اخبار

باقری اصل :

فاصله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سایر دستگاه ها در حوزه شفافیت چشمگیر است

فاصله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سایر دستگاه ها در حوزه شفافیت چشمگیر است
دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور در مراسم رونمایی از سامانه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که با حضور "محمدشریعتمداری " وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی برگزار شد گفت : فاصله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سایر دستگاه ها در حوزه شفافیت چشمگیر است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون  ،کار و رفاه اجتماعی ، رضا باقری اصل با بیان اینکه مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال تجربه  گذر به دولت هوشمند است گفت: دولت هوشمند چند رکن دارد که شفافیت، کارآمدی، مشارکت شهروندان، پاسخگویی ، مدیریت بهینه منابع و در آخر ارائه و تحویل سرویس متناسب با نیاز شهروندان از ارکان اصلی آن است. 
باقری اصل افزود: امروز 5 هزار و 238 دیتاکاتالوگ در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گردآوری شده که نشان دهنده اجرایی کردن دولت هوشمند است؛ وقتی دیتا کاتالوگ وجود داشته باشد، می توان دو مسیر اشتراک گذاری و آزاد سازی داده ها را همزمان انجام داد.
وی تاکید کرد: این رویکردها در تمام سامانه هایی که امروز رونمایی شد به چشم می خورد.  
دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات  گفت:  شاخص های ما برای سنجش  خدمات دولت الکترونیک مشخص و دقیق است و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر اساس تمام این شاخص ها توانست در بین ١۶۶ نهاد دولتی و حکومتی رتبه اول را کسب کند. 
باقری اصل افزود: برخی از نهاد ها می پرسیدند که چگونه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توانسته است در این شاخص ها امتیاز بیاورد و پاسخ ما این بود که در امتیاز دهی بسیار دقت شده است.
وی با تاکید بر اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال گذشته  بسیاری از سامانه های خود را الکترونیکی کرده است گفت: شفافیت موضوع مهمی است که در این وزارتخانه به صورت جدی به آن پرداخته شده است .
باقری اصل با تاکید بر اینکه شاخص ها و مبناهای ما روشن است خاطر نشان کرد: ارزیابان سه مرتبه و برای دستگاه‌های   اول، چهار تا پنج مرتبه ارزیابی می کنند، 25 دستگاه  اول را شخصا سه بار ارزیابی کردم.
وی اظهار داشت: ما می خوهیم وزارتخانه ها آنقدر رشد کنند تا وقتی برنامه ملی دولت هوشمند تدوین شد امکان اجرای آن فراهم شود .
دبیر شواری اجرایی فناوری اطلاعات  گفت: برای این کار اول باید لایه داده ها تعیین شود، استانداردها مشخص شود و تعامل پذیری شکل بگیرد .
وی با بیان اینکه امروز WIX مجموعه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی شکل گرفته گفت: اینها نشان دهنده هوشمندی در تمام لایه ها هست و امیدوارم نتیجه آن، پاسخگویی و شفافیت باشد که ارکان اصلی توسعه دولت هوشمند است.
باقری اصل تاکید کرد: تجربیات این سامانه ها در اختیار سایر دستگاه ها هم قرار گیرد.
دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات  تاکید کرد: در حوزه شفافیت، فاصله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سایر دستگاه ها چشمگیر است و سایرین باید  تلاش کنند تا به این وزارتخانه برسند.
وی با بیان اینکه از نشست پانزدهم شورای اجرایی فناوری اطلاعات،  در هر نشست یک سامانه  از زیر مجموعه های وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی افتتاح شده است گفت: سامانه جامع رفاه ایرانیان، حوزه سلامت الکترونیک، 30خدمت تامین اجتماعی، سامانه یکپارچه صندوق بازنشستگی و سامانه هوشمند تعاون کشور از جمله این موارد بوده است .
باقری اصل، موفقیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را تبریک گفت و اظهار داشت: امیدوارم این مسیر تحول ادامه پیدا کند.
۱۱ اَمرداد ۱۴۰۰ ۰۰:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید