اخبار

مراسم بزرگداشت شهدای کارگر همزمان با سالروز شهادت شهید عبدالحسین برونسی برگزار شد

مراسم بزرگداشت شهدای کارگر همزمان با سالروز شهادت شهید عبدالحسین برونسی برگزار شد
مراسم بزرگداشت شهدای کارگر همزمان با سالروز شهادت شهید عبدالحسین برونسی و روز شهدای کارگری در بهشت زهرای تهران با حضور دکتر موالی زاده معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ، مهندس لطفی نژاد مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، جمعی از روسای ستادی و اداری ادارات تابعه ، اعضای پایگاه بسیج شهید برونسی و جمع کثیری از کارگران و تعاونگران عرصه کار و تولید استان تهران در سالن شهدای 72 تن برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران مراسم بزرگداشت شهدای کارگر همزمان با سالروز شهادت شهید عبدالحسین برونسی و روز شهدای کارگری در بهشت زهرای تهران با حضور دکتر موالی زاده معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ، مهندس لطفی نژاد مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، جمعی از روسای ستادی و اداری ادارات تابعه ، اعضای پایگاه بسیج شهید برونسی و جمع کثیری از کارگران و تعاونگران عرصه کار و تولید استان تهران در سالن شهدای 72 تن برگزار شد.

در ابتدای این مراسم به مناسبت ایام سوگواری شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) ذکر مصیبتی توسط یکی از ذاکرین اهل بیت عصمت و طهارت (س)از جامعه کارگری ایراد گردید.

پس از آن مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با نثار درود و سلام بر روح بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و شهدای بزرگوار دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس  و با آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری مدظله العالی و ضمن خیر مقدم به مدعوین گفت : شهدا بویژه شهدای کارگری از افتخارات ما هستند .این عزیزان هم در دوران دفاع مقدس و هم در جبهه های اقتصادی حماسه آفریده اند و از آقای دکتر موالی زاده معاون ارزشمند فرهنگی و اجتماعی وزارت متبوع ،کارگران عزیز و تعاونگران معزز که محفل معنوی و روحانی ما را مزین کردند ممنون هستم.

در ادامه معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی طی  سخنانی گفت  : با عرض ادب به پیشگاه حضرت ولیعصر (عج) و با درود به روح پرفتوح امام (ره) و سلام به حضور مقام معظم رهبری ، درود و سلام بی پایان خداوند به همه شهدای راه حق و حقیقت در طول تاریخ از جمله شهدای عزیزی که هم اکنون ما در کنارشان هستیم  که از رزق الهی و از حیات طیبه برخوردارند، از جمله شهدای 7 تیر و 8 شهریور و همه شهدایی که در این مکان متبرک آرام گرفته اند.

وی سپس افزود: ما امروز به پاس گرامیداشت شهید گرانقدر عرصه کار و تولید از سویی و عرصه جنگ و جبهه و شهادت از سویی دیگر گرد هم آمده ایم ،شهدای گرانقدری که بشریت مدیون این شهدا هستند و بقول معروف شهدا شمع محفل بشریتند و در طول تاریخ نور افشانی کرده اند و مسیر حق را به انسانهایی که خواهان آن بودند نشان دادند. از جمله این شهدا، شهید بزرگوار برونسی است که من این توفیق را پیدا کردم که کتابی که در واقع مجموعه همه خاطرات ایشان هست را خواندم ، واقعا باید درود بر آن مادر پاکدامنی که چنین انسان والا مقامی را در دامن خود پروراند گفت و همچنین درود بر او که با چنین بینشی وارد چنین صحنه ای شد، هم در دوران قبل از انقلاب و هم در دوران دفاع مقدس حضوری پررنگ داشت و سرانجام شهد شیرین شهادت را نوشید و به چنین افتخاری نائل آمد که اکنون به عنوان سمبل کارگران برایشان مراسم گرامیداشت بر پا شده است .

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار نمود : شهید برونسی یک الگوی تمام عیار از مجاهدت و تلاش خستگي ناپذیر در راه خدا بود .شخصیت او جنبه های ممتازی داشت که هریک از این جنبه ها به تنهایی بایستی مورد تجلیل قرار گیرد . او یک کارگر سختکوش بود که در ابتدا با کار سنگین بنایی و به عنوان یک کارگر ساختمانی با کد یمین و عرق جبین خویش رزق حلال برای امرار معاش خانواده خویش کسب می نمود . او مصداق بارز حدیث الکاد لعیاله کالمجاهد فی سبیل الله بود.
موالی زاده افزود: شهید برونسی پس از آشنایی با مقام معظم رهبری  به عنوان  عنصری آگاه و شجاع وارد عرصه مبارزه بر علیه رژیم ستمشاهی گشت و بارها دستگیر شد و مورد شکنجه های فراوانی قرار گرفت.
او در دوران دفاع مقدس نیز لحظه ای درنگ نکرد و به سوی خطوط مقدم جبهه ها شتافت و در چندین عملیات مهم و حساس شرکت نمود تا اینکه سرانجام در تاریخ 23/12/63 در جریان عملیات بدر به آرزوی دیرین خویش یعنی شهادت در راه خدا دست یافت و حق هم همین بود که روز شهادت چنین عنصر پاکباز، مخلص و شجاعی که هم یک کارگر فعال ، سختکوش و  وظیفه شناس بود و هم از سابقون در مبارزه و جهاد فی سبیل الله بود به عنوان روز شهید کارگری ثبت شود.

دکتر موالی زاده در ادامه گفت: اگر قرار است در کشور اقتصاد مقاومتی و تاب آور داشته باشیم این اقتصاد بر دوش استوار شما کارگران عزیز شکل خواهد گرفت، با سخت کوشی ، تعاون ، کار جمعی ، جدیت و پشتکاری که در شما وجود دارد . مطمئن هستیم که انشالله در این صحنه هم موفق خواهیم بود.

در پایان این مراسم حضار برای ادای احترام و نثار گل و قرائت فاتحه بر مزار مطهر شهدای کارگر و تعاونگر حضور یافتند.

۲۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید