اخبار

افتتاح خانه های فرهنگ کار در شرکت پارس مینو و شرکت کشت و صنعت قارچ ملارد

افتتاح خانه های فرهنگ کار در شرکت پارس مینو و شرکت کشت و صنعت قارچ ملارد
خانه های فرهنگ کار شرکت پارس مینو و شرکت کشت و صنعت قارچ ملارد روز سه شنبه مورخ 1399/07/08 با حضور احمد بیگی مدیر کل دفتر امور فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پروانه رضایی بختیاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران صبح روز سه شنبه مورخ 1399/07/08 احمد بیگی مدیر کل دفتر فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پروانه رضایی بختیاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با حضور در شرکت شرکت پارس مینو خانه فرهنگ کار این شرکت را افتتاح کردند و پس از آن در معیت فرماندار شهرستان ملارد عازم شرکت کشت و صنعت قارچ ملارد شدند و طی مراسمی خانه فرهنگ کار این شرکت را افتتاح نمودند.

در آئین افتتاح این مراکز احمد بیگی بیان داشت: با نگاهی به تاریخ ایران و منشورهای دینی، اخلاقی، ضرب المثل ها و اشعار این سرزمین خواهید دید  همه و همه نشان دهنده اهمیت فرهنگ کار در جامعه است. البته این باورها با رفتارهای فعلی جامعه ما فاصله قابل توجهی دارد.

وی با اشاره به جنگها و یورشهای مختلف به ایران، گفت: عوامل مختلفی شکل دهنده فرهنگ مردم ایران هستند و بخش بزرگی از فرهنگ این کشور از کار هویت پیدا می کند. توسعه پایدار با گسترش خانه های فرهنگ در کارخانه ها امکان پذیر خواهد بود و خانه های فرهنگ کار سکوی های فرهنگی می باشند که به تحکیم اعتقادات فرهنگی کمک شایانی می کند. امروزه متاسفانه عوامل نامناسب ازجمله فرهنگ دلالی در فرهنگ کار و تلاش نفوذ کرده است.

مدیر کل دفتر فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله و العالی) درخصوص مشکلات حوزه فرهنگ کار، گفت: توجه به فرهنگ کار و تلاش باید از طریق کتب درسی و از دوران کودکی آموخته شود. چرا در کتب درسی به منزلت کارگران اشاره نمی شود و در حوزه آموزش و پروش و حتی دانشگاه نیز هنوز نتوانستیم فرهنگ کار را در جامعه اشاعه دهیم.

IMG_5855

در ادامه احمد بیگی یادآور شد: ایجاد خانه های فرهنگ کار باعث ارتقا نهضت فرهنگ کار و تولید می شود. در این راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سندی را تبیین کرده که پس از تایید و طی مراحل قانونی اجرایی خواهد شد.

احمد بیگی در ادامه شاخص های فرهنگ کار را مورد اشاره قرار داد و افزود: تا به امروز حدود 100 مورد از موارد فرهنگ کار احصاء شده است که شامل نظم، وقت شناسی، رعایت ایمنی در کار، وجدان کاری، اعتقاد به رزق حلال و بسیاری دیگر از اینگونه مسائل می باشد.

در این مراسم ها پروانه رضایی بختیاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: هدف از راه اندازی خانه های فرهنگ کار توانمندسازی نیروی کار از لحاظ روحی، جسمی و ترویج فرهنگ کار است تا با تقویت زمینه ابتکار، خلاقیت، ارتقای روحیه همکاری در کار تیمی، توسعه روحیه مشارکت در فضای کسب وکار، تقویت نشاط اجتماعی، فرهنگی، دینی و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی نیروی در جهت تحقق جهش تولید فعالیت نماییم.

IMG_6144

 وی افزود: ایجاد خانه فرهنگ کار می تواند در جامعه تسهیل کننده فرایند ارتقای فرهنگ کار شود و با استفاده از دو نهاد خانواده و آموزش می توان ابعاد مختلف فرهنگ کار را در جامعه گسترش داد. فرهنگ سازی در این خصوص را از خانواده و محیط کار باید شروع کرد. با فرهنگ کار می توان به کارکنان و نحوه برخورد آنها با ارباب رجوع، نوع پوشش، طرز نشستن، رفتار و بسیاری از مسایل دیگر را به راحتی و با صرف کمترین هزینه آموزش داد.

گفتنی است در پایان این مراسم خانه های فرهنگ کار شرکت پارس مینو و شرکت کشت و صنعت قارچ ملارد افتتاح شدند.

۹ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید