اخبار

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون انجمنهای صنفی کارگران استان تهران با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران برگزار شد.

جلسه هم اندیشی با کانون انجمن های صنفی کارگران استان تهران
جلسه هم‌اندیشی مدیرکل، مدیر روابط کار، رئیس تشکل های کارگری و کارفرمایی و رئیس اداره بازرسی کار این اداره کل با اعضای کانون انجمنهای صنفی کارگران استان تهران روز یکشنبه مورخ 1400/8/30در سالن اجتماعات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، پروانه رضایی بختیاری در این جلسه ‌با اشاره به اثرات تحریم بر بخش‌های اقتصادی کشور، بیان داشت: اصل سه جانبه گرایی در هر مقطعی با گفتگو و همدلی برای هم اندیشی و هماهنگی جهت پیدا کردن راه حل مشکلات و ارائه راهکار برای برون رفت از آنها راه ضروری است که در این شرایط سخت و حساس بهترین اقدام بشمار می رود.

پروانه رضایی بختیاری در ادامه اضافه کرد: عمیقاً بر این باوریم که توسعه سه جانبه گرایی و افزایش تعامل و همکاری دوسویه بخش دولتی با شرکای اجتماعی می تواند موجب ایجاد فضای همکاری موثر و ارتقاء فرهنگ کار شده و از مشکلات و تنش های موجود در بازار کار به میزان چشمگیری بکاهد.

وی افزود: این اداره کل و شرکای اجتماعی باید در راستای پویایی و رونق اقتصادی با همدلی در پیگیری امور کارگران و رفع موانع تولید مشکلات کارگران را با همدلی پیگیری کرده و موجبات افزایش بهره وری، بالا رفتن کیفیت محصولات تولیدی، حفظ اشتغال موجود و توسعه کارگاه ها و امنیت شغلی کارگران را فراهم نمایند.

پروانه رضایی بختیاری یکی از مهمترین اهداف دولت را مسئله وضعیت بازار کار و اشتغال عنوان کرد و گفت: جوهره همه تدابیر در تمام بخش ها کار و تلاش است و همگی باید تلاش نماییم تا زمینه حل مشکل اشتغال، بهره وری و فرهنگ کار و کار شایسته را جهت حفظ منافع ملی و صیانت از نیروی کار در اولویت حل همه مسائل قرار دهیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران  در خصوص صیانت از اشتغال اظهار کرد: آنچه بیش از سایر ماموریتهای این وزارتخانه مد نظر بوده و نگاه دولتمردان نگاهی ویژه به آن است، پایداری مشاغل و توسعه اشتغال است.

وی با اشاره به جمعیت کارگری استان تهران گفت: علت پایین بودن نرخ بیکاری نرخ مشارکت مردمی بوده و با توجه به شرایط سخت پیش آمده کنونی برای کارگران و کارفرمایان پیداست بسیاری از مشاغل به سمت مشاغل غیر رسمی سوق یافته که هم مورد استقبال کارگران و هم کارفرمایان قرار رفته است.

پروانه رضایی بختیاری کمبود نیروی کار در شهرک های صنعتی استان تهران را مورد اشاره قرار داد و گفت: وظیفه اصلی تشکل های کارگری و کارفرمایی استفاده از خرد جمعی و تعامل وسیع و موثر برای رفع این مشکل است. بایستی برای رفع این مشکل از هرگونه اختلاف و تنش پرهیز نمود و در این شرایط برای آموزش مستمر و ارتقاء مهارت کارگران هماهنگی و برنامه ریزی کرد.

وی با اشاره به سخنان حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص هم راستا بودن شرکای اجتماعی با این وزارتخانه، گفت: در شرایط کنونی مسئله تولید و رونق اقتصادی کشور به این مهم بستگی دارد.

در ادامه این نشست اعضای کانون انجمنهای صنفی کارگران استان تهران مشکلات اصلی کارگران ازجمله: امنیت شغلی، معیشت کارگران، اجرای دقیق ماده 41 قانون کار، بررسی راهکار ترمیم قدرت خرید کارگران را خواستار شدند و از طولانی بودن فرایند رسیدگی به شکایت کارگران بخاطر مشکلاتی که در سامانه جامع روابط کار وجود دارد گله داشتند.

شایان ذکر است در این جلسه حضار به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداخته و بر اجرای اصل سه‌جانبه‌گرایی با حضور نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت در راستای ایجاد وحدت رویه و اجرای قانون کار  تاکید نمودند.

۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۳۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید