اخبار

مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران شهرستان فیروزکوه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد

افتتاح مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران شهرستان فیروزکوه
در سفر یک روزه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شهرستان فیروزکوه مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران این شهرستان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ؛ عملیات اجرایی سالن ورزشی چند منظوره کارگری شهرستان فیروزکوه از سال ۸۷ آغاز و امروز ۱۷ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ با حضور مقام عالی وزارت مردم حجت الله عبدالملکی ، دکتر منصوری استاندار تهران، رسولی نژاد نماینده مردم شهرستانهای فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی، تهمینه دانیالی مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان فیروزکوه، عباسی مشاور وزیر در امور کارگری، دکتر زالی رئیس دانشگاه شهید بهشتی، اعضای هیات مدیره تشکل های کارگری و کارفرمایی و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.

حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم یکی از استراتژی های راهبردی وزارت مردم را توجه به ورزش کارگری و توسعه فضاهای فرهنگی و ورزشی دانست و بیان داشت: افزایش فضاهای ورزشی جامعه کارگری را از آسیب های اجتماعی دور خواهد کرد.

افتتاحیه

وی در این مراسم ضمن تقدیر از کسانی که در ساخت این مجموعه تاثیر داشته اند، گفت: دولت سیزدهم در راستای ایجاد رفاه و آرامش برای جامعه کارگری و گسترش سلامت از تمام توان خود استفاده خواهد کرد چرا که پویایی جامعه کارگری به عنوان سرمایه‌های انسانی نظام مقدس جمهوری اسلامی از اهمیت ویژه ایی برخوردار است.

حجت الله عبدالملکی افزود: پروژه های ناقص و نیمه تمام کشور بایستی هرچه زودتر تکمیل شود. ما در وزارت مردم غیرمنطقی ، غیر عادلانه و غیر اصولی هزینه نخواهیم کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه به اندازه ۳۰ سال طرح نیمه تمام در کشور وجود دارد، گفت: با استفاده درست، منطقی و عاقلانه از منابع، پروژه های ناقص و نیمه تمام تکمیل می شود.

افتتاحیه

حجت الله عبدالملکی در ادامه گفت: اگر به جای این تعداد طرح نیمه تمام که اتمام آن ۳۰ سال طول می کشد طرح ها را منطقی شروع می کردیم و به اندازه منابع مادی کلنگ می زدیم و مصوبه می گرفیتم با فرض این که هر کدام از طرح ها ۳۰ درصد پیشرفت داشته باشد معادل ۱۰ سال آینده در حال حاضر طرح آماده ی اجرا داشتیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اکثریت جمعیت کشور ما کارگری است، اظهار کرد: این افتخار برای ۷۰ درصد خانواده های ایرانی است که سرپرست و نان آور آنان کارگرانی هستند که برای پیشرفت کشور تلاش می‌کنند.

عبدالملکی خاطرنشان کرد: کارگران قبل و بعد از پیروزی  انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، سازندگی و خنثی سازی تحریم ها همیشه در خط مقدم بودند و در این مسیر هر اندازه برای کارگران کاری انجام دهیم باز هم فرسنگ ها از مسئولیت و وظیفه خود در قبال کارگران عقب هستیم.

افتتاحیه

وی ادامه داد: معیشت کارگران یعنی مساله حقوق و دستمزد، سلامت کارگران در محیط کار و زندگی، ساخت مسکن کارگری، ایمنی و بهداشت در کار، مسائل اجتماعی و فرهنگی برای خانواده های کارگران توجه و اقدام نمود. همچنین باید به آسیب های اجتماعی که کارگران را آزار می دهد رسیدگی شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این وزارتخانه مدیریت بیش از ۴۰۰ شرکت را که متعلق به مردم است، بر عهده دارد و تلاش می کند نیازها را با مدیریت درست منابع و بدون فساد برطرف کند.

وی اضافه کرد: ساخت مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران فیروزکوه  ۱۴ سال پیش مصوب و کلنگ زنی شده بود و پس از ۱۴ سال با حرکت جهادی طی چهار  ماه ۸۰ درصد کار انجام شد و در هفته کار گر به بهره برداری رسید. این به معنای خدمت رسانی بدون فساد و کارآمد است.

حجت الله عبدالملکی یادآور شد: کار سالم و بدون ظلم رویه اصلی جمهوری اسلامی ایران در انجام امور است.

وی کارفرما های کشورمان را مومن، با تقوا و دلسوز توصیف کرد و گفت: افزایش حقوق و دستمزد در شورای عالی کار با تایید نمایندگان کارفرمایان حاضر در آن نشست مصوب شد.

افتتاحیه

عبدالملکی ادامه داد: رسیدگی بیشتر به معیشت کارگران منجر به افزایش بهره وری تولید و سود آوری خواهد شد. جامعه کارفرمایی علاوه بر پرداخت به موقع حقوق و دستمزد به سلامت، بهداشت محیط کار و ورزش کارگران نیز رسیدگی می کند که این امر جای تقدیر دارد و باید تقویت شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۶۱ مرکز بهداشتی ،درمانی و بیمارستانی نیمه تمام در حوزه تامین اجتماعی وجود دارد که باید تکمیل و به بهره برداری برسد. ما در وزارت مردم غیرمنطقی و غیر عادلانه هزینه نخواهیم کرد و تا بودجه و برنامه نداشته باشیم پروژه ای را شروع نمی کنیم. همچنین پروژه های ناقص را بدون توجه به اینکه به نام چه کسی تمام می شود، تکمیل می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در مواردی که ضرورت داشته باشد به ویژه در سفرهای استانی، طرح را از صفر آغاز می کنیم. اما اولویت با تکمیل طرح های ناقص است و در این راستا دولت مردمی به دنبال نفع مردم می باشد.

وی با بیان اینکه به منظور بهره وری بیشتر انتصابات زیادی را در وزارتخانه انجام دادیم افزود: در ۹ ماه گذشته ۴۵۰ انتصاب داشتیم تا به  نیروهای مومن، متخصص و آشنا با درد مردم، برای خدمات رسانی مسئولیت بدهیم.

در ادامه این مراسم محسن منصوری استاندار تهران اظهار داشت: مایه تأسف است که تکمیل یک طرح چند میلیاردی ۱۴ سال طول بکشد. باید برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای اجرای طرح‌ها در استان داشته باشیم.

وی افزود: در تهران بیمارستانی داریم که ساخت آن ۳۲ سال طول کشیده است. همچنین برخی از طرح‌های عمرانی که هنوز تکمیل نشدند عمری ۲۵ ساله دارند.

افتتاحیه

استاندار تهران در ادامه گفت: شهرستان فیروزکوه به دلیل دوری از پایتخت محرومیت‌های زیادی دارد و در این راستا از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست داریم که طرح‌های جدید را در این منطقه محروم به بهره‌برداری برسانند.

منصوری ابراز داشت: سیاست دولت خروج امکانات و ظرفیت‌ها از تهران به‌منظور آبادانی مناطق محروم نظیر این شهرستان است تا برای رشد جمعیتی آتی بتوانیم امکانات مورد نیاز را تأمین نمایبم.

در بخش دیگری از این مراسم رسولی نژاد نماینده مردم شهرستانهای دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی به بیان شرح  و گلایه از ماجرای طولانی شدن اتمام این پروزه پرداخت و گفت: قبل از دولت سیزدهم اراده و اهتمامی برای تکمیل و راه اندازی پروژه های مناطق محروم وجود نداشت. اما طی این چند ماه ۷۰ درصد عملیات عمرانی مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران شهرستان فیروزکوه انجام شده است.

افتتاحیه

در ابتدای این مراسم تهمینه دانیالی مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ضمن خیر مقدم به مدعوین ، بیان داشت: با اشاره به اینکه ساخت و بهره برداری مجموعه فرهنگی - ورزشی کارگران شهرستان فیروزکوه بخشی از اعتبارات از محل اعتبارات استانی و بقیه تحت عنوان پروژه ملی از محل اعتبارات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تامین شده است.

وی افزود: این طرح به دلیل تخصیص ندادن اعتبار از سال ۸۷ راکد مانده بود و بنا بر دستور مقام عالی وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر تسریع بخشی به تکمیل این پروژه در هفته کارگر آماده بهره برداری شد.

افتتاحیه

وی در ادامه افزود : این مجموعه ف هنگی ورزشی چند منظوره با ظرفیت هزار نفر تماشاچی، در زمینی به مساحت دو هکتار از امکاناتی نظیر VIP، سکوی فیلم برداری، دو اتاق رختکن، سرویس بهداشتی، بوفه و سه باب اتاق اداری در مجاورت سایت بزرگ مسکن مهر دشت ناصر بنا شده است.

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۷:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید