اخبار

نشست اعضای هیأت مدیره کانون کارفرمایان استان تهران با پروانه رضایی بختیاری

نشست کانون کارفرمایان استان تهران با پروانه رضایی بختیاری
در پی نشست هفته گذشته هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران با پروانه رضایی بختیاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران امروز هم وی با اعضای کانون انجمنهای صنفی کارفرمایان استان تهران جهت بررسی مشکلات و مسائل مبتلابه و همچنین تبادل نظر با هیات مدیره کانون موصوف دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، در این نشست دوستانه‌ که روز دوشنبه 1399/10/29 با حضور آقایان انتظامی نائب رییس، عابدی دبیر، برهانی قائم مقام و مشاور پارلمانی، گودرزی عضو، پنداروند عضو، محمدزاده بازرس هیات مدیره کانون کارفرمایان استان تهران و سرکارخانم پروانه رضایی بختیاری مدیر کل، یاوری مدیر روابط کار، جباری رییس بازرسی کار و همدانی رئیس اداره تشکل های کارگری و کارفرمایی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران برگزار شد، بحث و گفتگو در خصوص مسائل و رفع مشکلات این کانون صورت گرفت.

پروانه رضایی بختیاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با تاکید بر رعایت دستورالعمل های ستاد ملی کرونا و لزوم تهیه و در اختیار گذاشتن اقلام بهداشتی به نیروهای کار جهت جلوگیری از شیوع این ویروس منحوس از سوی کارفرمایان، بیان داشت: در این شرایط همکاران ما تمدید و صدور اعتبارنامه نمایندگان کارفرمایان و کارگران را جهت حضور در هیئت های رسیدگی کننده تسهیل و در اسرع وقت انجام می دهند.

وی تصریح کرد: در صورت تمایل شرکت‌ها برای عضویت در انجمن ها و کانون ها ، این اداره کل آمادگی هرگونه همکاری و حمایت‌ از انجمنها و کانونها را دارد.

پروانه رضایی بختیاری با ابراز امیدواری از سوق دادن پرونده‌های اختلافات کارگری و کارفرمایی به سمت مصالحه از سوی طرفین، افزود: قبلا هیئت های سازش در ادارات تشکیل می شد که در مراحل اولیه تاثیر به سزایی در حل اختلافات داشت. در حال حاضر اجرای دوباره این سازوکار نیاز به بازنگری قوانین و آیین نامه‌های روابط کار در این مورد دارد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با تاکید بر اهمیت ایجاد انجمن های صنفی و کانون های مربوطه و لزوم یکپارچگی اعضای آنها، گفت: جامعه باید به سمت انجام کارهای جمعی برود. انجمن ها باید با وحدت رویه و همدلی فعالیت نمایند تا عملکرد آنها منجر به تحقق اهداف و براورده شدن خواسته اعضا شود. اگر به این مهم توجه شود شاهد رشد و شکوفایی آنها خواهیم بود و انجمن های موازی تشکیل نخواهد شد. بخش خصوصی با استفاده از همه ی ظرفیتها و همدلی و مستقل سازی از بخش اقتصاد دولتی می تواند به تولید رونق بیشتری ببخشد.

اعضای کانون حاضر در این جلسه خواستار تسریع در روند حل اختلافات کارگری و کارفرمایی شدند و اشاره داشتند که با ایجاد اصلاحاتی در آیین دادرسی کار اینگونه پرونده ها را می توان در کانون های کارگری و کارفرمایی توسط داورانی که آموزشهای لازم را دیده اند حل و فصل نمود. زیرا این کار سبب کوتاه شدن روند حل پرونده ها میشود.

در ادامه اعضای هیات مدیره کانون کارفرمایان تهران آمادگی خود را جهت آشنا نمودن این داوران با قوانین و مقررات روابط کار اعلام نمودند.

در پایان این نشست مقرر گردید شورای گفتگو با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مدیران کل تامین اجتماعی استان تهران و هیات مدیره کانون های کارگری و کارفرمایی این استان جهت پیگیری مسائل و رفع سریعتر مشکلات جامعه کار و تولید تشکیل و جلسات منظمی را برگزار نماید.


۳۰ دی ۱۳۹۹ ۱۹:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید