اخبار

برنامه جاری و خط مشی ما همان شعار "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها" است

نخستین نشست شورای هماهنگی مدیران کل استان تهران
در نخستین نشست شورای هماهنگی مدیران کل استان تهران عنوان شد برنامه جاری و خط مشی این شورا توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در شعار سال "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها" تبیین شده است و ما در این راستا برنامه‌ریزی‌هایمان را تدوین و اجرا خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران نخستین نشست شورای هماهنگی مدیران کل استان تهران با هدف انجام مشاوره در استفاده بهینه از منابع موجود تمامی دستگاه های اجرایی عضو این شورا در جهت اجرای مطلوب وظایف و هم افزایی روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ برگزار شد.

مهدی عیسی زاده رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در سخنان خود ابراز داشت: کارنامه عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال‌های اخیر مطلوب بوده است و علی رغم فشار سنگین حقوق بازنشستگان ۷۵ درصد رشد کرد و همچنین با توجه به بودجه سال ۱۴۰۰ حقوق بازنشستگان رشد بسیار خوبی نسبت به گذشته داشته است. گستردگی حوزه فعالیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حدودا همه عرصه‌های مختلف زندگی مردم را شامل می‌شود و علت عضویت اینجانب در کمیسیون اجتماعی مجلس هم مرتبط بودن آن با اکثریت افراد جامعه است.

عیسی زاده افزود: بر خود لازم می دانم بطور ویژه از عملکرد خانم رضایی بختیاری و مجموعه تحت مدیریت ایشان قدردانی نمایم و اعلام دارم وی نمونه بارز یک مدیر زن موفق در بدنه اجرایی استان تهران است.

 وی در ادامه با اشاره به تقارن این روز با آزادی خرمشهر و حماسه آفرینی رزمندگان گرانقدر در آزادی خرمشهر، گفت: امروز ماهم نباید عقب نشینی کنیم زیرا جز راه پیشروی راه دیگری نداریم، اکنون ما نیز در همان عملیات بیت‌المقدس هستیم.

دیگر سخنران این جلسه رومیانی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود که با اشاره به تأثیر بسزای نمایندگان مجلس در عملیاتی شدن سیاست‌های این وزارتخانه، بیان داشت: اکنون شاهد هستیم برنامه‌های دکتر شریعتمداری که در جلسه کسب رای اعتماد مجلس شورای اسلامی ارایه دادند همگی عملیاتی و اجرایی شده است.

وی افزود: یکی از ارزیابی‌های این وزارتخانه پیگیری وضعیت برنامه‌ها و سیاست‌های تعیین شده توسط مقام وزارت در مجلس می‌باشد، که گزارش‌ها حاکی از کسب رتبه بسیار خوب در این زمینه می‌باشد. لذا تحقق این امر مهم را مرهون همکار‌ی‌های نمایندگان مجلس بخصوص در  کمیسیون اجتماعی و ریاست آن می‌دانم.

در ادامه حشمت‌الله عسگری معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران با اشاره به تحقق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سال گذشته، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های سال گذشته پیش‌بینی میشد،  ۹۶هزار فرصت شغلی ایجاد شود که این رقم به ۱۲۴ هزار فرصت شغلی افزایش یافت و ۱۱۹ درصد تحقق اهداف صورت گرفت. همچنین علی‌رغم مشکلات هیچ واحد تولیدی تعطیل نشد و ۳۲۴ واحد نیز فعال شدند.

عسگری با اشاره به نرخ بیکاری نزولی در تهران طی ۴ فصل گذشته، افزود: در این مدت نرخ بیکاری استان تهران از تمام کشور کمتر بوده است. همچنین تا کنون بیش از ۳هزار میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل متأثر از کرونا پرداخت شده است. با هم‌اندیشی و هم افزایی در میان ادارات کل استان تهران میتوان این میزان را بازهم افزایش داد.

دیگر سخنران این نشست محسن دلبری مدیر کل امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در مورد شاخص‌های ارزیابی استان‌ها در برگزاری جلسات شورای هماهنگی تصریح کرد: این ارزیابی ها بصورت کیفی بوده تا بتوان کامل‌تر همه جنبه‌ها را بررسی نمود و مهمترین معیار ما تسریع ارایه خدمات به مخاطبین برای پیشگیری و عدم تجمع مراجعین در ادارات اجرایی استان تهران بوده است.

پروانه رضایی بختیاری رییس شورای هماهنگی استان تهران در این نشست با اشاره به اهداف برگزاری این شورا، بیان داشت: موارد مهم این استان با همکاری و همفکری در این شورا با کمترین بروکراسی حل می شود. همانطور که در سال دشوار 1399 که تحت تاثیر مسائلی چون مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها، بحران کرونا قرار گرفته بود، با این وفاق جمعی در استان تهران بهترین خدمات به شهروندان ارایه شد.

وی برنامه و خط مشی این شورا در سالجاری را مطابق با نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی) دانست و اذعان داشت: سرلوحه اقدامات ما "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها" می باشد و در این راستا برنامه‌ریزی‌ها و اقداماتمان را انجام می دهیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران همچنین اضافه کرد: سال گذشته شورای هماهنگی مدیران کل استان تهران در سطح کشور مقام نخست را کسب نمود و این نشان از همکاری خوب اعضای این شورا دارد.

در خاتمه این جلسه محسن دلبری مدیر کل امور استان‌ها با اهدای لوح از سوی محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اعضای شورای هماهنگی استان تهران که موفق به کسب رتبه برتر شده بودند، از آنان تقدیر بعمل آورد.

۳ خرداد ۱۴۰۰ ۲۰:۰۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید