اخبار

در بیست و دومین جشنواره شهید رجایی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران به‌عنوان «دستگاه برگزیده» این استان انتخاب شد

بیست و دومین جشنواره شهید رجایی استان تهران
مراسم بیست و دومین جشنواره شهید رجایی استان تهرا‌ن با حضور علاالدین رفیع زاده معاون نوسازی سازمان اداری و استخدامی کشور، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، پروانه رضایی بختیاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران و دیگر مدیران کل دستگاه های اجرایی، فرمانداران، بخشداران و جمعی از روسا و کارشناسان ذیربط روز دوشنبه مورخ 1399/6/31 در سالن همایش مدافعان حرم استانداری تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره شهید رجایی با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، معاونان استاندار تهران و مدیران کل دستگاههای اجرایی این استان با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن همایش مدافعان حرم استانداری تهران برگزار شد.

در این مراسم علاالدین رفیع زاده معاون نوسازی سازمان اداری و استخدامی کشور در این مراسم با اشاره به لزوم خدمت به مردم اظهار داشت: بیماری کرونا نشان داد که امکان ارائه خدمات بدون مراجعه حضوری مردم فراهم است و باید بسترهای آن تقویت شود.

وی ادامه داد: در بسیاری از حوزه ها امکان ارائه خدمات الکترونیک فراهم شده است از جمله در مورد تمدید دفترچه های درمان تامین اجتماعی که تعداد ۴۵ میلیون از آنها در اختیار هموطنان عزیز است.

معاون نوسازی سازمان اداری و استخدامی کشور تصریح کرد: تمام برنامه های مربوط به اصلاح نظام اداری که در قالب این ارزیابی ها خود را نشان می دهد اساس نظام توسعه ای کشور است، اقدامی که در سال ۹۳ در قالب برنامه تحول اداری اول و دوم دنبال کردیم در مورد اصلاح ساختار، اصلاح فرایندهای اداری، پاسخگویی به شکایات و غیره تدوین و ابلاغ شده است.

رفیع زاده خاطرنشان کرد: تفاهمنامه با دستگاه های اجرایی امضا شده که مبنای تحول اداری است و باید باور داشته باشیم که با بهبود نظام اداری می توان هم رضایت مردم و هم رضایت خداوند را کسب کرد.

انوشیروان محسنی بندپی در جلسه تجلیل از برگزیدگان جشنواره شهید رجایی با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس اظهار داشت: از همان بدو پیروزی انقلاب اسلامی ایران شاهد فشار اقتصادی تحریم و توطئه های مختلف استکبار هستیم و امروز نیز این شرایط ادامه دارد؛ بر همین اساس امروز نیاز به خدمات صادقانه، کسب اعتماد مردم و ارتقای سرمایه اجتماعی در جامعه داریم.

وی تصریح کرد: بایستی فاصله خود را با مردم به حداقل برسانیم و هر خدمتی را که می تواند گشایشی را در ابعاد مختلف در زندگی مردم فراهم کند در اولویت اقدامات ما قرار گیرد.

محسنی بندپی همچنین افزود: فرصتی که قانون بودجه سال ۱۳۹۹ به ما داده است، فروش اموال مازاد و مولدسازی این اموال است که در شرایط سخت ما باید کمک کنیم تا بتوانیم اعتبارات لازم را با این اقدام برای اجرای پروژه ها تامین سازیم و به این ترتیب شرایطی فراهم کنیم که مردم از ما راضی باشند.

استاندار تهران با اشاره به اقدامات مختلف در این استان اظهار داشت: در کنار موفقیت ها و خدمات ارائه شده، امسال با تمام سختی های موجود به علت وجود شرایط کرونایی، هیچ خاموشی نداشتیم و علاوه بر حفظ اشتغال موجود، موفق به کاهش نرخ بیکاری تا سطح 8/6 درصد شویم.

وی ادامه داد: امسال استان تهران در ارزیابی عملکرد مدیریت سیاسی رتبه نخست کشور را کسب کرد، همچنین در شاخص ارتقای فناوری، استفاده از دولت الکترونیک نسبت به انتخابات دوره قبل ۲۷ پله صعود داشتیم و در شاخص های امنیتی و تولید امنیت برای ارتقا فضای کسب و کار نیز موفق به کسب رتبه برتر شدیم.

شایان ذکر است جشنواره شهید رجایی هرساله برای معرفی مدیران ادارات برگزیده برگزار می گردد.  با توجه به ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی و به موجب رعایت و اجرای شاخص‌هایی چون «توجه به حقوق شهروندی، استقرار میز خدمت و توسعه دولت الکترونیک، ارتقای فرهنگ سازمانی و بهره وری، افزایش امید، نشاط و شادابی در جامعه و همچنین شفافیت در انجام فرایندها» دستگاه های برگزیده انتخاب می شوند. در همین راستا اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در گروه سلامت و رفاه اجتماعی به عنوان دستگاه شاخص و برگزیده انتخاب و معرفی شد.

در حاشیه این مراسم مهندس پروانه رضایی بختیاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران این موفقیت را مرهون تلاش‌های همکاران خود در ادارات ستادی و اجرایی دانست و افزود: این دستاورد حاصل همدلی، همفکری و کوشش ایثارگونه مدیران، روسا و کارکنان این اداره کل در سطح استان تهران می باشد.

وی اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی، تلاش، آموزش و استراتژی پیش رو بطور مستمر این رتبه حفظ شود.

۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۱۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید