه می شود.

استاندار تهران سپس عنوان کرد: فرمانداران و مدیران اقتصادی آسیب شناسی  و بررسی لازم در مورد عدم رغبت واحدهای تولیدی نسبت به دریافت این تسهیلات را به عمل آورند؛ چرا که باید با اطلاع رسانی درست زمینه بهره مندی واحدهای تولیدی و صنعتی از این تسهیلات فراهم شود.

کارگروه اشتغال ویدیو کنفرانس

استاندار تهران خطاب به بانک‌ها تأکید کرد: گلایه مندی ما این است که اهتمام جدی از سوی بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات وجود ندارد و این در حالی است که بایستی در پرداخت مستقیم اقدامات بیشتری صورت می‌گیرد که بهتر است به طرح‌های ستاد رونق تولید نیز توجه شود و نگاه سهل گیرانه تری داشته باشید.

محسنی بندپی سپس با انتقاد از عملکرد پست بانک در پرداخت تسهیلات کرونا و سایر تسهیلات مربوط به استان تهران بر لزوم تعامل بانک ها جهت تحقق جهش تولید به ویژه در شرایط کرونا تاکید کرد.

 پروانه رضایی بختیاری در ادامه جلسه ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر خم و خیر مقدم به مدعوین به بیان دستور کار جلسه که در سه محور تنظیم شده پرداختند و بیان داشتند از آنجا که با شیوع ویروس کرونا بسیاری از کسب و کارها متاثر از این جریان آسیب دیده اند دولت در راستای حمایت از تولید کنندگان جهت عرضه بیشتر کالا مقرر نموده با همکاری سازمان بازنشستگی کارتهای اعتباری خرید با کارمزد 4 درصد در اختیار بازنشستگان قرار گیرد تا این قشر از عزیزان نیز با سهولت بیشتری نسبت به تامین کالاهای مورد نیاز خود اقدام کنند.

مدیر کل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: اجرایی نمودن سیاست های دولت در قالب بسته های حمایتی جهت گذر از شرایط ایجاد شده ناشی از شیوع ویروس کرونا یکی از وظایف اصلی ما بود که با همکاری عاملیت بانکها و تلاش همکارانمان توانستیم از این مرحله با سربلندی عبور کنیم.

وی اضافه کرد: بسته های حمایتی بین 200 تا 600 هزار تومن برای خانواده های کم بضاعت تاکنون بین 4 میلیون خانوار به صورت متمرکز در 4 مرحله بصورت بلاعوض پرداخت شده است. تسهیلات یک میلیون تومانی با سود صفر درصد بین 21 میلیون خانوار انجام شد و مقرری بیمه بیکاری به تمامی واجدین شرایط پرداخت گردید. همچنین 49 هزار میلیار تومان برای کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا اختصاص یافته که سهم استان تهران 10640 میلیارد تومان می باشد.

پروانه رضایی بختیاری از پرداخت مرحله پنجم تسهیلات روستا عشایری را با رویکرد اولویت طرح های نیمه تمام خبر داد و افزود: مبلغ 8 میلیارد تومان با عاملیت بانکهای توسعه تعاون و رفاه کارگران در سال 1399 تخصیص یافته است.

اشتغال - مدیر کل محترم

وی با اشاره به کاهش تقاضا برای کالاهای سرمایه ایی و برخی از خدمات و تاثیر مستقیم آن بر اشتغال گفت:  فعال نگهداشتن تولید و حفظ اشتغال امروز به تصمیمات گرفته شده این کارگروه بستگی دارد.

در ادامه این جلسه گزارشی از عملکرد بانکهای مجری ارائه تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا ارائه گردید.

۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۰۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید