اخبار

تهمینه دانیالی: معلمی شغل انبیاء(ع) است.

روز معلم مبارک
تهمینه دانیالی مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در آستانه روز معلم با صدور پیامی، یاد و خاطره استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری و جایگاه رفیع اجتماعی و معنوی معلم را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ، متن پیام تهمینه دانیالی به مناسبت روز معلم به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

معلمی هنر است، معلمی مهری است که از روز ازل با گِل آدمی سرشته شده تا مردم از ظلمات جهل به نور دانایی رهنمون شوند.

تعلیم و تعلم از شئون الهی است و معلمان و استادان به عنوان یکی از ارکان توسعه کشور در شکل دهی  نظام علمی و فرهنگی جامعه نقشی ماندگار دارند که در این بین علاوه بر کرسی تدریس، تعلیم و پرورش دیگر انسانها تکیه زده اند بلکه آنها فرهنگ سازی می کنند و در حیطه تعالی انسان و رساندن او به جایگاه واقعی خود که همانا خلیفه الله بودن است نقش بی بدیلی دارند.

اعتلای فرهنگ و اندیشه ایران اسلامی در گرو تلاش هدفمند معلمان و اساتیدی است که در ترویج دانش و بینش، همانند استاد شهید مرتضی مطهری اهتمام می ورزند و از همین روست که نام و جایگاه والای معلم در اذهان اقشار مختلف مردم همواره با قداست و احترام همراه بوده است.

رمز جاودانگی هر تمدنی را باید در میزان بسط آگاهی و علم در میان مردمان آن جامعه جستجو نمود و قضاوت در خصوص نقش‌آفرینی ممتاز انسان‌ها در هر عصر و زمان را با ارزیابی میزان رواج اندیشه و دانش در میان آنان سنجید. با چنین نگاهی به جامعه بشری،به مقام والای انسان‌هایی پی می‌بریم که عمر خود را صرف علم‌آموزی، آگاهی‌بخشی، معرفت‌شناسی و تلاش در جهت ارتقا سطح بینش و دیدگاه فردی و جمعی آحاد جامعه نموده‌اند.

چنانکه آثار بجا مانده از تلاشهای بی وقفه بزرگ مردانی چون استاد شهید مرتضی مطهری (ره) بعنوان نماد عینی این تفکر ارزشمند در بارور نمودن گل های فرزانگی گلستان روح و اندیشه شاگردان او و روشنگری اقشار جامعه تا به ابد نمایان می باشد.

دوازدهم اردیبهشت ماه فرصتی است مغتنم، تا یاد و خاطره  استاد فرزانه شهید" آیت الله مرتضی مطهری" معلم بزرگ مدرسه انقلاب اسلامی را گرامی بداریم.

اینجانب به نوبه خود ضمن ارج نهادن به مقام شامخ استاد شهید مرتضی مطهری، فرارسیدن روز معلم را محضر همه معلمان و اساتید فرهیخته و فرهنگ آفرین کشور تبریک عرض می نمایم.

تهمینه دانیالی

مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۵:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید