اخبار

دیدار حشمت الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با پروانه رضایی بختیاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران

دیدار با هدف پشتیبانی ها و رفع موانع تولید
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران هدف از این دیدار را ارتباط موثرتر در جهت رفع مشکلات و رسیدگی به مسائل تولید این استان اعلام و بیان داشت: پیشنهاد می شود با توجه ویژه به تولید و واحد های تولیدی، مسایل و مشکلات آنان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران صبح امروز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت 1400حشمت الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی و عطایی مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری تهران با حضور در این اداره کل، نشستی با پروانه رضایی بختیاری مدیر کل، مدیران و جمعی از رؤسای ادارات ستادی آن داشت.
وی ضمن قدردانی از تلاشهای مضاعف مدیریت و کارکنان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در دوران شیوع ویروس منحوس کرونا، بیان داشت: این مجموعه تحت لوای مدیریتی کارا و اثر بخش  توانسته توفیقات چشمگیری در اجرای برنامه ها و تحقق فراتر از انتظار اهداف سازمانی طی سال گذشته به دست آورد که مایه فخر و مباهات این استان است.
عسگری با اشاره به مشکلات ناشی از تورم و بیماری کرونا، گفت: در سال "تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" تحقق شعار سال میسر نمی شود مگر با برنامه ریزی مدون در راستای حمایت از تولید و تولیدکننده. ما با همکاری و همراهی تمامی ادارات و دستگاه های مرتبط بصورت ویژه حامی تولید کنندگان و پشتیبان فعالان عرصه تولید هستیم. قطعا مشکلات بسیاری وجود دارد که حل تمامی آنها در یک مرحله میسر نیست. ما بطور جدی دنبال حفظ سرمایه های موجود، تاسیسات ایجاد شده و احیای واحدهای راکد تولیدی و صنعتی هستیم. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با بیان اینکه ما با تمام توان خود سعی داریم بسیاری از مشکلات واحدهای تولیدی را رفع نماییم، افزود: پیشامدهای طبیعی(اپیدمی کرونا) و تحریم ها مهمترین عامل تاثیرگذار بر وضعیت اقتصادی کشور بوده است. ولی برای گره گشایی از مشکلات تولیدکنندگان اقدامات مطلوبی صورت گرفته است.
در این نشست پروانه رضایی بختیاری ضمن خوش آمدگویی، بیان داشت: همکاران ما در شرایط سخت کرونایی با همدلی و صمیمیت توانستند کارهای بزرگی انجام دهند، بطوری که در سال 1399هیچ واحد تولیدی در استان تهران تعطیل نشد. حتی با جذب سرمایه‌گذاری اقدامات موثری صورت گرفت و ۳۲۲ طرح راکد هم احیا گردید.
وی با اشاره به اینکه 20 درصد شکایات روابط کار کشور در استان تهران به ثبت می رسد، افزود: با توجه به جمعیت و پیچیدگی‌هایی که این استان دارد حجم مشکلات آن هم زیادتر است. از جمله تهران حدود 3 میلیون نفر کارگر بیمه شده رسمی دارد. با این حال نرخ بیکاری آن کاهش یافته و نرخ بیکاری از 12.3 به 10.8 رسیده است. تلاش‌های ما برای حفظ اشتغال موجود و تثبیت اشتغال موجود است. بایستی با تعامل و تشریک مساعی سایر دستگاه‌ها مشکلات اقتصادی ناشی از تورم و اپیدمی کرونا را خنثی کرد.
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۱:۵۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید