اخبار

برگزاری مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور چکشیان معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان تهران

برگزاری مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس
آیین بزرگداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از خانواده شهدای کارگری استان تهران و ایثارگران هشت سال جنگ تحمیلی و همچنین قدردانی از مدافعان سلامت جامعه کار و تلاش در جمع کارگران گروه صنعتی مینو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران مراسم تجلیل شهدا و ایثارگران عرصه کار و تولید با حضور چکشیان معاون فرهنگی اجتماعی، آزادی مشاور وزیر در امور ایثار گران، صادقیان مدیر کل امور اجتماعی، احمدبیگی مدیر کل دفتر امور فرهنگی، فرزاد حیدری  مدیر کل امور ورزشی، غریوی فرمانده بسیج وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پروانه رضایی بختیاری مدیرکل، مدیران، روسای ادارات و جمعی از کارکنان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، برخی از مدافعان سلامت روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۷/۷ در محل باشگاه فرهنگی، ورزشی شرکت مینو با رعایت پروتکلهای بهداشتی کووید ۱۹ برگزار شد

در این مراسم چکشیان معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نقش جوانان امروزی به عنوان رقم زنندگان گام دوم انقلاب اسلامی، بیان داشت: نوجوانان و جوانان ما با شور و شوقی که در وجودشان دارند در اجرای فرامین مقام معظم رهبری(مدظله العالی) پیشتاز هستند.

وی با قدردانی از برگزاری این آیین، افزود: گرامیداشت یاد و خاطره ۱۷ هزار شهید حوزه کارگری و ۴۰ کارگر شهید شرکت صنعتی مینو و همچنین کادر درمانی کمترین کاری است که می توان انجام داد. اکنون که دشمنان در مقابل تلاشگران جبهه انقلاب چه  در جبهه سلامت و چه در جبهه اقتصادی صف کشیده اند، بایستی ما جهادگونه بخشی از بار انقلاب اسلامی را بر دوش گیریم و رهرو شهدا و امام شهدا باشیم.

 چکشیان افزود: دفاع مقدس گنجینه عظیمی است که در آن دو موضوع را چراغ راه خود قرار می دهیم. یک احساس خودباوری است که حتی بدون اسلحه و نیرو در برابر جنگ رسانه ای و شرایط جنگی نابرابر هم می توانیم پیروز و سربلند شویم. دوم تکیه بر توان و قدرت مردم است زیرا گذشته نشان داده هرجا اتفاق مهمی رقم خورده و پیروزی بدست آمده است با حضور و همت همین ملت تحقق یافته است. مسئولین باید قدردان مردم و ولایتمداری آنها باشند.

 وی جنگ اقتصادی امروز را ادامه جنگ هشت سال دفاع مقدس دانست و اظهار کرد: جنگ تحمیلی جنگی نابرابر بود که کشور ما را در برابر ۵۲ کشور دنیا و در شرایط بسیار بد اقتصادی و نظامی قرار داد، اما با همدلی و رهبری داهیانه حضرت امام خمینی(ره) و رشادت‌های یکایک مردم و رزمندگان غیور اسلام دستاوردهای ارزشمندی را برای نظام جمهوری اسلامی به ارمغان آورد. امروز نیز کشور ما در شرایط دشوار تحریم ایادی بیگانه، جنگ نابرابر دیگری را تجربه می‌کند و این جنگ در عرصه‌های تولید و اقتصاد ادامه دارد. همان مردمی که پیروزی هشت سال دفاع مقدس را رقم زدند امروز هم می توانند در جنگ اقتصادی پیروز شوند.

در ابتدای این مراسم پروانه رضایی بختیاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ضمن قدردانی از ایثارگران، آزدگان و خانواده معزز شهدا، یاد و خاطره شهیدان را گرامیداشت و گفت: شهدای کارگر نشان افتخاری بر سینه همه ی تلاشگران عرصه کار، تولید و خدمت هستند که شکوه خاطره هایشان هرگز از یادها نخواهد رفت.

وی در ادامه با تاکید بر تجلیل از دلاور مردان دفاع مقدس، بیان داشت: هفته دفاع مقدس به عنوان پر فرازترین بخش از تقویم سالیانه، فرصت مناسبی است تا یاد آن روزها و سالها را گرامی بداریم، روزهایی که گرامی ترین فرزندان این سرزمین برای دفاع از شرافت و تمامیت ارضی کشورمان و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و راندن متجاوزان، جان برکف به سوی جبهه ها شتافتند

وی افزود: چه کودکانی که چشمشان به راه بازگشت پدر در انتظار ماند و چه مادرانی که فرزندشان تصویری در قاب عکس بر دیوار شد تا ما بهای استقلال و امنیت خود را بدانیم و امروز ما وامدار آنها و مدیون حقی هستیم که بر گردن ما دارند.

وی در ادامه گفت: امروز ۷ مهر ماه روز بزرگداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس، شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید فلاحی، شهید فکوری، شهید نامجو، شهید کلاهدوز، شهید جهان آرا، شهید پاکنژاد، شهید بروجردی، شهید خرازی، شهید متوسلیان، شهید صیاد شیرازی و بسیاری از شهدای نامدار کشور عزیزمان است. زیرا تجلیل از شهدا و خانواده های معظم آنان در چنین روزی شکوه بیشتری دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با اشاره به شیوع اپیدمی و ادامه تحریم های ظالمانه گفت: گروه دیگری از ایثارگران به دفاع از مردم و دفاع از سلامت و زندگی آنان برخواستند. پزشکان، پرستاران و کادر درمان ایثارگران مدافع سلامت هستند.

وی در انتها ضمن قدردانی از شرکت مینو به عنوان شرکتی موفق و مسئولیت پذیر گفت: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) امسال را سال "تولید، پشتیبانی ها،مانع زدایی ها" نام نهادند که نشانه آن است که نیروی کار پیشتازانه در عرصه تولید و در حال خدمت هستند که مایه دلگرمی و استواری ما خواهند می باشند.

در این مراسم با اهداء لوح و سردیس شهدا از خانواده معزز شهدای کارگری، ایثارگران و مدافعان سلامت قدردانی شد.

۷ مهر ۱۴۰۰ ۲۲:۰۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید