اخبار

در راستای اجرای تفاهمنامه عملیاتی بین ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جلسه ای برگزار شد

جلسه ویدیو کنفرانس
در جلسه ای که بصورت ویدئو کنفرانس صبح امروز سه شنبه مورخ ۱۴۰۱/۲/۲۰ و با هدف ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته در راستای اجرای تفاهم نامه عملیاتی بین ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، ادارات کل اجرایی تابعه وزارت مردم نیز از طریق ویدیو کنفرانس در این نشست حصور یافته و گزارشی از اقدامات خود را در این خصوص ، بیان نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در این وبینار، تهمینه دانیالی با قدردانی از توجه ویژه مقام عالی وزارت و معاون محترم فرهنگی و اجتماعی  به پیشگیری از آسیبهای  اجتماعی بیان داشت: با تاکید بر برنامه های ارائه شده از سوی مقام عالی وزارت مردم و دکتر چکشیان در راس حوزه فرهنگی و اجتماعی این اداره کل  به جد پیگیر اجرای برنامه ها و تحقق اهداف و ماموریت های ابلاغی  می باشد که اجرای مطلوب این تفاهمنامه نیز از این امر  مستثنی نخواهد بود.

تهمینه دانیالی مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با اشاره به گستردگی جمعیت ، تعداد زیاد نیروی کار و وسعت استان تهران، گفت: انبوه بنگاه های اقتصادی و صنعتی استان تهران آن را از سایر استانها متمایز نموده بطوری که حدود یک چهارم فعالین عرصه کار و تولید کشور در این استان می باشند که از این تعداد حدود ۶۰ درصد در حوزه خدمات،  ۲۷ درصد در بخش صنعت و مابقی در حوزه کشاورزی فعال هستند.

وبینار

وی افزود: بایستی با تخصیص اعتبارات لازم و متناسب با وسعت و ظرفیت هر استان اقدام به رفع مشکلات موجود نمود.

مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در خصوص اقدامات انجام در راستای تفاهم‌نامه منعقده، بیان داشت: درطرح یاریگران زندگی برنامه های پیشگیرانه با توجه به اعتبارات موجود میبایست در محیط های کاری 20 تا 50 نفر  اجرا گردد .لذا  با شناسایی 422 بنگاه اقتصادی دارای ایستگاه بهگر نسبت به برگزاری دوره های آموزش تربیت کادر متخصص بارویکرد طرح کاج  با عنوان  سبک زندگی سالم با محوریت پیشگیری از اعتیاد اقدام نمودیم.

وی افزود: با منطقه بندی بنگاه های اقتصادی شناسایی شده دوره ها در حال برگزاری میباشد .در همین راستااز همکاری دانشگاه های علوم پزشکی بهره مند شدیم.

وبینار

وی افزود: تاکنون تعداد ۷ دوره آموزش تربیت کادر متخصص  برای ۱۸۳ بهگر در استان تهران اجرا شده است.  که با تهیه و تحویل محتوا به صورت  کاتالوگ، بنرو لوح فشرده  در این حوزه گام های مطلوبی برداشته شده است.

تهمینه دانیالی مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در راستای اجرای بند دوم تفاهم نامه، بیان داشت: با معرفی تعداد ۱۰۳ نفر از کارشناسان بهداشت حرفه‌ای مستقر درخانه های بهداشت کارگری به شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان  و ارسال پیامک در خصوص نحوه اجرای و لزوم مشارکت در مسابقه پیامکی اقدامات لازم صورت پذیرفت و منتظر اعلام اسامی برندگان مسابقه پیامکی جهت اهدای جوایز میباشیم.

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۲۳:۱۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید