اخبار

برگزاری مراسم گرامیداشت روز زن همزمان با سالروزولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و ایام الله دهه فجر

مراسم گرامیداشت روز زن
همزمان با ایام الله دهه فجر و سالروزولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) مراسم گرامیداشت روز زن با حضور نیره نادیه خاوری فرزند شهید محمد حسن نادیه خاوری، پروانه رضایی بختیاری مدیر کل و جمعی از مدیران، روسا و کارشناسان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با رعایت فاصله گذاری اجتماعی روز چهارشنبه مورخ 99/11/15 در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران پروانه رضایی بختیاری در نشست صمیمانه ای که به مناسبت گرامیداشت سالروز میلاد دخت نبی اکرم حضرت فاطمه زهرا(س)، بزرگداشت روز زن برگزار شد. بیان داشت: ایام فرخنده دهه مبارک فجر را تبریک و تهنیت می گویم. در ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی زنان حضور زیادی در جامعه نداشتند. پس از پیروزی انقلاب اسلامی زمینه حضور و فعالیت چشمگیر زنان در جامعه فراهم شد و نقش زنان در بخش های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... شکل جدی تری به خود گرفت و در این زمینه‌ها دگرگونی اساسی اتفاق افتاد.

پروانه رضایی بختیاری با اشاره به اینکه دکتر شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شایستگی زنان اعتقاد دارد و پست‌های حساسی را حتی در شرایط اپیدمی کرونا به زنان سپرده است، افزود: اکنون شاهد افزایش حضور زنان در همه عرصه‌ها هستیم. در مناصب تصمیم گیری و مدیریتی حضور پر رنگتری دارند و باور جامعه به زنان و توانایی‌های آنان افزایش یافته است. در واقع حمایت از زن، حمایت از خانواده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران تصریح کرد: الگوی توسعه در گرو توجه بیشتر به نقش زنان است. در٤٢ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی موقعیت زنان دچار دگرگونی و تحولات فراوانی شده و فراتر از تغییر و رشد بوده است. در حوزه مطالبات جمعی نیز دگرگونی‌های فراوانی رخ داده است.

وی ضمن اشاره به سخنان رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) که فرمودند: "از دامن زن مرد به معراج می رسد"، تصریح کرد: رشادت های زنان این سرزمین در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، از بزرگترین پایه‌های حفظ اقتدار جمهور ی اسلامی است و همه ما مدیون ازخود گذشتگی خانواده شهدا و ایثارگران بویژه مادران و همسران این بزرگوران هستیم. می بایست همواره با مرور خاطرات ایثار و از خودگذشتگی این عزیزان بتوانیم رشادت های این اسطوره های از خودگذشتگی را برای نسل های بعدی انقلاب اسلامی جاودان سازیم.

در ادامه این نشست نیره نادیه خاوری فرزند شهید گرانقدر محمد حسن نادیه خاوری از کارکنان وزارت کار و رفاه اجتماعی سابق، بیان داشت: میلاد فرخنده و با سعادت اسوه تمام عیار مکارم و قله رفیع فضائل صدیقه کبری، حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) و هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر که امسال با چهل و دومین طلیعه پیروزی انقلاب اسلامی تقارن یافته را به همه مادران و بانوان تبریک و تهنیت عرض نموده برای و امیدوارم ره شهیدان پر رهرو باد.

وی با اشاره به اینکه در هشت سال جنگ تحمیلی، خانواده شهدا و به‌ویژه فرزندان آنها با درد و داغ دوری از پدر، شب‌ها را به روز رساندند، برخی از آنان بسیار کم سن و سال بودند و حتی چهره‌ای از پدر در خاطرشان نیست، آنچه هست از رهگذر عکس‌ها و خاطراتی در ذهنشان نقش بسته که برایشان تعریف کرده‌اند.

این فرزند شهید در خاتمه سخنانش گفت: پدرم مردی بسیار مهربان، مردم‌دار، خوشرو و دست به خیر بود. پس از شهادت پدر بار زندگی بر دوش مادرم افتاد و او در تمام ناملایمات زندگی با غیرت، شجاعت و دلیری تلاش کرد که چتر محبت خود را بر سر فرزندانش بگسترد تا غم نداشتن پدر را کمتر احساس کنند.

۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۲۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید