اخبار

اولین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان تهران برگزار شد

اولین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان تهران
اولین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان تهران در راستای بررسی عملکرد کارگروه اشتغال در سال ۹۹و تبیین اهداف سال ۱۴۰۰ به صورت ویدئو کنفرانس به ریاست انوشیروان محسنی بندپی استاندار و با حضور عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، شفیعی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، رضایی بختیاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، فرمانداران استان و سایر مسئولان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، پروانه رضایی بختیاری در این جلسه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان با اشاره به دستور کار جلسه اظهار داشت: سال ۱۳۹۹ و دشواریهای آن را پشت سرگذاشتیم و علیرغم محدودیتها ؛ برنامه ها و اقدامات کارگروه اشتغال منجر به کاهش نرخ بیکاری در استان تهران در زمستان ۹۹ به ۷درصد شد، که نشان‌دهنده علاقه، همدلی و تشریک مساعی همکاران جهت توسعه اقتصادی استان است.

وی با بیان اینکه سال جدید از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) سال تولید ؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نام گذاری شده است، گفت: انتخاب این نام به معنای مساعی و تلاش مقامات و سازمانها در جهت تولید است که تولید ایجاد کننده فرصتهای اشتغال می باشد.

مدیر کل تعاون کار و راه اجتماعی استان تهران سپس عنوان کرد: ۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸، ۲۴۰۰ میلیارد تومان در زمینه رونق تولید و ۳۲۸ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغال روستایی و۳۳۰۰میلیارد تسهیلات کرونا در استان تهران محقق شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اینکه هیچ واحد تولیدی در استان تهران در سال ۹۹ تعطیل نشده اقدام قابل توجهی است؛ ضمن اینکه ۳۲۲ طرح راکد نیز احیا شده و در جذب سرمایه‌گذاری نیز اقدامات موثری صورت گرفته است.

وی در خاتمه سخنانش ضمن پیگیری مصوبات جلسه قبل گفت: سربازان بعد از مهارت آموزی و ثبت نام در سامانه سابک در اولویت استخدام قرار می گیرند.

انوشیروان محسنی بندپی در جلسه کارگروه اشتغال اظهار داشت: طرح سرباز کارآفرینی اقدام اثرگزاری می باشد؛ چراکه سربازان نیروی جوان با انگیزه کار هستند و کشور نیز نیازمند نیروی کار ماهر می باشد و از فرصت دو سال خدمت سربازی جهت مهارت آموزی آنها باید استفاده کرد که سازمان فنی و حرفه ای نقش موثری در این زمینه دارد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط خاص استان تهران و کمبود سرانه ها و زیرساخت های مختلف باید مطالبه‌گری از دستگاه های ملی جهت رفع مشکلات استان در دستور کار دستگاه های استانی قرار گیرد.

استاندار تهران تاکید کرد: قانون بودجه ۱۴۰۰ مسیر جدیدی را باز کرده و باید تبصره های ۲۰ گانه مطالعه دقیق شود و سهم دستگاه‌های مختلف مشخص گردد تا قدرت مطالبه گری از مجلس و سازمان بودجه بیشتر شود.

محسنی بندپی سپس گفت: با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری به سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها و تاکیدات ایشان در سال‌های اخیر به مسائل اقتصادی بایستی تعامل و تشریک مساعی دستگاه‌ها در این زمینه افزایش پیدا کند.

وی همچنین تأکید کرد: اقتصاد و دارایی استان با یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رتبه اول جذب سرمایه‌گذاری خارجی را در کشور کسب کرد و تحقق ۱۲۴ درصدی سهمیه اشتغال های استان تهران و کاهش ۵۵/۲درصدی نرخ بیکاری نشان از اقدامات موثر در حوزه اقتصادی دارد که باید با تلاش بیشتر استمرار پیدا کند.

استاندار تهران در خاتمه سخنانش گفت: ۹۶ هزار شغل تعهد استان تهران بود که با ایجاد ۱۱۹ هزار شغل ۱۲۴ درصد اشتغالزایی در استان محقق شد.

۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ۲۲:۴۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید