اخبار

پیام مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران به مناسبت هفته تعاون

پیام گرامیداشت هفته تعاون
پروانه رضایی بختیاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران صبح امروز به مناسبت گرامیداشت روز تعاون و آغاز هفته تعاون پیامی صادر نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، پروانه رضایی بختیاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران به مناسبت گرامیداشت هفته تعاون پیامی به شرح ذیل صادر نمودند:


بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

وَتَعَاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَالتَّقْوَىٰ وَلَا تَعَاوَنُوا عَلَى الْإِثْمِ وَالْعُدْوَانِ

هفته تعاون امسال رنگ و بویی از شهادت و ایثار دارد چراکه با روزهای عزاداری سید و سالار شهیدان تاریخ، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران بی‌مانندش همزمان شده است. این ایام که تجلی خدمت صادقانه و بی‌تکلف و محمل مفاهیم بلندی همچون شهادت و ایثار است، فرصت مناسبی برای تبیین خدمات تعاون به اقتصاد کشور است.

تعاونی ها، کانون های اقتصادی و اجتماعی هستند که با اشاعه فرهنگ تعامل و مشارکت هماهنگ برای استفاده از ظرفیت های بالقوه افراد جامعه تلاش می نمایند. جوهره تعاون در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر پایه اخلاق و تقوی و به منظور مشارکت در انجام کارهای خیر و خداپسندانه بنا نهاده شده و به دلیل جایگاه مهمی که برای آن در قرآن کریم تبیین شده همواره سفارش به اعمال نیک و کمک به همنوعان مورد تاکید قرار گرفته است.

گسترش فرهنگ تعاون در سایه توجه به آموزه های اخلاقی و دینی و با اعمال مدیریتی صحیح و کارآمد ضمن اینکه وحدت و همدلی و میل به همکاری را در جامعه به دنبال دارد ، ابتکار و نوآوری را در بخش های مختلف اقتصادی شکوفا ساخته و زمینه را برای تامین بخشی از نیاز جامعه به اشتغال پایدار فراهم می سازد. تعاونی ها از جمله کانون های مهم و اثر گذار در حوزه های اجتماعی و اقتصادی هستند که می توانند با بسیج و هدایت ظرفیت های بالقوه جامعه و ترغیب و تشویق سرمایه گذاران کوچک، مسیر را در زمینه سرمایه گذاری برای کارهای مولد و اثر بخش هموار کنند.

امروزه نقش بخش تعاونی در توسعه اقتصادى و اجتماعى کشور بر کسی پوشیده نیست و مردم عزیزمان کم و بیش می دانند این بخش مهم و مردمی در میدان کار و تولید و افزایش سطح درآمد و وضعیت اجتماعى جامعه مؤثر بوده است.

بیش تر کارشناسان اقتصادی جامعه مان بهترین و ارزان ترین راه کار را برای رونق اقتصادی کشور آن هم در وضعیت فعلی اقتصاد مقاومتی کشور توجه و حمایت از تعاونی ها می دانند. در این خصوص می توان از کلام مقام معظم رهبری بهره گرفت که می فرمایند:"من به تعاون اعتقاد دارم. تعاون، چشمه ی جوشان اشتغال است."

هفته تعاون، فرصت مناسبی است برای پاسداشت تشکل های مردمی که با خرد جمعی خود و عزمی راسخ در سنگر تولیدکالا و خدمات برای پیشرفت کشور عزیزمان، تلاش و مجاهدت کرده و پرچم عزت و سربلندی را بر بلندای قله‌های افتخار به اهتزاز درآورده‌ تا با ایجاد اشتغال و جهش تولید امید و نشاظ را در جامعه تزریق نمایند.

نقش تعاونگران عزیز در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال" جهش تولید" نامگذاری شده و دولت تدبیر و امید و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به اهمیتی که برای تعاونی ها و تشکل های مردمی قائل بوده و تحول وحمایت همه جانبه از بخش تعاون را مد نظر دارند در بهبود فضای کسب وکار ، کار آفرینی و توسعه پایدار اثر گذار است.

ما نیز با تمام توان در راه گسترس فعالیت ها در قالب تعاونی برای رفاه حال مردم استان از هیچ کوششی دریغ نکرده و در نخستین روز از هفته تعاون ضمن تبریک این هفته به همه‌ی تعاونگران عزیز، مدیران عامل تعاونی ها و اتحادیه ها و یاوران دلسوز که در راه توسعه بخش تعاون در استان تهران، با خرد جمعی در جهت تحقق عدالت همتی پیوسته و خستگی ناپذیر دارند، آرزوی سلامتی و موفقیت از درگاه باریتعالی مسئلت دارم.

 

پروانه رضایی بختیاری

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران


۱۳ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۳۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید