اخبار

شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابع وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی نقش موثری در تحقق برنامه ها و اهداف این وزارتخانه داشته است

دومین جلسه شورای هماهنگی مدیران کل دستگاه های تابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران
دومین جلسه شورای هماهنگی مدیران کل دستگاه های تابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ تهران با حضور سید محسن دلبری مدیر کل امور استانها، سروش مقدم مدیر کل بودجه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پروانه رضایی بختیاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، کاویانی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم، رحمانی دبیر شورای هماهنگی استان قزوین، مدیران کل دستگاه های اجرایی و بانک رفاه کارگران و بانک توسعه تعاون روز شنبه مورخ 1400/04/19 در محل سرپرستی شعب غرب بانک رفاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در این جلسه سید محسن دلبری مدیر کل امور استانها تشکیل جلسات شورای همانگی را برای برنامه ریزی و به اشتراک گذاری تجربیات بین دستگاهی ضروری دانست و بیان داشت: علاوه بر جلسات استانی، بایستی جلسات فرا منطقه ای را هم در دستور کار قرار داد و با دعوت از مدیران کل سایر استانها در جلسات شورای هماهنگی هر استان دامنه همکاری را گسترده تر و پربارتر کرد. تعمیم نشستها موجب می شود چند استان با همفکری و همدلی مشکلات بزرگ اقتصادی و موانع کلان تولید کشور را رفع نمایند.

وی در ادامه افزود: بانک رفاه کارگران و بانک توسعه تعاون اقدامات قابل توجه و گامهای موثری در زمینه ایجاد اشتغال و افزایش سرانه ورزشی کارگران و تکمیل پروژه های ورزشی بویژه در مناطق کم برخوردار برداشته اند.

سید محسن دلبری در ادامه گفت: گزارش اقدامات،فعالیتها و روند انجام کارها در دولت دوازدهم انجام شده که توسط سازمانها و ادارات مختلف تهیه میشود باید بصورت یکپارچه و هماهنگ تدوین و تنظیم شود تا بصورت مجموعه ای مدون ماندگار شود.

دیگر سخنران این نشست سروشی مقدم بود که با اشارا به اهمیت برگزاری شورای هماهنگی، گفت: دقت عمل و حساسیت دکتر دلبری در برگزاری مستمر این جلسات عامل موفقیت این شورا بوده است. شخصا شاهد تلاش و پشت کار ایشان برای اجرایی شدن مصوبات جلسات شورای هماهنگی استانها بودم.

وی با بیان اینکه دستگاههای اجرایی می توانند از ظرفیت های دیگر دستگاه ها بهره مند شوند، افزود: با دستور مقام عالی وزارت شاهد آن بودیم که بانک رفاه کارگران و بانک توسعه تعاون با بهره گیری از این ظرفیتها نسبت به توسعه اماکن ورزشی مناطق کم برخوردار و محروم و تکمیل پروژه های اشتغال محور گامهای موثری برداشتند و این روند باید ادامه داشته باشد.

وی افزود: بالغ بر 180 پروژه فرهنگی ورزشی در کشور وجود دارد که با توجه به منابع محدود مالی در این حوزه می توان اقداماتی جهت تکمیل و بهره برداری کامل آنها برداشت و در گسترش عدالت و توسعه گامهای بلندی برداشت.

این جلسه با سخنان پروانه رضایی بختیاری مدیرکل و رئیس شورای هماهنگی این استان آغاز شد. وی این جلسه را آخرین جلسه شورای هماهنگی در دولت دوازدهم دانست و افزود: این شورا تا کنون توانسته در ایفای نقش و وظایف خود مطلوب و با قدرت عمل نماید. بطوریکه به حل مشکلات، ایجاد هماهنگی در سازمانها و واحدها و تسریع در اجرای برنامه ها و خدمات رسانی کمک موثر کرده است.

رضایی بختیاری افزود: با آرزوی موفقیت برای دولت بعدی، امید است اعضای این شورا همچون گذشته امکان آشنایی سایر مدیران را با مشکلات و فرصت های هر استان فراهم نمایند و زمینه ساز تبادل نظر و مشورت در مورد چگونگی راه حل ها باشند

دیگر سخنران این جلسه کاویانی مدیر کل استان قم بود که اقدامات این شورا را بسیار مفید ارزیابی کرد و افزود: در 2 سال اخیر با حضور آقای دلبری اهمیت فعالیت ها و اقدامات این شورا دو چندان گشته و از معضلاتی که دستگاه ها در گذشته با آن مواجه بودند کاسته شد.

وی گزارشی از نحوه برگزاری جلسات شورای هماهنگی استان قم ارائه کرد و افزود: تلاشمان در استان قم بر آن بوده که از فرصت ها به نحو مطلوبی استفاده گردد و با اقدامات موثر زمینه را برای حرکت رو به جلو را فراهم آوریم، چرا که بر این باوریم کار مناسب را در زمان مناسب بایستی انجام داد.

این نشست با تبادل نظر و بحث پیرامون دستورات جلسه ادامه یافت و در مورد چگونگی اجرای ماده ۱۴۸ قانون کار و سوابق بیمه و چگونگی هماهنگی مراجع حل اختلاف در ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی تصمیماتی اتخاذ شد.

۲۰ تیر ۱۴۰۰ ۰۷:۴۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید