اخبار

پیام تبریک مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی

هفته جهانی کارآفرینی گرامی باد
همزمان با هفته جهانی کارآفرینی پروانه رضایی بختیاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در جمع اعضای شورای اداری این اداره کل روز دوشنبه مورخ 1400/8/17 پیامی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی صادر نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران متن این پیام به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

کارآفرینی، مفهومی است که همواره همراه بشر بوده و به عنوان یک پدیده نوین، نقش موثری را در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور‌ها ایفا می‌کند. کارآفرینی در اقتصاد رقابتی و مبتنی بر بازار امروزه، دارای نقش کلیدی بوده و تضمین حیات و بقای کشور‌ها نیازمند نوآوری، ابداع و خلق محصولات و خدمات جدید است.

دستیابی به آرمان‌های توسعه پایدار کشور که جایگاه شایسته‌ای در اقتصاد جهانی برای کشور فراهم می‌کند تنها از طریق توسعه و گسترش کارآفرینی امکان پذیر است.

در این زمینه می توانیم توسعه فرهنگ کارآفرینی در کشور را با پشتیبانی و رفع موانع تولید از کارآفرینان، ارائه آموزش‌های مورد نیاز به آنان و انجام تحقیقات و پژوهش‌های ریل گذاری مناسبی نمود و کشور را به سمت توسعه و رونق اقتصادی رهنمون سازیم.

کارآفرینی مهم‌ترین منبع نوآوری، اشتغالزایی و توسعه می‌باشد و توسعه کارآفرینی رشد اقتصادی را افزایش داده و اثرات مثبتی مانند بهبود وضعیت رفاهی مردم، کاهش فقر، افزایش اشتغال در جامعه به وجود می‌آورد. در حقیقت کارآفرینی نه تنها به عنوان یک نیروی محرکه و سازنده اقتصادی، بلکه در بعدی گسترده‌تر به عنوان یک عامل پویای اجتماعی مورد توجه است.

کارآفرینی به مثابه عبادت بجز خدمت به خلق نیست و چه ارزشمند و ستودنی است تلاش های کارآفرینان این مرز و بوم که علی رغم مصائب و مشکلات فراوان پیش رو، از پا ننشسته و با شور و اشتیاقی مثال زدنی در راه خلق ثروت و ارزش آفرینی و توسعه اقتصادی کشور با رعایت منافع جمعی و ایجاد اشتغال با رعایت فناوری های نوین، راندمان و بهره وری بالا هر روز استوارتر از قبل گام بر می دارند.

به این وسیله هفته جهانی کارآفرینی را به کارآفرینان کشور به ویژه جامعه کار و تولید استان تهران و تمامی کسانی که در راه توسعه و اشاعه فرهنگ کارآفرینی فعالیت دارند تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند متعال سلامتی، سربلندی و توفیقات روزافزون این عزیزان را در راه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و نیل به توسعه، بالندگی و خودکفایی اقتصادی کشور مسالت می نمایم.

پروانه رضایی بختیاری

۱۸ آبان ۱۴۰۰ ۱۳:۳۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید