اخبار

جلسه کارگروه مسکن کارگری استان تهران برگزار شد

جلسه کارگروه مسکن کارگری استان تهران برگزار شد
جلسه مسکن کارگری سال ۱۴۰۰ با حضور نماینده استانداری تهران، نماینده ادارات کل راه و شهرسازی، تامین اجتماعی شرق و غرب استان تهران، اتاق تعاون و نمایندگان بانکهای توسعه تعاون و رفاه کارگران روز شنبه مورخ ۱۴۰۰/۵/۱۶ با رعایت پروتکل های بهداشتی در محل سالن اجتماعات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، پروانه رضایی بختیاری با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) ، بیان داشت: یکی از اساسی ترین و حیاتی تریم نیاز اولیه یک خانواده مسکن می باشد که سهم بالایی از بودجه خانوار، هزینه های ملی و سرمایه گذاری ثابت ناخالص ملی را به خود اختصاص می دهد. از همین رو گره گشایی از مشکل مسکن اقشار متوسط و ضعیف جامعه، خود کلید حل مشکلات بسیاری از چالشها از جمله ازدواج، اشتغال، رشد جمعیت و سلامت است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با اشاره به بندها و تبصره های قانونی درخصوص تامین مسکن کارگری توسط متصدیان این حوزه، گفت: دولت موظف است با استفاده از تسهیلات بانکی و امکانات وزارت مسکن و شهرسازی، شهرداری‌ها و سایر دستگاه‌های ذیربط اقدامات لازم را انجام دهد.

وی در ادامه با تاکید به سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص تأمین مسکن گروه‌های کم‌درآمد و نیازمند، گفت: بایستی با حمایت و تقویت موسسات خیریه و ابتکارهای مردمی، تأمین مسکن آنان محقق گردد. استان تهران طی سنوات گذشته در زمینه تحویل مسکن مهر پیشرو بوده است. هرچند پروژه مسکن مهر هم دارای معایبی بود که بایستی اکنون پس از بررسی کارشناسی معایب آن در اجرای پروژه های جدید رفع گردد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در ادامه گفت: اولویت اجرای این طرح ها با شرکتهای تعاونی مسکن، شرکتهای توسعه عمران  شهری و کارفرمایان و شرکتهای خصوصی دارای توان و ظرفیت بالا است. اما زمین برای اجرای این پروژه بایستی توسط راه و شهرسازی، استانداری ها و شهرداری ها تامین شود. زیرا یکی از اصلی ترین دغدغه های اجرای این پروژه ها اختصاص زمین بوده و متولی تامین تسهیلات و اعتبارات لازم  برای اجرای این پروژه ها نیز بانک رفاه کارگران و بانک توسعه تعاون خواهد بود

پروانه رضایی بختیاری با اشاره به اینکه اجرای این تفاهم نامه نیازمند عزم جدی و همکاری و همدلی همه بخشهای درون سازمانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و برون سازمانی آن می باشد، افزود: در اجرای این پروژه عظیم تقسیم کار و شفاف سازی در جهت بسیج ظرفیتها، هم افزایی، جلب مشارکت و همراهی مراجع ذیربط حائز اهمیت می باشد.

شایان ذکر است در این نشست مدیران حاضر در جلسه ضمن ارائه نقطه نظرات خود، راهکارهایی در جهت بهبود اجرای هر چه بهتر طرح مسکن کارگران ارائه دادند و با بررسی معایب و مزایای این تفاهم نامه، وضعیف مسکن زنان سرپرست خانوار نیز مورد بحث و بررسی قرارگرفت.

۱۷ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۴:۰۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید