اخبار

معافیت مالیاتی موسسات خیریه با ثبت اطلاعات پرداخت های حمایتی

معافیت مالیاتی موسسات خیریه و سازمان های مردم نهاد
تمامی موسسات خیریه و سازمان های مردم نهاد که به هر شکل از اقشار آسیب‌پذیر حمایت می‌کنند، منوط به اینکه تمامی اطلاعات حمایت‌ها و کمک های خود را در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت نمایند، می توانند ازمعافیت‌های مالیاتی برخوردار شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران پروانه رضایی بختیاری با اعلام این موضوع، بیان داشت: بر اساس بند (و) تبصره 17 قانون بودجه سال 1400، همه دستگاه های و نهادهای عمومی غیردولتی و بنیادها که به هر شکل از اقشار آسیب پذیر حمایت می‌کنند، مکلف هستند تمامی حمایت‌ها و کمک های خود را به تفکیک شناسه 14 رقمی ثبت کنند.

وی افزود: موسسات خیریه در تمامی کشورها از ارکان بخش رفاه اجتماعی به شمار می‌روند و با این وجود، در صورت نبود نظارت مناسب و دقیق، امکان استفاده از عنوان خیریه برای پولشویی و فساد محتمل است که موجب سلب اعتماد عمومی به خیریه‌ها می‌شود. در این راستا، با اجرای تبصره یاد شده، ثبت دقیق اطلاعات پرداخت‌های حمایتی، مبنای دریافت معافیت مالیاتی خیریه ها خواهد بود و به این ترتیب شفافیت در پرداخت‌های حمایتی این موسسات ممکن خواهد شد. بر این اساس، موسسات خیریه قادر خواهند بود نتیجه استحقاق سنجی افراد را از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دریافت نمایند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران خاطرنشان کرد: پرداخت های باید به صورت حواله الکترونیک (ساتنا/پایا) انجام شود و در قسمت شناسه پرداخت نسبت به درج کد 14رقمی که (ابتدا عدد 110 و سپس عدد 11 رقمی شناسه ملی مؤسسه خیریه) درج گردد.

لازم بذکر است نشانی سامانه ثبت درخواست معافیت مالیاتی موسسات خیریه https://tab17.mcls.gov.ir/ می باشد که راهنمای تمامی مراحل در قالب فیلم آموزشی، راهنما و دستور العمل در سامانه قابل رویت بوده و همچنین شماره تلفن 2500-021 برای پاسخگویی و پشتیبانی از ساعت 8 الی 16 پیش بینی شده است، علاوه بر این متقاضیان می توانند سوالات خود را به صورت پست الکترونیکی به آدرس Ngo@mcls.gov.ir ارسال و یا از طریق ثبت درخواست پشتیبانی در داخل محیط کاربری سامانه اقدام نمایند و ظرف مدت 48 ساعت پاسخ کارشناسان مربوطه را دریافت نمایند.

۲۴ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید