اخبار

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران صبح پنج شنبه مورخ 15/5/1394 در دومین مرحله از سفر خود به استان تهران، به همراه تنی چند از وزراء وارد جنوب غرب این استان شدند

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران صبح پنج شنبه مورخ 15/5/1394 در دومین مرحله از سفر خود به استان تهران، به همراه تنی چند از وزراء وارد جنوب غرب این استان شدند
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران صبح پنج شنبه مورخ 15/5/1394 در دومین مرحله از سفر خود به استان تهران، به همراه تنی چند از وزراء وارد جنوب غرب این استان شدند. در بدو ورود با استقبال گرم و پرشور مردم شهیدپرور و مقام‌های ارشد استانی و شهرستانهای جنوب غرب استان تهران در ورزشگاه خلیج فارس شهرستان اسلامشهر روبرو شدند و پس از خوش آمد گویی توسط استاندار محترم تهران به سخنرانی پرداختند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در این اجتماع عظیم، زن و مرد، پیر و جوان، کارگر و کارمند، بازاری و کشاورز و با توجه به بافت جمعیتی این منطقه، اقوام مختلف از جمله ترک، کرد، لر، فارس، گیلک و بختیاری یکدل و یکصدا در کنار هم آمده بودند تا از رییس جمهور خود استقبالی شایسته انجام دهند و به جهانیان به نمایندگی از ملت ایران یاد آور شوند که با وحدت ، ایستادگی و مقاومت پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

دکتر حسن روحانی طی سخنانی به ملت فهیم ایران اسلامی بخاطر ایستادگی ، دلاوری ، صبر و مقاومتشان در طول سالهای گذشته در احقاق حقشان تبریک گفتند و افزودند: برای توسعه کشور، ملت بزرگ ایران بخشی از قدرت و توان فوق العاده خود را به رخ جهانیان کشیده است.

ایشان با بیان اینکه افتخار این پیروزی از آن ملت و رهبری معظم انقلاب اسلامی می باشد افزودند: دروازه ای که دشمنان ایران بر روی ملت بسته بودند تا با دنیا در تعامل نباشیم، امروز به حول و قوه الهی باز شده و اینگونه موانع از پیش پای ما برداشته شده است. امروز روز آغاز است و باید به سمت فضایی که روبروی ما گشوده شده، با همه ظرفیتمان برای تولید و آبادانی و صادرات محصولات ایران به سراسر جهان استفاده کنیم.

دکتر روحانی با بیان اینکه ما پای میز مذاکره نشستیم تا فضایی برای تعامل و همکاری با کشورها باز کنیم، اظهار داشتند: بزرگترین هدف از مذاکرات هسته‌ای ایجاد فضای مناسب برای تولید و اشتغال بود زیرا غم و غصه ما بیکاری جامعه ایران بود. من به عنوان رییس جمهور منتخب ملت ایران نمی‌توانم بپذیرم که جوان تحصیلکرده و با دانش ما که دارای مدرک مهندسی است پس از سه سال همچنان بیکار باشد.

دکتر روحانی با انتقاد از سخنی که می‌گوید اشتغال فقط برای پسران ایجاد شود، این سخن را باطل خواندند و گفتند: مردم ایران اعم از زن و مرد، پسر و دختر فرقی با یکدیگر ندارند، همه در صف واحد و پای درس یک استاد بوده و استعداد و هنر ایرانی را دارند .

رییس جمهوری با اشاره به اینکه امروز زمان وحدت، اتحاد و همدلی برای کار، تلاش و توسعه کشور ایران است، افزودند: مهم‌ترین نعمت خداوند به این سرزمین، ملت بزرگ و اخلاق‌مدار است ؛ملتی که به اسلام، قرآن، پیامبر(ص)، امامان(ع) و ایران افتخار می‌کند.

لازم بذکر است رئیس جمهور محترم در پایان سخنان خود از 15 طرح و پروژه در شهرهای جنوب غربی استان تهران با 877 میلیادر تومان اعتبار خبر دادند که پروژه چهار خطه قطار سریع السیر از پرند و اسلام شهر به تهران با اعتبار 400 میلیارد تومان، بخشی از این موارد است که انشالله تا اوایل سال 96 اجرایی خواهد شد.

در این سفر دکتر ربیعی وزیر محترم تعاون،کار و رفاه اجتماعی به همراه هیئتی متشکل از برخی معاونین ،مدیران کل و احمد لطفی نژاد مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران در شهرستان رباط کریم حضور یافتند و طی مراسمی ویژه ای که از طریق ویدئو کنفرانس با محل استقرار ریس جمهور محترم ارتباط داشت با پیام مستقم دکتر روحانی پروژه عظیم مرکز خرید و نمایشگاه دائمی مبل و صنایع چوبی عرفان را  افتتاح نمودند.

در این مراسم که مسئولین و جمعی از کارآفرینان ،تعاونگران و مردم خوب شهرستان رباط کریم حضور داشتند،دکتر ربیعی با بیان سیاستهای دولت تدبیر و امید در بخش اشتغال آنها را به دوبخش عمده تقسیم کردند و افزودند: دولت در بخش نخست به سرمایه گذاری، تولید، رشد و ایجاد اشتغال و در بخش دیگر به ظرفیت های بومی و صنعتی منطقه توجه خاص دارد.

ایشان با تاکید بر توسعه خوشه های صنعتی بیان داشتند: این مجموعه که امروز افتتاح گردید نمونه موفقی از سیاست های دولت تدبیر امید در بخش اشتغال بوده که کار آفرینان عزیز با اشتغال مستقیم 1000 نفر از ظرفیت های بومی در منطقه و با بهره گیری از 1250 کارگاه با تولید سالانه ای بالغ بر 100000 سرویس مبل ان شاالله آینده ای روشن برای اهالی این منطقه را ترسیم نموده اند.

دکتر ربیعی وزیر محترم تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه روند پیش رو بسیار امیدوار کننده می باشد افزودند: مستمر بودن این خوشه های صنعتی که در رسته های شناسایی شده در سراسر کشور در حال انجام است نوید از آینده ای روشن در بخش اشتغال را دارد.

دومین پروژه ای که بدست دکتر ربیعی مقام عالی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی افتتاح گردید مجتمع مسکونی 131 واحدی تعاونی مسکن کارکنان شهرداری اسلامشهر واقع در شهرک واوان بود.

دکتر ربیعی ساخت مسکن به وسیله تعاونی ها را مورد تاکید قرار دادند و ابراز امیدواری نمودند که خانواده های ایرانی با همیاری خویش هرچه زودتر صاحب خانه شوند.

۱۷ اَمرداد ۱۳۹۴ ۱۹:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید