اخبار

کافه های کارآفرینی جایگاهی برای ایجاد فرصت تمرین و تجربه در جهت شهامت به کارگیری منابع است

گشایش کافه کارآفرینی کارتوق
مراسم گشایش کافه کارآفرینی مجتمع فنی تهران با نام «کارتوق» روز سه‌شنبه 5 اسفندماه، با حضور رحیم سرهنگی مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد رضا سپهری رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی، پروانه رضایی بختیاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، سعید سعادت مدیرعامل مجتمع فنی تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در مراسم افتتاح کافه کارآفرینی«کارتوق» که همزمان بود با روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس، رحیم سرهنگی مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ارتباط با ارزش کارآفرینی در جهان گفت: در کشورهای توسعه یافته، اعتقاد بر این است که کارآفرینان با افکار خلاق و ایجاد ارزش، نظام اقتصادی را تغییر می‌دهند و باعث اصلاح آن می‌شوند. 

کافه کارآفرینی متن خبر سرهنگی

وی افزود: در کشورهایی که متکی به منابع طبیعی مانند نفت هستند، نظام پدرخواندگی ایجاد می‌شود و از آنجا که نفت در دست دولت‌هاست و دولت‌ها نیز در بازتوزیع ثروت ناتوانند، اقتصاد ناسالم و رانت شکل می‌گیرد.کلید توسعه کشور، توسعه کارآفرینی است. کشورهای پیشرو برای توسعه کارآفرینی سه کار انجام می‌دهند:1- تربیت نیروی انسانی باکیفیت و خلاق 2-  تسهیل و روان‌سازی اکوسیستم کارآفرینی 3-  اجرای سیاست‌ حمایت و تشویق کارآفرینان پیشرو.

سرهنگی با تاکید بر اینکه برای تربیت نیروی انسانی با کیفیت، باید نظام آموزشی رسمی و غیر رسمی مبتنی بر پرورش افراد خلاق بازتعریف شود، گفت: در این مسیر، ارایه دهندگان آموزش‌های غیر رسمی و مهارتی اهمیت بیشتری دارند. توسعه اجتماعی روان‌ساز کار اکوسیستم و یکی از موارد مهم در این زمینه، تعامل اجتماعی است که در مکان‌هایی مانند پاتوق‌ها و کافه‌های کارآفرینی شکل می‌گیرد و موجب جوشیدن چشمه‌های نوآوری می‌شود.

کافه کارآفرینی متن خبر محمدرضا سپهری

در ادامه این مراسم محمدرضا سپهری در بخشی از سخنرانی خود شکل‌گیری بهتر خلاقیت در محیط‌های غیر رسمی نسبت به محیط‌های رسمی و اداری را اهمیت کافه‌های کارآفرینی دانست و افزود: در کشور ما 72 درصد اشتغال در واحدهای کوچک زیر ده نفر است. در حالی که 68 درصد ارزش افزوده و تولید در واحدهای بزرگ شکل‌ می‌گیرد. در واقع ما جایی اشتغال ایجاد می‌کنیم که ارزش افزوده بالایی ندارد و با این کار به فقر دامن می‌زنیم و سطح رفاه جامعه را کاهش می‌دهیم.

سپهری با بیان اینکه یکی از اهداف کافه‌های کارآفرینی، ایجاد شبکه‌های سیال است، تاکید کرد. باید تفکر زنجیره ارزش در کشور پا بگیرد و در این راه توسعه ارتباطات و در نتیجه پاتوق‌های کارآفرینی برای تبادل تجربیات بسیار مهم هستند. در کشور نظام جامع آموزش‌های فنی حرفه‌ای تصویب شده است تا گفتمان مهارت را در کشور ایجاد کند و ما کمک می کنیم که اطلس ملی مهارت شکل بگیرد. تلاش داریم تا سهم ارزش مدارک مهارتی را بالا ببریم. به نوعی که نظام طبقه بندی مشاغل برای مهارت‌ها بیشتر از مدارک اهمیت قایل شود.

کافه کارآفرینی متن خبر- رضایی بختیاری

در این مراسم پروانه رضایی بختیاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، با بیان اینکه بیشترین آمار بیکاران در استان تهران مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاهی است، بیان داشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد در میان گروهی که مهارت‌های فنی و کاربردی دارند، میزان بیکاری کمتر است. مهارت‌ها در دوران پرتحول کنونی، باید قابلیت تغییر و تطبیق داشته باشند. ما هم وظیفه داریم برای مشاغلی که در آینده ایجاد می‌شود برنامه داشته باشیم. زیرا اگر آموزش مناسب نباشد، شغل ماهیت ارزش آفرین خود را از دست می‌دهد.

رضایی بختیاری در راستای همکاری‌های لازم با کافه کارآفرینی «کارتوق» اعلام آمادگی کرد تا درآینده شاهد رشد بیشتر این کافه‌ها باشیم، زیرا مشاغل و فرصت های شغلی در حال تغییر و تحول هستند. از این رو لازم است مهارت ها قدرت تغییر و تطابق داشته باشند. به روز شدن مهارت ها موضوعی است که به شاغلان امکان حفظ شغل و درآمد خود را می دهد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران کافه های کارآفرینی را مامور ایجاد فرصت تمرین و تجربه در به کارگیری منابع معرفی کرد و افزود: این باشگاه‌ها امکان گردهم آمدن بازیگرهای اکوسیستم کارآفرینی، تبادل نظر، مبادله تجارب، تشکیل تیم‌های همکاری، سازماندهی و حضور در عرصه‌های تولیدی و خدماتی را فراهم می‌کند.

گفتنی است، بر اساس شیوه نامه راه‌اندازی کافه‌های کارآفرینی که از سوی دفتر توسعه کارآفرینی معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی تدوین شده است این کافه‌ها دارای فضاهایی پویا با امکاناتی از قبیل اینترنت، تلویزیون و پرزنتیشن هستند که در آن تیم‌ها و گروه‌های مختلف اعم از سرمایه‌داران، کارآفرینان، صاحبان ایده با یکدیگر به تبادل اطلاعات پرداخته و در جهت اجرای پروژه‌های کاری نوآورانه با یکدیگر همکاری می‌کنند. بر این اساس در سند وظایف کافه کارآفرینی مواردی همچون ایجاد شبکه سیال برای خلق نوآوری، ایجاد تعاملات اجتماعی گسترده بین اجزای اکوسیستم کارآفرینی و استفاده ازمصنوعات و فضا در تغییر رفتار و ساختار ذکر شده است.

۶ اسفند ۱۳۹۹ ۲۱:۵۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید