اخبار

در آستانه هفته دولت حجت الله میرزایی معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با کارکنان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران دیدار و گفتگو کرد

دیدار معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی
دکتر میرزایی معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز دوشنبه مورخ 1399/6/3 در دیدار با کارکنان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، حجت الله میرزایی معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز دوشنبه مورخ 1399/06/03 با حضور در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، هفته دولت را گرامی داشت و تصریح کرد: هفته دولت فرصتی ارزنده برای میثاق با آرمان‌های امام راحل، شهدای انقلاب و تبیین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. ما بایستی در خدمت‌رسانی به خانواده عزیزانی که برای اعتلای این نظام از جان و مال خود گذشتند، از هیچ کوششی دریغ نورزیم و منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را سرلوحه کارها و برنامه های خود قرار دهیم.

دکتر میرزایی با تاکید بر لزوم مسئولیت پذیری، استمرار در آموزش و افزایش میزان تخصص و دانایی، بیان داشت: از کارکنان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران که ایثارگونه تلاش می نمایند قدردانی می نمایم و خانم پروانه رضایی بختیاری را الگویی مناسب برای مدیران امروز  به ویژه بانوان مسئول می دانم، زیرا صبر، حوصله، تدبیر و دانایی ایشان توانسته، مدیریت کارآمد یک بانوی ایرانی به نمایش بگذارد.

وی در ادامه گفت: استان تهران به جهات مختلف از اهمیت بسیاری برخوردار است. این استان با بیش از 12 میلیون نفر جمعیت  16درصد از جمعیت کل کشور را در خود جای داده است. به همین دلیل نگاه برنامه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی به آن خاص بوده و در مقوله اشتغال نیروی کار  نیز در جایگاه ویژه ای قرار دارد.

ایشان حجم کاری استان تهران را نسبت به سایر استانها بالاتر ارزیابی کرد و افزود: با توجه به وضعیت انتشار ویروس کرونا و تعطیلی بسیاری از کارگاه ها در استان تهران فعالیت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران هم چند برابر شده است و در استانی که 35 درصد بنگاههای کشور را در خود جای داده است، قطعا مشکلات آن هم بهمین نسبت بیشتر است.

معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حجم زیاد مراجعین به این اداره کل، تأکید کرد: کارکنان حوزه های مختلف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با برخورد مناسب، انسان دوستانه، انجام دقیق، قانونی و سریع کار ارباب رجوع را انجام می دهند.

حجت میرزایی با اشاره به اهداف سفر خود به استانها خاطر نشان کرد: ما در سفرهاي خود به استانها امور مختلف را بررسی و در راستای اجرایی کردن راهکارها و بهبود وضعیت ادارات تابعه، میزان فعالیت ها، اقدامات، چالش ها و مشکلات پیش روی آنها را بررسی و در حیطه اختیارات قانونی و بودجه ای خود اقدام خواهیم کرد. امید است با اقدامات صورت گرفته در آینده نزدیک نیازهای همکاران این اداره کل را رفع و  خواسته های آنها را تامین نماییم.

در این جلسه پروانه رضایی بختیاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با اشاره به آغاز هفته دولت و روز کارمند و همزمانی آن با ماه محرم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، فرا رسیدن فرا رسیدن ایام شهادت حضرت ابا عیدالله الحسین(ع) و شهیدان راهش را تسلیت گفت.

ایشان در ادامه اظهار داشت: قدردان زحمات کلیه همکارانی هستم که با دلسوزی تمام در شرایط شیوع بیماری کرونا به مردم خدمت رسانی می نمایند. این اداره کل با 620 نفر کارمند، دارای 22 اداره است که از این تعداد 20 اداره آن اجرایی است. در شهرستان های استان تهران 16 اداره و در سطح  تهران 4 اداره در خدمت مردم عزیز استان تهران هستند. با توجه به گستردگی و تعداد جمعیت استان تهران، 20 درصد از حجم کار کل کشور در استان تهران متمرکز شده است که به همین خاطر تهران با دشواریهای خاص خود روبرو می باشد.

وی دو حوزه تعاون و روابط کار را پر مخاطب ترین بخشهای این اداره کل دانست و افزود: در این دو حوزه به شدت با کمبود نیرو مواجه هستیم و در مجموع تعداد کارکنان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران نسبت به تعداد شهروندان پایتخت متناسب نیست و بخصوص تعداد بازرسان کار با توجه به تعداد کارگاههای موجود و پرکندگی آنها کمبود زیادی دارد. با وجود کاستی ها در این وضعیت با همدلی و همکاری مدیران، روسا و کارکنان خدوم استان تهران مقام اول جشنواره شهید رجایی را کسب کرده است.

۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۱۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید