اخبار

پیام تبریک تهمینه دانیالی مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران به مناسبت عید سعید فطر

عید سعید فطر مبارک
تهمینه دانیالی مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران با انتشار پیامی، حلول ماه شوال و عید سعید فطر را به همه مومنان و همچنین فعالین عرصه کار و تلاش استان تهران تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران متن این پیام به شرح ذیل می باشد:

 

بِسْمِ اللّه ِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ
الله اکبر و لله الحمد،
اَلْحَمْدُ لِلّهِ عَلی ما هَدینا وَلَهُ الشُّکْرُ علی ما اَوْلانا
ماه مبارک رمضان فرصت پاکسازی روح و جسم و مظهر کنترل زیاده خواهی نفس انسان است، رمضان زیباترین جلوه ارتباط انسان با معبود باری‌تعالی و نمود روشنی از گشایش درهای رحمت به روی مومنان است.

 

 و بی شک آنان که برکت رمضان را به دل و جان فراخواندند، اکنون با قلبی آکنده از ایمان و باور، عید فطر را به سرور می نشینند. ماه مبارک رمضان فرصتی گرانقدر بود تا بندگان صالح خدا روح زنگار گرفته از عادات دنیوی را در چشمه جوشان فیض حضرت حق بشویند و در شب‌های قدر، تسبیح فرشتگان را به گوش جان بشنوند و در سایه دستورات حیات بخش قرآن کریم، از تغافل و دنیازدگی آزاد شوند.

 

رمضان، موعد ارزشمندی از گشایش در رحمت خداوندگار مهربان عالم بود تا معصیت ها رنگ بخشش گیرد. اکنون از گذر یک ماه عبادت و بندگی، طعم دلنشین استجابت، کام مومنان را شیرین می سازد .و با ره توشه ای از مغفرت، عید سعید فطر را جشن می گیرند.

 

فطر

عید سعید فطر، عید غلبه بر نفس و مهار خواهش‌های نفسانی و بازگشت به فطرت حقیقی انسانی است که در پرتو بندگی خالصانه خدای سبحان در ماه صیام و شب‌های بابرکت قدر حاصل آمده و حرکت به سمت سعادت و رستگاری را نوید می‌دهد.
 
عید فطر، تجلی یک ماه بندگی و اطاعت پروردگار متعال، عید توفیق بر طاعت و عبادت، عید توبه، تهذیب نفس و بهره مندی از  برکات ، زیبایی های معنوی ، خداجویی و خداپرستی است. عید فطر روز تولد دوباره انسان و فصل تازه شکفتن ایمان در روح و جان های پاک و بیدار است. عید فطر پایان رمضان نیست؛ بلکه عید بر آمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش است، چونان ققنوسی که از خاکستر خویش دوباره متولد می شود و رمضان کوره ای است که منیّت انسان را می سوزاند و آدمی نو با جانی تازه از آن سر بر می آورد.

 

عید فطر، عید فطرتهای روشنی می باشد که پس از گذشت ماه مبارک رمضان در نخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را تنها در قرب الهی جستجو می کنند. روزی است که انسان به فطرت پاک خود باز می‏گردد و به شکرانه این نعمت بزرگ و بی کران، به ستایش باری تعالی پرداخته و زنگار گناه را از آئینه روشن قلب و جان می زداید.

 

در پایان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مومنان روزه دار، امیدوارم در سال"تولید،دانش بنیان،اشتغال آفرین" با بهره گیری از ظرفیت ماه مبارک رمضان به شکوفائی اخلاقی و انسانی برسیم. فرارسیدن عید سعید فطر را به پیشگاه قطب عالم امکان حضرت بقیه الله(عج)، قائد عظیم الشأن انقلاب امام خامنه ای(مدظله العالی) و همه مسلمانان، بویژه شهروندان استان تهران، خصوصا کارگران، کارفرمایان و تعاونگران این استان تبریک و تهنیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال موفقیت، عزت، سلامت و توفیق روزافزون برای همگان از درگاه حضرت حق مسئلت می نمایم.
                                                                        اللّهم اجعل عواقب امورنا خیرا
تهمینه دانیالی
مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۱:۱۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید