اخبار

نرخ بیکاری استان تهران در سه ماهه نخست سال جاری کاهش پیدا کرد و از میانگین کشوری کمتر شد

سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان تهران
سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان تهران به ریاست دکتر محسنی بند پی استاندار تهران، پروانه رضایی بختیاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران و دبیر کارگروه و حضور جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی و بانک های تابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ از طریق ویدئو کنفرانس در سالن جلسات استانداری تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال این استان محسنی بند پی ضمن قدردانی از دست اندرکاران حوزه اشتغال، بیان داشت: از تمامی فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی و ادارات کل و بانک ها که با همکاری خوب در رفع موانع پیش روی اشتغال و ایجاد اشتغال پایدار عملکرد مطلوبی داشتند، تشکر می نمایم.
استاندار تهران افزود: از مهمترین وظیفه هایی که عهده دار آن هستیم ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان با استعداد، خلاق و نوآور می باشد. اشتغال علاوه بر اینکه برای معیشت امری مهم می باشد. موجبات امنیت و آسایش روحی و روانی کل جامعه را هم فراهم می سازد. 
در ادامه محسنی بند پی استاندار تهران اظهار داشت: ایجاد شغل پایدار و با ثبات برای جوانان مستعد و با انگیزه به ویژه در استان تهران و در شرایطی که دشمن با اعمال تحریم های ظالمانه تولید و اشتغال کشور را هدف گرفته کار بسیار دشواری است اما با هم افزایی در سال ۹۹ برای اولین بار از تعهدات اشتغال پیشی گرفتیم.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته هیچ واحد تولیدی و صنعتی در استان تهران تعطیل نشده است، افزود: فراهم کردن زیرساخت های شهرک های صنعتی در استان یکی از پیشرانه های ایجاد اشتغال است. تقریبا در ۴ فصل متوالی در استان تهران نرخ بیکاری کاهش پیدا کرد و این آمار مورد تایید مراجع رسمی کشور است.
محسنی بندپی در ادامه گفت: در جذب تسهیلات مشاغل خانگی به دلیل کمبود منابع و اعتبارات به حد مطلوب نرسیده ایم. اما برای سال ۱۴۰۰ توانستیم ۶۲ میلیارد اعتبار در این بخش جذب کنیم. 
در ابتدای این نشست پروانه رضایی بختیاری با بیان این که سال گذشته فضای کسب و کار با محدودیت هایی مواجه بود، بیان داشت: فضای کسب و کار و به تبع آن اقتصاد و اشتغال کشور از سویی با توجه به برخی محدودیت ها به جهت اپیدمی کرونا با ضرباتی مواجه شد که علاوه بر آن تحریم های ظالمانه هم تاثیرات خود را بجا گذاشت.
وی افزود: با همفکری و همراهی اعضای کارگروه اشتغال استان تهران در سه ماهه نخست سال جاری نرخ بیکاری این استان کاهش پیدا کرد و از میانگین کشوری کمتر شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در قسمتی دیگر از سخنان خود تسهیلات پرداخت شده در قالب طرح های روستا عشایری در استان را ۳۰۱۸ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: اعتبار تخصیصی در قالب این طرح ۳۸۰۶ میلیارد ریال بود که در استان تهران ۸۵ درصد از آن تحقق یافت و پرداخت گردید که نزدیک نیمی از این پرداخت ها توسط بانک کشاورزی انجام شد.
همچنین دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان تهران مشاغل خانگی را از نقاط قوت طرحهای اشتغالزای استان تهران دانست و گفت: آمار عملکرد استان تهران در این زمینه نشان می دهد که بالغ بر ۱۱۹ درصد نسبت به پیش بینی های صورت گرفته ظرفیت اشتغال بیشتر شده است. ضرورت جذب اعتبارات با توجه به ۷۷۶ نفر اشتغال ایجاد شده در این حوزه کاملا مشهود است.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته اعتبار مشاغل خانگی ۸۶ میلیارد ریال بوده است، افزود: خوشبختانه در بودجه سال جاری اعتبار مشاغل خانگی به ۶۲۲ میلیارد تغییر پیدا کرد که یک جهش ۷ برابری و قابل توجه می باشد.
۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ۰۸:۲۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید