اخبار

در نشستی با حضور مهندس احمد لطفی نژاد مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران و جمعی از مدیران شرکتهای خودروساز و قطعه ساز استان تهران مسائل و مشکلات آنها مورد بررسی قرار گرفت.

در نشستی با حضور مهندس احمد لطفی نژاد مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران و جمعی از مدیران شرکتهای خودروساز و قطعه ساز استان تهران مسائل و مشکلات آنها مورد بررسی قرار گرفت.
روز چهارشنبه مورخ 6/8/1394 نشستی به منظور بررسی مشکلات و رفع دغدغه های اصلی خودروسازان و قطعه سازان استان تهران با حضور آقایان یوسفی مدیرکل سیاسی انتخابات استانداری تهران و دبیر کمسیون کارگری شورای تامین استان تهران ، ستوده خو مدیرکل تامین اجتماعی شرق تهران بزرگ ، خانم حیدری مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ، شیرکوند معاون تامین اجتماعی شهرستانهای استان تهران ، معاونین تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ و جمعی از مدیران خودرو ساز و قطعه ساز در سالن جلسات اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران روز چهارشنبه مورخ 6/8/1394 نشستی به منظور بررسی مشکلات و رفع دغدغه های اصلی خودروسازان و قطعه سازان استان تهران با حضور آقایان یوسفی مدیرکل سیاسی انتخابات استانداری تهران و دبیر کمسیون کارگری شورای تامین استان تهران ، ستوده خو مدیرکل تامین اجتماعی شرق تهران بزرگ ، خانم حیدری مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ، شیرکوند معاون تامین اجتماعی شهرستانهای استان تهران ، معاونین تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ و جمعی از مدیران خودرو ساز و قطعه ساز در سالن جلسات اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران برگزار شد.

در ابتدی این جلسه مهندس لطفی نژاد مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری ابا عبدا... الحسین و یاران با وفای آنحضرت مهمترین فعالیت کشور را در زمینه خودرو سازی و ساختمان سازی برشمرد و خاطرنشان کردند: هر موقع این دو فعالیت دچار چالش شوند بقیه بخش ها را هم به چالش کشیده می شوند و متاسفانه در حال حاضر  این دو با هم دچارچالش شده اند.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران مشکل کنونی خودروسازان را در ابعاد دیگری مورد توجه قرار دادند و افزودند: بحث اصلی امنیت شغلی کارگران آنان است که اگر تامین نشود به بدنبال کمبود نقدینگی صندوق بیمه بیکاری و با خالی شدن آن تنش هایی را در جامعه کارگری پیش بینی می نمائیم.

ایشان در ادامه گفتند: این اداره کل مرجع رسیدگی به اینگونه موارد و مشکلات است. باید این روابط را به نحوی تنظیم کنیم که هم کارفرما از نگرانی و اضطراب بیرون آید و هم کارگر معیشت خود را در خطر نداند. هرچند که این کاری بسیار سخت و طاقت فرسایی می باشد.

مهندس لطفی نژاد مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان با تاکید بر ظرفیت های قانونی بویژه ماده 140 تا 146 قانون کار افزودند: در قانون کار جمهوری اسلامی ایران پیش بینی شده است که اگر یک پیمان دسته جمعی، بین تشکلات کارگری و کارفرمایی استان منعقد گردد. می توان از این ظرفیت های قانون کار برای حفظ کارگران و رفع معضل کارخانجات و همچنین کاهش فشار بر صندوق تامین اجتماعی استفاده کرد و از بروز تنش های اجتماعی جلوگیری نمود.

دیگر سخنران این جلسه مهندس سعید دهقان مدیر روابط کار اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان بود که دلیل اصلی برگزاری این جلسه را عدم تمدید قراردادهای کارگران خودروساز و قطعه ساز دانستند و بیان داشتند: بررسی مشکلات و ارائه راهکار جهت کاهش حجم پرونده هایی که از این حیث به شعبات تامین اجتماعی برای پرداخت بیمه بیکاری باید در دستور کار قرار گیرد.

وی یادآوری کردند: ما وظیفه داریم به موقع همکاران خود را در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و همچنین سازمان تامین اجتماعی از معضلات بوجود آمده مطلع نماییم تا با هم اندیشی و تدبیر مناسب صدمات ناشی از آن  را کاهش دهیم.

مهندس دهقان تعداد پرونده های آماده برای ارجاع به بیمه بیکاری را طی ماه جاری قریب به  1800 مورد عنوان کرد و افزوند : علت حجم بالا و رو به رشد این معضل در جامعه کارگری عدم تمدید قرارداد خودرو سازان و قطعه سازان با آنها می باشد.

مهندس سعید دهقان مدیر روابط کار اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان در پایان گفتند: برخی از مدیران خودرو ساز نه تنها باید از گرفتن تصمیماتی که در داخل مجموعه خود تنش ایجاد می کند و ممکن است به سایرخودروسازان هم تسری پیدا کند ،خودداری نمایند. بلکه باید با مدیریت مناسب اینگونه معضلات را با تدبیر کاهش دهند.

شایان ذکر است که در این نشست مدیرانی از ایران خودرو، سایپا، پارس خودرو و گروه بهمن به همراه جمعی از مدیران مجموعه های قطعه ساز هم به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.

۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۱۰:۰۶
اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید