اخبار

تفاهم نامه همکاری بین وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و استانداری تهران جهت توسعه بخش تعاون در این استان امضاء شد.

تفاهم نامه همکاری بین وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و  استانداری تهران جهت توسعه بخش تعاون در این استان امضاء شد.
طی مراسمی در دفتر کار مهندس هاشمی استاندار محترم تهران تفاهم نامه همکاری بین وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و استانداری تهران جهت توسعه بخش در این استان امضاء شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران طی مراسمی در دفتر کار مهندس هاشمی استاندار محترم تهران تفاهم نامه همکاری بین وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و  استانداری تهران جهت توسعه بخش در این استان امضاء شد.

بنا به همین گزارش مهندس کلانتری معاون محترم امور تعاون ،البز محمدی مدیرکل دفتر تعاونی های تولیدی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و احمد لطفی نژاد مدیرکل نعاون،کار ور فاه اجتماعی استان تهران جهت امضاء این تفاهم نامه با استاندار دیدار نمودند.

مهندس کلانتری با بیان اینکه این تفاهم نامه با هدف توسعه و تقویت فعالیت های بخش تعاون در استان تهران امضاء شده است افزودند:راهکارهای لازم برای توسعه بخش تعاون با آقای مهندس هاشمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و امید است با انعقاد این تفاهم نامه زمینه گسترش همکاری ،تقویت مشارکت و استفاده بهینه از منابع ،ظرفیتها بومی و امکانات منطقه ای و توانیی های جغرافیایی استان تهران در جهت تقویت و گسترش فرهنگ کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار و مولد توسط بخش تعاون در این استان بوجود آید.

ایشان پرداخت تسهیلات و افزایش حمایت های لازم از بخش تعاون از سوی وزارت تعاون،کار ور فاه اجتماعی و همچنین تسهیل شرایط برای حضور و مشارکت مردم در راستای حضور در بخش تعاون را از جمله موارد مورد تاکید در این تفاهم نامه بر شموردند و یادآور شدند:استان تهران ظرفیت های بالایی برای اانجام کاردر حوزه تعاون دارد  و در صورت توجه به این بخش می توان امیدوار بود که درصد زیادی از مشکلات حوزه اشتغال رفع شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در کشور های توسعه یافته بخش تعاون فعال تر و گسترده تر عمل می کند و درصد بیشتری از فعالیت های اقتصادی را در دست دارد افزودند:در اینگونه کشورها تعاونی بیشترین سهم  را به ترتیب در زمینه کشاورزی ،دامداری ،صنعتی ،تولیدی ،توزیعی و خدماتی به عهده دارند ولی در ایران حدوداً این اولویت برعکی می باشد.

مهندس کلانتری معاون محترم امور تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در پایان گفتند:در راستای تلاش برای تحقق سهم 25% تعاون در اقتصاد کشور و به منظور اجایی نمودن مفاد تفاهم نامه منعقده ،ستاد عالی هماهنگی و توسعه تعاون در سطح استان تهران به ریاست استاندار محترم و عضویت مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط با بخش تعاون تشکیل می گردد.

استاندار محترم تهران در این نشست تبلیغات و طرح مباحث دحمایتی را در زمینه تعاون پر رنگ قلمداد کردند و اشاره داشتند که در عمل هم باید حوزه تعاون گسترش یابد.

مهندس هاشمی در ادامه بیان داشتند:تعاونی باید نقش پر رنگ تری در اقتصاد داشته باشد.فعالیت صورت گرفته بخصوص در بخش مسکن خوب بوده اما انتظار بیش از این است .تعاونی ها باید تعیین تکلیف شوند و امید است با حمایت از آنها در بخش های کشاورزی ،صنعتی و تولید بیشتر وارد شوند.

ایشان تهران را الگویی برای برای سایر استانها دانستند و ابراز امیدواری کردند با توجه به اینکه 87% خدمات فنی مهندسی در تهران فعالیت دارند هماهنگی بوجود آید تا تعاونی های استان و حتی کشور جهت پیشبرد اهداف خود از صاحبان این دانش بهره     مند شوند.

استاندار تهران در ادامه گفتند:بیشترین آمار دارندگان کارتهای بازرگانی در تهران صادر شده است .بیشترین وصولی مالیاتی در تهران انجام می شود.به هیمن منظور باید به این استان بصورت ویژه توجه شود و شهرستانهای استان تهران جای کار و فرصت های بسیاری برای انجام کار تعاونی ها وجود دارد.این بخش هرچه فعالتر شود،تاثیرات مثبت آن بر اقتصاد و رفاه مردم بیشتر خواهد بود.

مهندس هاشمی استاندار محترم تهران در پایان ابراز داشتند:برنامه های مختلفی را برای حمایت از تولید دنبال میکنیم از جمله هماهنگی با ستاد اجرایی فرمان فرمان حضرت امام (ره) جهت کمک به راه اندازی و توانمندسازی تعاونی ها و پرداخت تسهیلات و همچنین شناساندن فعالیت تعاونگران و ایجاد بازراچه های دائمی و فصلی همچون نمایشگاه دائمی مبل و صنایع چوبی عرفان رباط کریم که با سفر رئیس جمهور محترم به شهرستانهای جنوب غرب استان تهران افتتاح شد.البته انتظار می رودکه این حمایت ها در استان تهران به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

در این نشست مهندس لطفی نژاد مدیرکل تعاون،کار ور فاه اجتماعی استان تهران مهندس هاشمی را استاد و پیشکسوت در عرصه مدیریت و استانداری را بعنوان دستگاه حمایتی ،نظارتی و هدایتی بر شمردند و از ایشان تشکر نمودند.

لطفی نژاد تعداد تعاونی های ثبت شده استان تهران را 16540 تعاونی اعلام کردند و افزودند:از این تعداد 10000 فعال هستند که با نظر استاندار محترم به صورت دوره ای نظارت میدانی بعمل می آید.

در ادامه ایشان بیان داشتند:تعاونی های استان تهران تفاوت و ویژگی های خاص خود را دارند و با تعاونی های سایر استانها قابل قیاس نیستند زیرا تعاونی های بزرگ در بخشهای مختلف اقتصادی و اجتماعی از جمله تعاونی های وزارتخانه و سازمانهای مرکزی کشور در تهران فعال هستند و در تهران هر کاری انجام شود در آینده الگوی کشور قرار خواهد گرفت.

شایان ذکر است در انتهای این دیدار تفاه نامه همکاری میان آقای هاشمی استاندار محترم تهران و آقای کلانتری معاون محترم امور تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی امضاء گردید.

۲۸ اَمرداد ۱۳۹۴ ۱۵:۰۳
اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید