اخبار

دوره آموزش پیشگیری از اعتیاد برای کارگران شهرک صنعتی عباس آباد شهرستان پاکدشت برگزار شد

هفته کارگر گرامی باد
در راستای اجرای تفاهم نامه فیمابین ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین اجرای طرح یاریگران زندگی در کارگاههای ۲۰ تا ۵۰ نفر روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۲/۷ مرحله اول کارگاه آموزشی توجیهی با حضور بهگران شهرستان پاکدشت در شهرک صنعتی عباس برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در این کارگاه ضمن توزیع محتوای آموزشی با موصوع "سبک زندگی سالم" با محوریت پیشگیری از اعتیاد کارگران آموزشهای لازم به ۴۴ نفر از بهگران داده و بسته های آموزشی در اختیار آنها قرار گرفت.
 
شایان ذکر است با تاکید تهمینه دانیالی مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران اجرای طرح بهگران برای آموزش پیشگیری از سو مصرف مواد مخدر در محیط کار برای کارگران بایستی از سوی مدیریت اجتماعی این اداره کل بطور جد در سطح استان پیگیری و اجرا شود.
کارگاه آموزشی
تهمینه دانیالی با اشاره به اینکه کارگاه آموزشی پیشگیری از سو مصرف مواد مخدر در محیط کار برای کارگاه های بیش از 50 نفر کارگر واحدهای تولیدی و صنعتی در سالن اجتماعات شهرک صنعتی عباس آباد آغازی بر انجام اینگونه دوره ها در سایر شهرکهای صنعتی، لکه های صنعتی و سایر شرکتهایی که آمادگی و امکان برگزاری آن را دارند، می باشد.
 
وی افزود: در این دورهای آموزش بایستی مواردی همچون مهارت‌های زندگی برای پیشگیری اولیه از اعتیاد، انواع مواد مخدر جدید صنعتی و سنتی ، علل گرایش به سمت مواد مخدر، آسیب های ناشی از این معضل اجتماعی، عوامل تاثیرگذار در اعتیاد، نقش ورزش در سلامت جسم وعدم گرایش به اعتیاد ،نحوه برخورد با افراد معتاد و نحوه پیشگیری از این معضل اجتماعی به شرکت کنندگان و کارگران آموزش داده شود.
 
تهمینه دانیالی با تاکید بر اینکه در استان تهران آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد در محیط‌های کار با رویکردی نوین و از روشهای پیشرفته و کاربردی استفاده  می‌شود ، بیان داشت : به منظور تاثیر پذیری بیشتر باید از روش‌های نوین و حضور اساتید متخصص برای پیشگیری و درمان اعتیاد در محیط کار و تولید استفاده کرد.
کارگاه آموزشی
وی با گوشزد کردن خطرات اعتیاد به انواع مواد مخدر بویژه مواد صنعتی جدید گفت : این دوره های آموزشی در راستای برنامه های توسعه خدمات رفاه اجتماعی و با هدف آگاه سازی و ایجاد حساسیت اجتماعی برای جامعه کار و تلاش استان تهران می باشد و هدف اصلی آن نیز کاهش عوامل خطر، افزایش و محافظت در برابر معضل اعتیاد وخطرات و آسیبهای اجتماعی ناشی از آن در محیطهای کاری برگزار می شود. 
 
وی گفت : پیشگیری از اعتیاد و گرایش به مواد مخدر ابتدا نیازمند آگاه سازی خانواده ها به منظور افزایش مهارت‌های زندگی همانند مهارت‌های تصمیم گیری، مهارت نه گفتن و برخورد با مسائل و مشکلات ارتباطات اجتماعی است. دوما ارتقاء سطح فرهنگی و مذهبی افراد نیز کمک شایانی به حل این معضل اجتماعی خواهد کرد.

کارگاه آموزشی

مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، مصرف مواد مخدر را در محیط کار یکی از اصلی‌ترین معضلات کارگاها دانست و گفت: با اجرای اینگونه طرحها و برنامه‌های ارتقایی و پیشگیرانه در محیط کار  بیش از پیش احساس می‌شود چرا که اعتیاد می‌تواند هر نوع محیط کاری اعم از محیط‌های دولتی، صنعتی، خدماتی و خصوصی را تهدید نموده و بهره وری را کاهش دهد.
۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۲۳:۱۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید