اخبار

نشست بسیجیان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی

نشست بسیج
در سالروز شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی مراسمی با حضور احمد غریوی فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پروانه رضایی بختیاری مدیر کل و جمعی از روسا و کارشناسان بسیجی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران روز دوشنبه مورخ 1399/10/15 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در این نشست غریوی فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با قدردانی از انجام دستورالعمل ها و اقدامات چشمگیر این اداره کل، بیان داشت: رویکرد جدید بسیج طی دوسال اخیر این بوده که علاوه بر ماموریت های عمومی مانند آموزش در همه زمینه ها برای اقشار جامعه، اقدام به انعقاد تفاهم‌نامه با وزارتخانه ها نموده است تا کارمندان بسیجی بیشتری بصورت عملی عضو بسیجیان ما می‌باشند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط کارکنان این اداره کل در جهت رفاه حال مراجعین و رعایت پروتکل های ستاد ملی کرونا مقابله با بیماری کرونا، اضافه کرد: در زمینه اشاعه فرهنگ کار تفاهم‌نامه منعقد شده تا فعالیت‌هایی همچون برگزاری مسابقات ورزشی، فرهنگی و ... و استفاده کامل از ظرفیت مجموعه‌های ورزشی کارگران صورت گیرد. ضمنا با وکلا و حقوقدانان رایزنی شده است تا خدمات رایگانی به قشر کارگر ارایه دهند.

غریوی با تاکید بر اینکه برای بازدیدها و نظارت از واحدهای تولیدی و کارگاهی از نیروهای بسیجی استفاده شود، افزود: در تلاش برای رفع ایرادات احتمالی و قانونی این طرح هستیم. امید است با کمک و جدیت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بزودی به نتیجه برسد.

وی با اشاره به اهمیت آموزش در افزایش اشتغال، اضافه کرد: در زمینه مهارت آموزی به بسیجیان در پایگاه ها در واحد های تولیدی با آموزش فنی و حرفه ای وارد مذاکره شده‌ایم و برنامه هایی در جهت تحقق شعار سال "جهش تولید" در نظر داریم.

وی امنیت و اسایش را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: با وجود مخاطرات موجود امنیت در مرزها و داخل کشور را مدیون خون پاک شهدایی همچون سردار سلیمانی هستیم. امنیت اقتصادی با تلاش شما بسیجیان که در جبهه تولید و رونق اقتصاد فعالیت دارید، ایجاد می شود. این مهم با اشاعه تفکر بسیجی توام با عمل در میان همه کارمندان میتواند به ثمر بنشیند. بسیج باید یار و یاور مجموعه خود باشد. هدف از تشکیل بسیج هم همین امر مهم است. در همین راستا ما به تشکیل هیأت های اندیشه‌ورز اصرار داریم و با تأسیس آن به همه بخش‌های سازمان کمک خواهد شد. وجود پایگاه‌های متعدد بسیج در مناطق مختلف شهری میتواند در هر زمینه‌ای کمک حال و بازوی قدرت سازمان ها باشد.

غریوی فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ایشان، از شروع اجرای طرح محله محور سردار سلیمانی خبر داد و افزود: ما اقدام به تعیین رابط بسیجی، جهت نظارت پروتکل‌های بهداشتی و سایر فعالیت‌های بسیجی در ادارات نموده‌ایم.

در این نشست پروانه رضایی بختیاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با بیان اینکه سردار سلیمانی و یاران ایشان نماد ایمان، ایثار و پرورش یافته مکتب امام حسین(ع)هستند؛ افزود: ایشان نماد همدلی در کشورمان و منطقه است.الگوبرداری از زندگی ایشان لازمه زندگی بسیجی است. سردار حاج قاسم سلیمانی اتفاق نادری بود که با افتخار، مفید و ثمربخش در زندگی دیگران ایفای نقش کرد و تا همیشه تلاش و رشادت‌های ایشان در یادها و دلها خواهد ماند. وی با افتخار از این دنیا بسوی معبود خویش پر کشید. ما شاهد بدرقه با شکوه پیکر مطهرش بودیم. مراسم تشییعی که در تمام کشورهای دنیا بی‌سابقه بوده است.

وی با اشاره به اهداف طرح سردار سلیمانی، بیان داشت: ما با ایجاد گروهی با نام مهر و سلامت در این اداره کل خدمات درمانی و مشاوره ای به همکاران و خانواده های این عزیزان پرداختیم. در این گروه ۴ پزشک متخصص حضور دارند و هدف از تشکیل آن مشورت گرفتن همکاران درگیر با بیماری کرونا از افراد آگاه در این زمینه تا زمانیکه سلامت کامل خود را بدست آورند، می باشد. نتیجه تشکیل این گروه آن بود که 55 نفر بطور کامل بهبود یافتند و در پایان آذر ماه تعداد کارمندان بیمار به صفر رسید. همچنین هماهنگی های لازم با ۳ بیمارستان انجام گرفت تا در صورتیکه احدی از همکاران درگیر بیماری شد به آن بیمارستانها منتقل شوند.

نشست بسیج میانه خبر 2

پروانه رضایی بختیاری با شاره به اهمیت ایجاد همدلی وکاهش نگرانی ذهنی همکاران در شرایط شیوع بیماری کرونا، گفت: گروه مهر و سلامت برای ارایه راهکارهای عملی و درست پزشکی به همکاران در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، اطلاع از آخرین وضعیت جسمانی آنها، استفاده از تجربیات بهبود یافتگان، ایجاد برنامه های فرهنگی برای کودکان و خانواده‌ها در قالب مسابقات مختلف جهت کاهش استرس و نگرانی همکاران تاسیس شد. در این طرح با آگاهی از وضعیت جسمی خانواده‌ها جهت جلوگیری از همه‌گیری ویروس کرونا اقدام لازم به عمل می آید و با ایجاد جنب و جوش و حس همدلی بین همکاران و خانواده‌های آنها به برنده‌های مسابقات لوح تقدیر و جوایزی اهدا می گردد.

وی ضمن اشاره به الزام دوری از تجمعات در زمان شیوع ویروس کرونا اذعان داشت: در بخش تعاونی ها انجام این کار بسیار دشوار بود اما به وضوح ما شاهد به صفر رسیدن آن بودیم. گره‌های انباشته شده در بخش تعاون انرژی بسیای را از ما گرفته و خواهد گرفت. مسئول مستقیم ایجاد این ارامش در استان تهران همکاران ما هستند که با از خود گذشتگی و کمبود امکانات کار بسیجی انجام می دهند و طرح میز خدمت مجازی و فیزیکی را در همه ادارات با بکارگیری افراد متخصص در بخشهایی همچون تعاون ت ازدحام بیشتر مراجعین جلوگیری نمودند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران از روند انجام کار در زمینه روابط کار ابراز خرسندی کرد و افزود: در زمینه‌ی بیمه بیکاری طبق آمار کنونی مقرری حدود ۶۰ هزار نفر برقرار شده است، با تلاش شبانه‌روزی همکاران توانستیم این مشکل ناشی از کرونا را مهار کنیم. ۶۰ هزار پرونده در سال جاری تشکیل شده است که معادل ورود حداقل ۱۲۰هزار نفر به ادارات ما است. این یعنی اینکه خطر شیوع ویروس کرونا همکاران ما را تهدید می کند. همچنانکه قبل از این اقدامات دو تن از همکاران عزیز ما در اثر بیماری کرونا به رحمت خدا رفتند.

پروانه رضایی بختیاری همچنین از انعقاد تفاهم نامه‌ای میان سردار نقی مهری رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا، استاندار تهران جهت آموزش مهارت در حین خدمت نظام وظیفه و اشتغال پس از خدمت سربازان خبر داد و افزود: مجری این طرح استانداری تهران و کارگروه اشتغال خواهد بود که اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران نیز عضو این کارگروه می باشد.

۲۳ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۰۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید