اخبار

خانه های فرهنگ کار جایی برای نهادینه کردن ارزشها، باورها و دانش های تخصص کار

جلسه هیات اجرایی خانه های فرهنگ کار استان تهران
جلسه هیات اجرایی خانه های فرهنگ کار استان تهران با هدف برنامه ریزی فرهنگی و تحقق ارتقای فرهنگ کار در جامعه کار و تولید روز دوشنبه مورخ 1400/8/10با حضور اعضای هیات اجرایی خانه های فرهنگ کار استان تهران در محل سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران پروین رحیمی سرپرست مدیریت اجتماعی این اداره کل جایگاه خانه های فرهنگ را موثر در ارتقای بهره وری نیروی کار دانست و افزود: فرهنگ کار به عنوان مجموعه ارزشها، باورها و دانش های مشترک و پذیرفته شده از جایگاه بالایی در بهبود فضای کسب و کار برخوردار است.

وی افزود: یکی از موضوع هایی که همیشه مورد تأکید دین اسلام قرار گرفته، بحث کار و کوشش و پرهیز از بطالت بوده و کار  را برای شکوفایی استعدادهای انسان و تربیت او مبنا قرار داده و این امر مهم در قرآن و در سنت قابل مشاهده است.

سرپرست مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با بیان اینکه بوجود آورنده یک سری مشکلات سخت اجتماعی عدم انطباق شغل با علاقه فرد است، بیان داشت: بسیاری از مردم از کارشان لذت می برند و از رضایت کاری بالایی برخوردارند، اما اشخاصی هم هستند که این گونه نبوده و به علت استرس ناشی از کار دچار بیماری جسمی و یا ناراحتی روحی می گردند.

پروین رحیمی جایگاه خانه های فرهنگ کار را در ارتقاء بهروری نیروی کار بسیار مهم ارزیابی نمود و افزود: توانمندسازی نیروی کار به لحاظ جسمی و روحی، ترویج سبک زندگی سالم و تقویت نشاط اجتماعی در محیط های کارگری و خانواده کارگران بسیار ضرورت دارد و خانه های فرهنگ کار در راستای ارتقاء شاخص های مربوط به بهره وری نیروی کار و در مسیر پیشبرد و توسعه فرهنگ کار در کارگاهها و کارخانجات بالای 50 نفر  استان تهران تاسیس شده اند و در همین راستا توسعه و تجهیز مجموعه های فرهنگی ورزشی کارگران استان تهران در دستور کار قرار گرفته است.

در ادامه این جلسه اعضای هیات اجرایی خانه های فرهنگ کار استان تهران به طرح نظرات و پیشنهادات خود جهت تحقق فرهنگ کار در جامعه هدف پرداختند.

۱۱ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید