اخبار

جلسه هم اندیشی بازرسان کار استان تهران برگزار شد

نشست هم اندیشی بازرسان کار
در نشست هم اندیشی بازرسان کار مطرح شد که وجود مرکز تحقیقات را نقطه قوت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و با تشکیل کمیته تخصصی و حضور بازرسان کار خبره در مرکز تحقیقات می توان قوانین را بررسی و اصلاح نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ، تهمینه دانیالی در نشست هم اندیشی بازرسان کار بیان داشت: بازرسان کار پیش قراولان عرصه حفظ امنیت و بهداشت کار هستند. بازرسان کار طلایه‌داران رعایت قانون کار و صیانت از سرمایه های انسانی در مراکز تولیدی و صنعتی هستند.

در استان تهران ۱۷ شهرک صنعتی و ۴۷ لکه صنعتی وجود دارد که جمعیتی حدود  ۱۵ میلیون نفر در آنها شاغل هستند. با توجه به تعداد زیاد کارگاه ها ما برای مراجعه و بازرسی از آنها با کمبود نیرو مواجهه هستیم. ظرفیت های کاری و حوزه فعالیت شما مناسب نیست چرا که از لحاظ حجم کاری و نیاز به تمرکز و دقت در انجام امور خود با هم سنخیتی ندارد.

بازرسان کار

تهمینه دانیالی گفت: ایمنی با امنیت فرق دارد، کار شما بسیار مهم است و اگر ایمنی نباشد امنیت به خطر می افتد. قوانین و مقررات موتور حرکت شما بازرسان کار می باشد و ناقص بودن و خلا قانونی در این خصوص موجب نقص در روند حرکتی شما می شود.

وی با بیان اینکه در فرایند بازرسی دقت و تمرکز امر مهمی است،افزود: روند انجام بازرسی و مدت زمان رسیدگی به پرونده های بازرسی برای هر شخص در روز مشخص است و نمیتوان به جهت حجم بالای پرونده های بازرسی با وسعتی که در استان تهران آن هم با این جمعیت انبوه و حجم زیاد مراکز اقتصادی و تولیدی نیازمند ورود وزارتخانه و قانون گذار است تا قوانین و مقررات را در این خصوص متناسب با وضعیت موجود بازنگری نمایند.

بازرسان کار

وی افزود: بازرسان کار سرمایه های ارزشمند این اداره کل هستند و صیانت از آنها وظیفه ذاتی ما می‌باشد و در مواردی که شخصی یا سازمانی در برابر رفتار و اقدام شایسته آنها ناملایماتی روا می دارد به جد با آنها برخورد می شود.

تهمینه دانیالی با اشاره به اینکه ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس نشان داد که با دست خالی مقابل هرگونه تهاجم با دل و جان ایستاده و معنی واژه خواستن را به نحو عالی صرف نموده است. در شرایط کنونی تحریمها و جنگ اقتصادی نیز همچون دوران دفاع مقدس عمل خواهند کرد.

وی افزود: بایستی توزیع عادلانه منابع مالی و انسانی صورت گیرد و برای بهره مندی از تخصص‌های بازرسان کار در سطح استان تهران برنامه ریزی کرد و اجرایی نمود. ما بعنوان کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی یاد گرفته ایم همه کارها را با تمام توان انجام دهیم که شما هم بعنوان بازرسان کار نماد آبرو و حیثیت ما در استان هستید.

بازرسان کار

تهمینه دانیالی خواستار ارتباط تنگاتنگ بازرسان کار با روسای ادارات اجرایی شهرستانها شد و گفت: برای بهبود عملکرد ادارات اجرایی ، بایستی بازرسان کار که بهترین نیروهای اداره کل متبوع محسوب می شوند در سطح استان تهران با مشاوره ، همکاری و ارائه راهکارهای مناسب در بهبود فرایندهای اجرایی تاثیر مهمی داشته باشند.

در ادامه سعید دهقان مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در این نشست نیز با تاکید بر اینکه وظیفه بازرسان کار در شرایط کنونی با اهمیت و دشوار است، افزود: با شیوع بیماری کرونا شرایط کار کارگران، انجام بازرسی از کارگاه‌ها، نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی و موضوعات ایمنی بسیار با اهمیت تر می‌باشند. بنا بر این باید با دقت و جدیت بیشتری این موارد پیگیری و انجام شوند.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت‌های مطالعاتی و میدانی، افزود: با بررسی مشکلات و خلاءهای قانونی که در دستور کار مطالعاتی قرار گرفته است. مکاتباتی با مسئولان ذیربط وزارت متبوع انجام شده است که در صورت ایجاد تغییر و اصلاح در برخی از قوانین و دستورالعمل‌ها، در کوتاه مدت شاهد نتیجه ارتقا کیفی و کمی نظارت بازرسان کار خواهیم بود.

بازرسان کار

شایان ذکر است با توجه لزوم رصد و هم اندیشی در خصوص تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دیدار کارگران روز سه شنبه مورخ  1401/2/21 جلسه هم اندیشی بازرسان کار با حضور تهمینه دانیالی مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ، سعید دهقان مدیر روابط کار ، هادی جباری رئیس اداره بازرسی کار و تمامی بازرسان کار استان تهران در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد و در این نشست بازرسان کار حاضر در جلسه به طرح دیدگاه‌ها و مشکلات خود پرداختند.

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۸:۱۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید