اخبار

جلسه شورای اداری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با رعایت پرتکلهای بهداشتی برگزار شد

سومین جلسه شورای اداری
سومین جلسه شورای اداری اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان تهران با هدف ارائه گزارش عملکرد مدیریتهای حوزه های مختلف، روسای ادارات ستادی و اجرایی این اداره کل از ابتدای سالجاری و همچنین پیگیری مصوبات جلسه قبلی این شورا با حضور تهمینه دانیالی مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، مدیران و روسای ستادی و اجرایی این اداره کل روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۲/۲۲ در سالن اجتماعات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران تهمینه دانیالی در این جلسه با تأکید بر انجام کار جهادی ، گفت: ما بایستی وظایف و ماموریت های خود را در سال ۱۴۰۱ با الگو گرفتن از فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و مطالعه و تعهد به برنامه های دولت سیزدهم و دستورات وزیر جوان، انقلابی و ارزشی وزارت مردم و در راستای تحقق اهداف سازمانی مبتنی بر نقشه راه انجام دهیم. ادامه فعالیت ما باید حول محور برنامه راهبردی وزارتخانه ، برنامه توسعه و منشور گام دوم انقلاب اسلامی باشد.
 
وی با تاکید بر ثبت اطلاعات افراد دارای فقر مطلق در سامانه مربوطه، گفت: از همکارانی که در این راستا و برای ورود اطلاعات مخاطبین در سامانه حامی تلاش چشمگیری داشتند قدردانی نموده و بایستی ادرات اجرایی با همکاری سایر دستگاه های اجرایی از جمله بهزیستی و کمیته امداد حصرت امام خمینی(ره) ایستگاههای نیکوکاری را در مناطق و شهرستان مستقر نمایند تا افراد محروم بتوانند بدون هزینه در این سامانه ثبت نام کنند.
شورای اداری
تهمینه دانیالی افزود: همکاری و ارتباط روسای ادارات ما با فرمانداران ، نمایندگان مجلس ، شهرداری ها ، کمیته امداد ، سازمان فنی و حرفه ایی ، بهزیستی شهرستان ها و سایر دستگاه ها بایستی تقویت و حسنه شود تا بتوان از طریق تعامل و همکاری با آنها راحت تر و سریعتر از کار مردم گره گشایی کرد و به نتایج بهتری دست یابند.
 
مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، ادامه داد: عملکرد همکاران ما قابل تقدیر است اما باید تلاش کرد تا بهتر این و در سطح اثرگذارتری به مردم خدمت نماییم.
وی با اشاره به اینکه با برنامه ریزی و داشتن چشم انداز عملکرد ، تولید محتوا ، افزایش دانش و کیفیت مطالب کاربردی و با استفاده از سخت افزار و نرم افزار متناسب همچون بهره گیری از سامانه ها می توان بهره وری را بالا برد و با جهت گیری و تعاملات شخصی مدیران و روسای ادارات با شرکای اجتماعی خدمات مطلوبتری به جامعه کار و تولید ارائه نمود.
 
تهمینه دانیالی برگزاری جلسات شورای اداری مهم ارزیابی کرد و افزود:  تصمیمات جدی و نقشه راه این اداره کل در این شورا اتخاذ می شود و ادارات اجرایی بایستی برنامه‌های خود را با توجه به مصوبات آن اجرا نمایند.
شورای اداری
وی با تاکید بر ارتقاء سطح علمی  مدیران و روسای ادارات ستادی و اجرایی، گفت: با برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی و عمومی مستمر در زمینه های مختلف سطح دانش آنها باید به روز شود، به گونه‌ای که صِرفِ گذراندن یک دوره تکلیفی و صدور گواهی نباشد. در این دوره ها بایستی مباحث لازم به معنای ‌واقعی کلمه آموزش داده شود و برای آشنایی بیشتر آنها، با تحقیق و پژوهش چندین کارگاه آموزشی برگزار گردد.
 
وی برگزاری جشنواره امتنان و قدردانی از تلاشگران عرصه کار و تولید را راهکاری مناسب برای الگو سازی جوانان قلمداد کرد و افزود: در هفته کار و کارگر ما شاهد برپایی جشنواره امتنان از کارگران، کارگاه ها و کارگروه های نمونه استان تهران بودیم. بایستی حوزه روابط کار ، امور اجتماعی و کارآفرینی و اشتغال هر ساله با انجام اینگونه جشنواره ها برای مخاطبین حوزه خود موجب ترغیب آنها به کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری شوند.

 

تهمینه دانیالی کارگران و کارفرمایان را مردان و زنان بی ادعای جبهه ی تولید خطاب کرد و افزود: با انجام کار جهادی و سختکوشی همکاران بایستی در راستای تکریم ارباب رجوع که اکثرا فعالین حوزه کار، تولید و تعاون هستند، خدماتی مطلوب و سریع ارائه نمود.
شورای اداری
وی با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا برای همکاران خود رفاهیات امکانات ورزشی فراهم نماییم، افزود:  برای بهبود پرداختی ها و ایجاد محیط کاری مناسب برای کارکنان تمام تلاش خود را بکار خواهیم بست تا آنها با خیالی آسوده از معیشت، سلامتی و رفاهیات مناسب و شایسته برخوردار شوند. ضمنا تعاونی های مسکن، مصرف و اعتباری این اداره کل بایستی از تمام ظرفیتهای و ارتباطات خود برای خدمت رسانی به همکاران استفاده نمایند. در این راستا مدیران این اداره کل نیز از هیچگونه کمکی دریغ نخواهند ورزید تا بر ارتقای کیفیت خدمات آنها بیافزایند.
 
وی با تاکید بر تعامل تنگاتنگ روسای ادارات اجرایی با سایر دستگاه های اجرایی در شهرستانها، گفت: علاوه بر اینکه ما باید خود کار شایسته انجام دهیم ، وظیفه داریم خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت سیزدهم را به طور شفاف و کامل از طریق رسانه ها به خوبی منعکس نماییم. به همین منظور مدیران و روسای ادارات هرهفته بایستی در خصوص عملکرد خود با خبرنگار واحد روابط عمومی مصاحبه کرده و دستاوردهای حوزه خود را رسانه ای نمایند.
 
در ادامه این نشست سعید دهقان مدیر روابط کار در راستای توسعه و پیشرفت سازمانی گفت: با امکاناتی که برای اجرا و حرکت در مسیر پیشرفت در اختیار ما قرار گرفته است بایستی همه ما به‌درستی و صادقانه خدمت کنیم که اگر غیر ازاین باشد، حضورما، برنامه‌ریزی و صرف هزینه معنا ندارد.
شورای اداری
در بخش دیگری از این جلسه حسن بابایی مدیر پشتیبانی و توسعه منابع انسانی با تشریح منابع مالی و انسانی این اداره کل، بیان داشت : با حمایت و پشتیبانی مدیر کل تلاشهای چشمگیری برای تخصیص بودجه سالجاری صورت گرفته که در آینده نزدیک در زمینه رفاهیات، بیمه تکمیلی و سلامت همکاران شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.
 
در ادامه این نشست پروین رحیمی مدیر امور اجتماعی با اشاره به تاکید مقام عالی وزارت به عملکرد حوزه اجتماعی و  برنامه های بلند مدت آن، گفت: پیش بینی شده است که هر ماه در هر شهرستان یک خانه فرهنگ و یک خانه بهداشت و یک ایستگاه بهگر افتتاح شود.
 
وی از روسای ادارات اجرایی خواست تا با شناسایی کارگاههایی که بین 20 تا 50 نفر کارگر دارند ، در آنها مراکز بهداشت و خانه های بهگر را فعال نمایند. سلامت کارگران بسیار مهم است بایستی زنگ ورزش کارگری روزهای دوشنبه در کارخانجات به صدا درآید و تیم های ورزشی در رشته های مختلف در آنها شکل گیرد.
 
در این جلسه رضا صداقت مدیر امور تعاون با اشاره به اینکه تلاش عالمانه مدیر کل طی چند ماه اخیر بسیاری از مشکلات تعاونی های استان تهران را حل کرده است، افزود: بایستی با برگزاری جلسات و نظارت دقیق تر بر تعاونی ها، از بروز بسیاری از مشکلات در این بخش جلوگیری کرد.
شورای اداری
در ادامه آذرپناه مدیر اشتغال و کارآفرینی این اداره کل با تاکید بر اهمیت ریشه یابی مشکل اشتغال گفت : مسئله بیکاری بایستی به صورت جدی تر مورد بررسی قرار گیرد. در سال گذشته در حوزه مشاغل خانگی و پرداخت تسهیلات کرونا بسیار خوب عمل شده است و امسال نیز گا با کار جهادی و برنامه های عملیاتی پیش خواهیم رفت.
 
در بخش دیگری از این جلسه محمد حسین رستمی مدیر حراست با تاکید بر سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندان بیان داشت: تکریم همکاران و حفظ کرامت آنان از مهمترین اولویتهای ما است با توجه به جمعیت استان تهران و ضرورت پایش و نظارت میدانی ما بایستی همکاران خود را تکریم نماییم تا آنها نیز با آرامش و انگیزه بیشتر بتوانند به مراجعین خدمت رسانی نمایند.
 
وی همچنین با تاکید بر حفظ و نگهداری از مجموعه های ورزشی کارگران گفت : در جهت رفاه حال همکاران با کمک و ارشاد مدیر کل بعد از تکمیل و توسعه چندین ورزشگاه کارگری در سطح استان تهران این امکان برای فعالین عرصه کار و تولید و خدمتگزاران آنها که همکاران ما هستند فراهم شده است. 
شورای اداری
وی با بیان اینکه بایستی با اهتمام ویژه بر تعاونی ها نظارت داشته باشیم، افزود: طی ۳ ماه اخیر با اقدامات صورت گرفته مشکلات تعاونی های استان تهران حل و فصل شده است. اگر تا کنون مشکل شرکت تعاونی لاینحل مانده بایستی در اسرع وقت شناسایی و معرفی گردد تا در کمترین زمان ممکن مورد بررسی و رفع مشکل گردد.
 
در ادامه معصومه غلامی رئیس بازرسی ،ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات این اداره کل، گفت: بایستی تکریم ارباب‌ رجوع را سرلوحه کارمان قرار داده و شاخص های تعریف شده را مدنظر قرار دهیم. خدمت به مردم و حل مشکلات آنها و حقوق شهروندان از مهمترین وظایف ما می باشد.
 
وی افزود: موفقیت این اداره کل در کسب رتبه دوم کشوری ماحصل تعامل ، همراهی و همدلی همکاران در مرکز و شهرستانهای استان تهران است. ما بایستی با شفاف سازی ، پیشگیری و نظارت دقیق از انحراف طرحها و اتلاف منابع جلوگیری نماییم.

شورای اداری

شایان ذکر است در این جلسه برخی از روسای ادارات به بیان دیدگاه ها و ارائه گزارش عملکرد خود پرداختند و این نشست با بحث و تبادل نظر حضار و چند مصوبه به پایان رسید.
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۹:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید