اخبار

سفر یک روزه مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران به شهرستان پاکدشت

حضور در مراکز تولیدی و صنعتی شهرستان پاکدشت
پروانه رضایی بختیاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در آخرین روز کاری هفته گذشته در راستای بررسی مسایل و رفع مشکلات مراکز تولیدی و صنعتی و همچنین پیگیری و نظارت بر انجام مصوبات ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در سطح محیط‌های کارگری به شهرستان پاکدشت عزیمت نمود و پس از دیدار با هادی تمهیدی فرماندار این شهرستان و فرهاد بشیری نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی، از خطوط تولید شرکت جامینه، کوره پزخانه‌ها و تولید آجر این شهرستان بازدید نمود و با کارگران شاغل در آنها و کارکنان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان از نزدیک به گفتگو پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران پروانه رضایی بختیاری مدیر کل این اداره در روز چهارشنبه مورخ 1399/6/5 به همراه جمعی به پاکدشت سفر کرده و با حضور در فرمانداری این شهرستان از با هادی تمهیدی فرماندار این شهرستان دیدار کرد. وی با اشاره به اهمیت صنعتی، کشاورزی و دامداری بودن این منطقه حضور میدانی خود جهت بررسی کیفیت خدمت‌رسانی به جامعه هدف را امری الزامی و هدف اصلی این سفر دانست.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران اظهار داشت: در شهرستان پاکدشت 1200 هکتار زمین زیر کشت گلخانه ای و 3 شهرک صنعتی مصوب و 4 منطقه صنعتی غیر مصوب وجود دارد. شهرک صنعتی عباس آباد با هزار هکتار مساحت و ۱۶۵۰ واحد فعال دارای ۳۰هزار کارگر است و نیز شهرکهای صنعتی خصوصی شنزار، خوارزمی و علی‌آباد در این شهرستان فعال هستند و در مجموع این شهرستان دارای بیش از3000 واحد تولیدی و بیش از56 هزار نفر کارگر بیمه شده می‌باشد.

پروانه رضایی بختیاری با اشاره به برنامه های دولت خدمتگزار در امر کاهش نرخ بیکاری و ایجاد فرصتهای شغلی،‌ افزود: با فعالیتهای گسترده این شهرستان در زمینه دامداری، کشاورزی و باغداری علاوه بر بخش صنعتی نرخ بیکاری در این استان به عدد 5/7 درصد رسیده است.

این منطقه دارای ظرفیتهای تولیدی فراوانی است ولی بعضی از فرصت‌های شغلی به دلیل سختی کار و پایین بودن سطح دستمزد خالی باقی مانده است.

وی با تاکید بر ضرورت تامین آسودگی خاطر قشر زحمتکش کارگر در راستای تحقق این هدف بیان کرد: آگاهی و شناخت از مسائل روز جامعه برای فعالین عرصه کار و تولید ضرورت دارد. بایستی در زمینه ساخت مسکن و شرایط معیشتی کارگران اقدامات بیشتری به عمل آید. برای ساخت مسکن کارگران و تسهیلات مربوطه با مدیران کارخانجات و شهرک‌های صنعتی هماهنگی‌هایی صورت گرفته است و زمین‌هایی برای ساخت شهرک مسکونی مختص کارگران در نظر گرفته شده که با شروع پروژه‌های عمرانی مشکلات اشتغال و کارخانجات راکد نیز مرتفع میگردد.

پروانه رضایی بختیاری در ادامهاین سفر با فرهاد بشیری نمانیده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی دیدار داشت. بشیری با بیان اینکه از مشکلات اساسی شهرستان پاکدشت کمبود بیمارستان مجهز است، افزود: حداکثر توان خود را بکار گرفته‌ایم تا بتوانیم مجوز تأسیس بیمارستانی برای حوزه کارگری را اخذ نماییم، تا مورد استفاده کارگران این شهرستان و مناطق اطراف قرار گیرد. از مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم خواستارم تا در این امر خطیر ما را یاری فرمایند.

وی همچنین میزان دستمزد کارگران کارگاه‌های آجرسازی را دغدغه دیگر خود دانست و گفت: این مسئله بسیار مهم باید با سرعت بیشتری مورد پیگیری قرار گیرد و در اسرع وقت مقررات مناسبی برای این حوزه کارگری تصویب گردد.

بشیری در جهت عملکرد هرچه بهتر تعاونی‌ها، خصوصاً تعاونی‌های مسکن پیشنهاد کرد که سیستم نظارتی موثر و کارآمدی بر تعاونی‌ها برقرار گردد تا بتوان ارزیابی دقیقی بر این بخش و نظارت بر عملکرد آنها بعمل آورد.

پروانه رضایی بختیاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران همچنین از خطوط تولید شرکت جامینه واقع در شهرک صنعتی عباس آباد که در تولید پوشاک فعالیت دارد بازدید و با مدیران و کارگران این واحد صنعتی گفتگو نمود.

در این بازدید حسن اجرای ابلاغیه ها، دستورالعمل ها، مصوبات و برنامه تقسیم کار و مشارکت‌های بین بخشی مقابله با بیماری کرونا ارسالی به ادارات از قبیل رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ساختمان ادارات از جمله تهویه مناسب، دفع بهداشتی پسماندها، تأمین مواد ضدعفونی و فاصله گذاری فیزیکی مناسب بین کارکنان و مراجعین، استفاده کارکنان از ماسک و سایر اقلام بهداشتی و حفاظت فردی، بررسی و مورد تأکید قرار گرفت.

در آخر مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با اظهار رضایت از بهبود عملکرد همکاران اداره و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از رئیس و کارکنان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی پاکدشت قدردانی بعمل آورد.

۸ شهریور ۱۳۹۹ ۰۱:۰۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید